Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Puka przy dodawaniu gazu JTD

  1. #1
    marsel
    Gość

    Domyślnie Puka przy dodawaniu gazu JTD

    Mam problem ze swoją Alfą JTD. coś puka przy dodawaniu gazu niezależnie od prędkości. Wystarczy delikatnie dodać gaz na obojętnie jakim biegu i słychać pojedyńcze puknięcie, czasem też puknie gdy zdejmę nogę z gazu. Czesem potrafi nic nie pukać przez tydzień. Gdy jest mokro puka rzadziej. Samochód był na szarpakach i zawieszenie jest ok. Miał ktoś podobny problem? Poduszek bym nie obstawiał bo wystarczy delikatnie nacisnąć gaz na jakimś biegu bez szarpnięcia a i tak ten hałas się pojawia. Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    na szarpakach nigdy wszystkiego nie wykryjesz to nie polonez, a potrafisz zlokalizowac na słuch z mniej wiecej której częsci auta wydobywa się ten dzwięk ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    marsel
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi się że to bardziej lewa strona auta

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar tuner
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    zederman
    Auto
    2,4 jtd 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem luz na półosi

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    2 bieg bez gazu, i delikatnie skręcaj raz w lewo raz w prawo. Jeżeli stuka to raczej przegub powiedział papa

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Też to mam. Mało tego, pojawiło się dziwne zjawisko na 4 biegu ponad 2000obr/min jest spore szarpanie przy delikatnym dodaniu gazu, tak jakby ciągnie-nie ciągnie-ciągnie i dalej już gładko.

    To coś w przeniesieniu napędu, ale jeszcze za małe żebym to cholerstwo znalazł. Dodatkowo trochę wyje przy jeździe z niskimi prędkościami obrotowymi, najbardziej na 4 i 6 biegu tak ok. 1500obr/min, coś jakby łożysko podpory półosi.

    A puka u Ciebie przy zasprzęglaniu?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Ja słyszę tylko pojedynczy stuk po zmianie biegu, ale pojawia się tylko jeśli bieg zmieniam "bez wyczucia". Zakładam, że to coś w skrzyni, ale że słyszę też łożysko wałka sprzęgłowego to się tym nie przejmuję. Na wiosnę oddam skrzynię do remontu.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że to luz na którejś tulei wahacza ewentualnie jeden z przegubów stuka. Wejdź pod samochód i poruszaj półosiami
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Mam w kolejce wahacze do wymiany, więc wtedy zobaczymy. Poza tym przegląd pod koniec listopada, wiec jeśli to coś w zawieszeniu to będę wtedy wiedział.

  10. #10
    marsel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał premek Zobacz post
    Mam w kolejce wahacze do wymiany, więc wtedy zobaczymy. Poza tym przegląd pod koniec listopada, wiec jeśli to coś w zawieszeniu to będę wtedy wiedział.
    Obawiam się że się wiele nie dowiesz. Już chyba 10 razy była ściągana osłona pod silnikiem w celu sprawdzenia tego cholernego stukania u różnych mechaników u mnie. Nic, nigdzie nie ma luzów. Półosie sztywne , zero luzów. U mnie nie puka gdy puszczam sprzęgło a wtedy kiedy gwałtownie dadaję gazu na poszczególnych biegach, czasem nawet jak lekko nacisne gaz. Najgorsze jest to że im zimniej na dworze to puka bardziej. Ale z czasem jazdy puka coraz rzadziej. Gdy jest mokro na dworze nie puka wcale-choć to też nie reguła. Na wahaczach żadnych luzów. na skręconych kołach przy ruszaniu przeguby też nie pukają. Normalnie już dostaję białej gorączki. Chyba jednak wywale wszystkie wahacze i wymienię na nowe bo już nie wiem gdzie szukać. A takie fajne autko było jak kupiłem..
    Ostatnio edytowane przez marsel ; 20-10-2010 o 17:59

Podobne wątki

  1. Gwizd przy dodawaniu gazu. 2.4 JTD FL
    Utworzone przez przemekk0715 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 18:34
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  3. Dym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez nowy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:53
  4. Wyje przy dodawaniu gazu.2,4 JTD
    Utworzone przez marcus891 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 17:27
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory