Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z miernikiem kilometrów przy liczniku!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas169
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Sianożęty
    Auto
    166 2.0T.S. 16V 155KM; Pontiac Sunfire 2.2 kat 1996r
    Postów
    26

    Domyślnie Problem z miernikiem kilometrów przy liczniku!!

    Witam serdecznie mam mały problem "estetyczny" z alfą...na mierniku przebiegu nie łączy chyba coś i zastanawiam się czy da się coś z tym zrobić bez rozbierania połowy konsoli...na zdieciach widoczny problem, zdjęcie nr 2 po wciśnięciu CHECK.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06012011(001).jpg
Wyświetleń:	694
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	15867  

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Witaj!

    Osobiście przechodziłem identyczny problem z licznikiem przebiegu i wymyśliłem ropzwiązanie które przyniosło skutek- wymiana całych liczników na wyciągnięte z innego auta
    Niestety w moim przypadku nie pomogło psikanie kontaktem w kostki za licznikiem itp, itd co napewno inni koledzy Ci poradzą. Spróbować zawsze możesz.
    Żeby wyciągnąc licznik musisz odkręcić 2 śrubki w jego górnej częśći(pod "daszkiem", zdaje się imbusik 5,5 czy jakoś tak- bardzo mały imbus.
    Kierownicę odciągasz maks do siebei i w dół, gałke od wycieraczek dajesz na sam dół i delikatnie - nie na siłę wyciągasz licznik- nic go nei trzyma żadne zatrzaski itp więc całą robota [polega na wyczuciu. JAk już go do wyciągniesz tak żeby można było od tyłu wsadzić rękę wciśnij tam łapę i poodłączaj kosztki- 3 sztuki- musisz wcisnąć taki guziczek na każdej z nich- po prawej stronie. Dalej już będzies zwiedział co i jak.
    Używany licznik upiłem kiedys za ok 150 pln i niespodzianka jest taka że jak wsadzisz nowy licznik to będziesz miał przebieg z auta z którego go wyciągali. W moim przypadku trafiłem dobrze bo z oryginalnych 360000 zrobiły się 160000...I oczywiście uważaj na angliki- na forum temat wyświetlacza km było wiele razy tutajk i na AC.
    Poizdro

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem "od nowości" . U mnie licznik wykrzacza się jak w aucie jest relatywnie ciepło. Jak odpalam w zimie to przez parę minut działa dobrze. Czyściłem już wszystko, rozbierałem całe zegary na czynniki pierwsze, odpinałem wyświetlacz i czyściłem tasiemkę i nic. Być może wymiana samego wyświetlacza i tasiemki by pomogła, ale póki co olałem to i nie testowałem...

Podobne wątki

  1. Migający licznik kilometrów przy dołożeniu nowej opcji do auta.
    Utworzone przez camil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 17:23
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 19:43
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:25
  4. problem z licznikiem kilometrów.
    Utworzone przez hunter91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 19:26
  5. Znikające cyfry na liczniku kilometrów...
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 18:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory