Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Temat: Koło dwumasowe - objawy zużycia

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Długo minęło zanim się całkiem wysypało, czy robić natychmiast?

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    5000 i padło

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Czy ciężkie odpalanie auta szrpanie jakby tłok któryś nie chciał zaskoczyć na ciepłym czy zimnym silniku może być powodem padniętego dwumasa????
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    nie..

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Jestem po wymianie dwumasy ze sprzęgłem i wysprzęglikiem, ustało stukanie przy odejmowaniu gazu, całkowicie zniknęło szarpanie przy gaszeniu silnika. Biegi wchodzą bardzo płynnie, generalnie duża poprawa. Już nic nie stuka przy wyciskaniu/wciskaniu sprzęgła. Ale niestety nadal jest problem z drżącym pedałem sprzęgła, ponadto czasem słychać stuki przy niskich obrotach silnika. Co to może być? Niewłaściwy montaż? Wadliwe części? A może to normalne objawy? Czytałem też o dającym podobne wrażenia dźwiękowe kole pasowym, ale czy padnięte koło pasowe przenosiłoby wibracje na pedał sprzęgła? Szlag mnie zaraz trafi, właśnie wywaliłem 6 kafli a część objawów sprzed naprawy jest nadal...

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Koło pasowe potrafi strasznie wibrowac wiem bo miałem ten problem, ponieważ nie ma jak sprawdzic ,żeby się nie pcha w koszty dla sprawdzenia kupiłem używkę z Bravy za 50 pln- i już 30 tyś na niej przejechałem i ok. W cos Ty władował 6 kafli!

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Same części związane z dwumasą wyszły ok 3tyś, przy okazji rozbiórki prawie całe przednie zawieszenie okazało się do wymiany plus robocizna. Najgorsze, że objawy, które skłoniły mnie do wymiany nie tylko nie ustąpiły ale dziś mam wrażenie, że się nawet pogłębiły.Przed naprawą te hałasy słyszałem tylko na biegu podczas ruszania a teraz mam wrażenie, że jest to niezależne i słychać je i na biegu i na luzie, z wciśniętym i puszczonym sprzęgłem. Dźwięk przypomina troche takie gruchowanie, jakby się jakieś łożysko mieliło. Dziwne jest tylko, że nie występuje cały czas. Nie słychać go raczej też po dodaniu gazu ani podczas jazdy. Kilka dni poobserwuję to jeszcze coś więcej opiszę. Mam nadzieję, że to nie jakieś łożysko w skrzyni albo któryś wymieniony element dwumasu bo nie uśmiecha mi się ponowne zrzucanie skrzyni i kolejne koszta...

  8. #48
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD 16V
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam,ja mam taki problem,w czasie ruszania sa nieznaczne drgania i gdy nacisne gaz na luzie są drgania karoserii nieznaczne i silnik dziwnie brzmi,biegi tez czasami ciezej wchodza i to mi sie zrobilo nagle bez wczesniejszych objawow,silnik i biegi ladnie dzialaly

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Same części związane z dwumasą wyszły ok 3tyś, przy okazji rozbiórki prawie całe przednie zawieszenie okazało się do wymiany plus robocizna. Najgorsze, że objawy, które skłoniły mnie do wymiany nie tylko nie ustąpiły ale dziś mam wrażenie, że się nawet pogłębiły.Przed naprawą te hałasy słyszałem tylko na biegu podczas ruszania a teraz mam wrażenie, że jest to niezależne i słychać je i na biegu i na luzie, z wciśniętym i puszczonym sprzęgłem. Dźwięk przypomina troche takie gruchowanie, jakby się jakieś łożysko mieliło. Dziwne jest tylko, że nie występuje cały czas. Nie słychać go raczej też po dodaniu gazu ani podczas jazdy. Kilka dni poobserwuję to jeszcze coś więcej opiszę. Mam nadzieję, że to nie jakieś łożysko w skrzyni albo któryś wymieniony element dwumasu bo nie uśmiecha mi się ponowne zrzucanie skrzyni i kolejne koszta...

    I co kolego uporałeś się z tym drżeniem pedału sprzęgła? Bo ja również władowałem kasę kasy w dwumas i sprzęgło valeo na 2tygodnie niemal całkiem drgania ustały aż w pewnym momencie pedał sprzęgła zaczął nagle drgać i powróciły problemy z ruszaniem z 1 i na wstecznym. wymieniony był także wysprzęglik , a dziś rano wymieniłem koło pasowe które i tak okazało się do wymiany borozleciało się na dwie części. Drgania ustały ale znów tylko na chwilę bo gdy silnik się nagarzał wibracje pedału sprzęgła powróciły, zostaje mi jeszcze wymiana pompki bo i tak mam nową więc dam niech wymienią ale jak to nie będzie to... to chyba wyjdę z siebie, nie uśmiecha mi się ładować w robociznę za rzucanie skrzyni i czekanie 2lub3tygodnie na uznanie reklamacji przez producenta jeśli to wina wadliwego sprzęgła:/

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Ja również mam wymienione koło dwumasowe oraz komplet sprzegła + skrzynia i z tego co się orientowałem to po prostu przez przepływ płynu ten pedał jakby lekko mrowi. Nic negatywnego się nie dzieje. Miałem tak przed wymianą i tak mam po


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

Podobne wątki

  1. 166 2.4 objawy zużycia amortyzatora
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 08:10
  2. rozrząd objawy zużycia.
    Utworzone przez moristkkf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 16:50
  3. Przepływomierz - objawy zużycia
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 20:07
  4. Objawy zużycia uszczelki pod głowicą JTD
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 06:47
  5. [156] objawy zużycia gum stabilizatora
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory