Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Klima załącza się z opóźnieniem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie Klima załącza się z opóźnieniem

    witam was zauważyłem że wentylator klimatyzacji włącz mi się z opóźnieniem i podczas mrozów musze zgasic silnik i uruchomic go z powrotem i wtedy po jakiejs minucie włącza sie klima dopiero..co moze byc przyczyną?hy? czy już czas odesłać klimę do odgrzybiania i nabijania?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czy aby napewno jestes pewien tego?
    Po pierwsze jezeli klima startuje choc raz to nie ma mowy o braku czynnika. To nie rezerwa w baku ze raz swieci a raz nie. Jezeli przyczyna mialo by byc brak czynnika (lub niedobor) to klima przestanie dzialac i amen. Zadne sztuczki Ci nie pomoga. Juz nie odpali do czasu naladowania. To raz. Dwa skad wiesz ze klima nie pracje? Praca wentylatora to zadne kryterium. On sie wlacza tylko wtedy gdy musi a nie caly czas albo o okreslonej godzinie ponadto podczas mrozow ma prawo nie odpalic klima bo bedzie za zmno i czujnik oszronieni moze nie zezwolic.
    W 166 klima jest calkowicie automatyczna w tym sensie ze nie da sie recznie (przyciskiem) wlaczyc. Mozesz jedynie tak ustawic aby "sprowokowac" start sprezarki ale to i tak komputer zadecyduje cy pozwolic czy nie. Nawet jak dasz na FULL LOW to przy obecnych warunkach pogodowych ma prawo Ci nie wlaczyc sprezarki. I do poki na dworze jest zimno/mrozno to bez kompa i sprzetu nie jestes w stanie sprawdzic czy szwankuje elektronika czy po prostu jest za zimno. Czyli podsumowujac. Daj spokoj z nabijaniem i odgrzybiniem bo to nie to. Poczekaj na ciepelko i wtedy zobaczysz.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie tooo

    nie wiem właśnie co robić rankiem kiedy szyba przednia mi zaparuje albo jest pokryta szronem..raz było tak, że sie nie wlączyła wcale choć prowokowałem z 10 minut i musiałem sie szybko przesiąść do drugiego auta by zdążyć do pracy. tam nigdy nie miałem takich problemów i też jest klima dwustrefowa elektroniczna..niestety...
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 09-12-2010 o 18:04

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Albo czegoś nie rozumiem albo za długo w pracy siedze

    Motomycha, chodzi Ci o to, że dmuchawa-nawiewy (silnik dmuchawy) Ci się nie włącza czy jak?
    bo kolega wyzej Ci napisał ale o wentylatorach przy chłodnicy chyba..

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie

    tak! dmuchawa-nawiewy we wnętrzu mają problem by się uruchomić z rana jak jest poniżej 5stopnie celcjusza..szukam przyczyny gdyż musze je prowokować do tego

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kurde, to faktycznie ja za dlugo w pracy siedze myslalem ze chodzi o wentylator chlodnic. Jezeli chodzi o dmuchawe to trudna sprawa. Trzeba to zdemontowac i zobaczyc. Wymiana albo przeczyszczenie/smarowanie silownikow. Tego nie robilem ale to sporo roboty.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie

    hmm..jezeli wymuszam to się włączy..musze zgasic silnik i po odpaleniu po 2 lub 3minutach wlacza sie normalni pracuje ale czasem zaskakuje mnie i wlacza sie natychmiast..a czasem gdy podgazuje..ale jak jest cieplo to problemu niema..

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Jeżeli masz ustawione sterowanie nawiewów na automat to nawiewy załączają się z opóźnieniem kilku minutowym, aż silnik złapie temperaturę ok 30 stopni. Spróbuj przełączyć sterowanie całkowicie na manual i wtedy zobacz.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Oczywiście że tak jak danus pisze. Choć zakładam że instrukcję auta powinien przeczytać każdy jego użytkownik.....

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    A szyby też Wam parują jak głupie? Ubiegłej zimy wymieniałem cieknącą nagrzewnicę i spodziewałem się znacznej poprawy. Jest lepiej, gdy jadę sam, ale kiedy w aucie są 4 osoby (a na zewnątrz jest mokro) to boczne i tylna szyba - o ile nie włączę jej ogrzewania - zaparowują dość mocno.

    Do tego funkcja "odmrażania" przedniej szyby włącza się u mnie tylko na jakieś 5 sekund po czym klima wraca do poprzedniego ustawienia i znowu trzeba włączyć guzik "odmrażania" - zadziała na 5 sekund i apiać to samo. Macie tak samo u siebie?

Podobne wątki

  1. [159] Panel sterowania szybami - nie zawsze podnosi szyby, czasem działa z opóźnieniem itp.
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 19:39
  2. [146] Pedał gazu reaguję z opóźnieniem , muli przy ruszaniu.
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 22:31
  3. Klima załącza się dopiero po kilku kilkunastu minutach
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 19:26
  4. Nie załącza się alarm
    Utworzone przez Niski w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:32
  5. Wentylator chlodnicy nie załącza sie
    Utworzone przez Gargamel2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory