Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Oklejenie folią carbon ics

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Ten Carbon szczotkowane aluminium, jest tylko troszkę ciemniejszy od naszego pseudo aluminiowego środka w naszych 166-tkach. Bardziej do mnie przemawia grafitowy Carbon!

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Fajna Myślę, że to zamiast srebrnej konsoli byłoby super. Ciągle zastanawiam się jednak nad czymś, co się skomponuje z drewnianymi dodatkami, plastikowe drewno jest do bani ale nic lepszego na rynku nie widzę...
    Cytat Napisał Pawcio Zobacz post
    Ten Carbon szczotkowane aluminium, jest tylko troszkę ciemniejszy od naszego pseudo aluminiowego środka w naszych 166-tkach.
    Co to jest carbon szczotkowane aluminium? To carbon czy aluminium w końcu?

  3. #23
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie może nie do końca pasować ten carbon, ja zapomniałem że też mam drewnianą kierownicę Na szczęście przeglądałem allegro i znalazłem sporo innych kolorów to coś wybiorę do siebie. Coraz bardziej podoba mi się ta folia i myślałem też o lakierze zewnętrznym, bo niestety mam niezbyt zadbany lakier, a na dodatek w dzień Wigilii jakiś koleś przyłożył we mnie na parkingu i porysował mi dwa elementy...

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mata Zobacz post
    Coraz bardziej podoba mi się ta folia i myślałem też o lakierze zewnętrznym, bo niestety mam niezbyt zadbany lakier, a na dodatek w dzień Wigilii jakiś koleś przyłożył we mnie na parkingu i porysował mi dwa elementy
    Robiłem niedawno słupki folią 3m i ona jest na tyle cienka i dobrze przylega, że odzwierciedla każdą ryskę z powierzchni oklejanej... Więc myślę, że musiałbyś najpierw mieć w zasadzie idealnie gładką powierzchnię żeby po oklejeniu też taka była.

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Oklejenie folią mogłoby spowodować problemy z przyciskami, wg. mnie dużo trafniejszym pomysłem w tym wypadku jest hydrografika. Tutaj macie zdjęcia jak metodą hydrografiki dla mojego klienta jakiś czas temu zrobiłem kilka elementów:









    Wzór praktycznie dowolny. Niedawno robiliśmy jeszcze hydrografikę w czarnym carbonie do VW Passata, ale zdjęcia będe miał dopiero za jakiś czas.

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Powiem szczerze ze nie zlyszalem nigdy o tej hydrografice. Poczytalem chwile o tym i nie glupie zobaczylem losowo wybrana firme ktora to robi i (pod katem siebie) zobaczylem na wzory drewna. Kurde, mieli z kilka tysiecy wzorow! Co zdecydowanie zwieksza prawdopodobienstwo znalezienia tego dokladnie pasujacego do kierownicy i galy. Ten oryginal jest lipny i nie bardzo drewno przypomina. Problem jest tylko jeden. Trzeba zobaczyc probke na "zywca" i przypasowac do kiery. I cena... Ile kosztuje pokrycie takiego panela ICS? Intel, widze ze jestes z wrocka. Masz taki probki? Podjechalbym i moze by cos podeszlo. Robisz cos takiego? Jaki koszt? Mi chodzi o to zeby powloka na panelu nie roznila sie od kiery.

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Powiem szczerze ze nie zlyszalem nigdy o tej hydrografice. Poczytalem chwile o tym i nie glupie zobaczylem losowo wybrana firme ktora to robi i (pod katem siebie) zobaczylem na wzory drewna. Kurde, mieli z kilka tysiecy wzorow! Co zdecydowanie zwieksza prawdopodobienstwo znalezienia tego dokladnie pasujacego do kierownicy i galy. Ten oryginal jest lipny i nie bardzo drewno przypomina. Problem jest tylko jeden. Trzeba zobaczyc probke na "zywca" i przypasowac do kiery. I cena... Ile kosztuje pokrycie takiego panela ICS? Intel, widze ze jestes z wrocka. Masz taki probki? Podjechalbym i moze by cos podeszlo. Robisz cos takiego? Jaki koszt? Mi chodzi o to zeby powloka na panelu nie roznila sie od kiery.
    Ja tą robotę zlecam zaprzyjaźnionej firmie, sam zajmuję się tylko demontażem oraz montażem plastikowych elementów. Z próbkami raczej ciężko, ale jeśli wybrałbyś sobie kilka wzorów, które Cię interesują to być może udało by się wykonać te próbki na kawałku plastiku Jeśli chodzi o cenę, to nie robiłem pojedynczych elementów, ale za robotę plastików tunelu środkowego, konsoli, listew w desce rozdzielczej i boczkach, plasticzków z przyciskami do otwierania szyb zapłaciłem z tego co pamiętam ok 600zł.

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    hmmm.... ale może ich namów na zrobienie próbek (na podstawie) zdjęć kiery ze 166. Przecież to leży w ich interesie. Wystarczy to na bardzo malutkim fragmencie. A jak nie to spytaj ile by chcieli za jedną taka próbkę. Jak to nie będzie za wiele kosztować to może się skusze i zamówię kilka próbek. Kusi mnie ta sprawa. Może się z tych kilkuset (albo więcej) wzorów coś dopasić. Duże szanse.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Stąporków/Kielce
    Auto
    AR159sw 1.9 JTDm '07
    Postów
    56

    Domyślnie

    Odnośnie hydrografiki był program Polak Potrafi w TVN Turbo. Ciekawa technika.
    Osobiście widziałem rezultat, jak dla mnie prezentuje się lepiej niż folia.

    Pozdrawiam

  10. #30
    drulik23
    Gość

    Domyślnie Carbon alfa 159

    Witam, ja robilem w seojej Alfie 159 czarny carbon 3D i wyglanda niesamowicie. polecam po nowym roku czeka zmiana koloru 159 na bialy z oliwkowegoKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA210180.jpg
Wyświetleń:	1546
Rozmiar:	65.9 KB
ID:	42819Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	800px-Alfa_Romeo_159_ti_Sportwagon_rear_20100814.jpg
Wyświetleń:	2479
Rozmiar:	79.9 KB
ID:	42820Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa_Romeo_159_ti_Sportwagon_front_20100814 (1).jpg
Wyświetleń:	3585
Rozmiar:	82.5 KB
ID:	42821 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0149.jpg
Wyświetleń:	722
Rozmiar:	90.8 KB
ID:	42815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0154.jpg
Wyświetleń:	1906
Rozmiar:	69.6 KB
ID:	42816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0152.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	50.9 KB
ID:	42817Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0155.jpg
Wyświetleń:	2535
Rozmiar:	73.0 KB
ID:	42818dziekuje za uwage.

Podobne wątki

  1. Malowanie czy oklejenie ?
    Utworzone przez wojtus75_1995 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 11:38
  2. Oklejenie auta...ile?gdzie?
    Utworzone przez Endrjus w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 16:39
  3. Oklejenie folią konsoli. Opinie.
    Utworzone przez Bart Shelby w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 22:23
  4. [159] Oklejenie ramek okien folią Carbon 3M.
    Utworzone przez ulti24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 15:07
  5. [156] carbon, carbon i jeszcze raz carbon
    Utworzone przez mrutyś w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 16:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory