Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Koło dwumasowe - objawy zużycia

  1. #1
    Stanley
    Gość

    Domyślnie Koło dwumasowe - objawy zużycia

    Mam pytanie do tych , którym skończyło się już koło dwumasowe. Czy objawy są cały czas (drżenie karoserii) czy tylko przy ruszaniu lub gaszeniu auta?

  2. #2
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    zapalasz... slychac takie "łuup"
    gasisz.. slychac łuup

    na zimnym do 2500 obr. auto drzy..
    biegi niekiedy wchodza nieprecyzyjnie
    ponadto jak np zwalniasz i probujesz sie bujnac z niszczego biegu to slychac halas

    niestety... jak bedziesz wymienial dwumas to warto sie zainteresowac sprzeglem

    co do dwumasu to mam do sprzedania za 5 stowek
    prawie funkiel nowka
    bo okazalo sie ze u mnie jest sprzeglo.. z aktywatorem

  3. #3
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    To u mnie przy odpalaniu i gaszeniu nie ma żadnych reakcji nieprawidłowych , raczej w normie. jedynie na pierwszym i drugim biegu przy ruszaniu, potem już cacy. objaw się nasila na ciepłym silniku , dlatego pytam o jak najwięcej szczegółów by wybadać co to może być. Nakulane mam wg licznika 215 tys km
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-12-2010 o 22:58

  4. #4
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    no u mnie rowniez konczylo sie sprzeglo....
    moje auto ma przejechane 235 000
    tzn obecny silnik niespelna 100 000 no ale reszta zostala...

    sprawdzili dwumas.. mial luzy.. ale nie oplaca sie podobno wymieniac dwumasa bez sprzegla, ktore bylo przytyrane

    u mnie objawy takie jak napisalem w.w poscie
    u znajomych podobnie... i delikatnie trzesie autem tak jakby dwumas nie krecil sie rowno wokol wlasnej osi
    u mnie np. jeszcze jak probujesz z wyzszego biegu sie odbic to slychac bylo halas... to podobno tez oznaka iz dwumas sie konczy ;]

    i wlasnie sie robi wszystko
    Ostatnio edytowane przez milkyyyy ; 02-12-2010 o 10:36

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Głogówek
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,5 V6 24V 11.2001
    Postów
    10

    Domyślnie Koło dwumasowe - objawy zużycia

    U siebie też dwa miesiące temu wymieniałem dwumasa. Objawy były takie, że podczas ruszania na pierwszym biegu lub na wstecznym mocno drżało auto, ale nie tak jak niektórzy pisali, że silnik podskakiwał. Z dwójki trochę słabiej. Wymieniłem na nowe Valeo razem z tarczą, a ten komplet kosztował mnie po znajomości 2 100 zł. To tanio, bo w jednym ze sklepów chciano ode mnie za samego dwumasa 3 500. Jesli wierzyć licznikowi, to wymieniłem przy 172 000 km, a szpec mi mówił, że to i tak duży przebieg, bo dwumas średnio wytrzymuje około 130 000 km. Przed wymianą miałem dość duże opory podczas wciskania pedału sprzęgła, ale teraz to i tak mnie nie zachwyca swoją miekkością. Czyżby tak alfy miały. A jeszcze jedno ponoć można założyć zwykłe koło zamachowe-dużo tańsze, ale to może źle wpływać na skrzynię biegów.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    krzys i alfa to twoje drżenie przy ruszaniu to raczej było zuzyty docisk a nie dwumas

  7. #7
    Mariano898
    Gość

    Domyślnie

    Witam podepne sie pod temat U mnie przy ruszaniu dość mocno trzęsie autem i pomimo wisniętego z całej siły pedału sprzęgła auto chce jechac samo. Że sprzęgło do wymiany to jasne a koło dwumasowe nie koniecznie ??

  8. #8
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    nie jest to, ze tak powiem musowe

    ale... z reguly jest tak, ze jak wymienic sprzeglo to dwumas padnie po kilku kilkunastu tysiacach.. i dlatego zalecaja wymiane calosci
    ps.
    przedwczoraj rozbilem swoja belle a w zeszlym tyg byl montowany nowy dwumas i sprzeglo
    wiec po ogledzinach przez likwidatora szkod pewnie bede chcial oddac
    jak cos to pw
    pzdr

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Głogówek
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,5 V6 24V 11.2001
    Postów
    10

    Post

    Alfista być może masz rację. O objawach naczytałem się i na forum i gdzieś w necie, i tak wnioskowałem, że te drgania, to wina dwumasa. Chciałem wymienić tylko kompletny docisk z tarczą, ale jak to bywa przkonali mnie fachowcy, że jak po założeniu okaże się, że usterka nie ustąpi, to będę musiał kupić dwumas i ponownie zdejmować skrzynię, a to następne koszty, bo wymianę zleciłem mechanikowi. I jeszcze jedno, okazało się, że jednak dwumas siadł, docisk i tarcza (choć cieniutka) były ok.
    Ostatnio edytowane przez Krzyś i Alfa ; 15-12-2010 o 22:20

  10. #10
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    No już po problemie, też miałem takie objawy , że na jedynce i dwójce drżenie przy ruszaniu, stawiałem na dwumas i nie miałem racji. Powodem okazało się sprzęgło a konkretnie docisk sie rozlatywał aż w końcu całkiem padł. Teraz po wymianie: sprzęgło miodzio !!! i żadnego drżenia , po prostu rewela. Opłacało się dać 1700 zł za sprzęgło i robociznę.

Podobne wątki

  1. 166 2.4 objawy zużycia amortyzatora
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 08:10
  2. rozrząd objawy zużycia.
    Utworzone przez moristkkf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 16:50
  3. Przepływomierz - objawy zużycia
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 20:07
  4. Objawy zużycia uszczelki pod głowicą JTD
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 06:47
  5. [156] objawy zużycia gum stabilizatora
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory