Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 99

Temat: Instalacja skórzanych elektrycznych foteli

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    2 wtyczki od poduszek czyli:
    1 do pasa
    2 do poduszki bocznej
    U ciebie prawdopodobnie nie było w starych fotelach poduszki w fotelu.
    byla w welurach czyli oryginalnych fotelach poduszka boczna.tak samo jest i w obecnych tylko z obecnych wychodzą dwa zolte kable od poduszek(jeden jest gdzie podlaczyc) a z welurów wychodzil jeden kabel zolty. nie mam pojecia o co tu chodzi tym bardziej nie wiem jak grzanie mozna bylo by podlaczyc skoro z podlogi nie wychodzi mi wiązka oprocz tych dwoch(poduszka i zasilanie fotela)

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Zasilanie mojego fotela pasażera gdzieś"uciekło"(nie ma napięcia we wtyczce) ,przy montowaniu fotela jeszcze było ale zaraz po złożeniu fotel przestał działać.Doraznie pociągnąłem napięcie z gniazda zapalniczki ale to zły pomysł(nie będę pisał dlaczego) więc zapytam ...
    Czy fotel kierowcy i pasażera mają to samo zasilanie(jest rozgałęzienie)? Czy to zasilanie jest zabezpieczone jakimś bezpiecznikiem/bezpiecznikami? Będę niebawem zdejmował fotele i wtedy zajrzę głębiej pod wykładzinę,bo być może tam jest przerwana instalacja(kostka i przewód aż do wykładziny jest cały)ale gdybym nie znalazł usterki pod wykładziną,nie znalazl bezpiecznika chciałbym w ostateczności pociągnac zasilanie z fotela kierowcy jeśli jest ono wspólne dla obydwu siedzeń.Ktoś poradzi jak to najlepiej ugryźć?

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Instrukcja nisko się kłania. Ale nie zajrzałeś nawet? Bo po co nie? Fotele lewy i prawy mają osobne bezpieczniki. Co za tym idzie osobne obwody.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Instrukcja nisko się kłania. Ale nie zajrzałeś nawet? Bo po co nie? Fotele lewy i prawy mają osobne bezpieczniki. Co za tym idzie osobne obwody.
    zajrzalem,szukalem,nie znalazlem wiec piszę w temacie,w ktorym mogę uzyskać odp.

    ok.mam ...bagaznik/poz.nr 5 (30A) "szukajka" sobie nie radzi ze mną albo ja z "szukajką" dopiero google podpowiedziało...mam nadzieje,ze dobrze.jutro sprawdze.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 04-04-2019 o 21:07

  5. #85
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Schematy masz w eLearn. Warto pobrać sobie jak grzebiesz albo "po kabelku". Zacznij od bezpieczników bo to podstawa. Mogło dojść do zworki (może kabel przetarło).
    A szukajki się używa tak:
    Klikasz w zakładkę szukania w określonym dziale. Wpisujesz hasło i obok wybierasz "szukaj tylko w tytułach" lub wszędzie. Poniżej wybierasz dział 166. Szuka pięknie. Tylko trzeba dobrze strzelić hasło szukane.

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Schematy masz w eLearn. Warto pobrać sobie jak grzebiesz albo "po kabelku". Zacznij od bezpieczników bo to podstawa. Mogło dojść do zworki (może kabel przetarło).
    A szukajki się używa tak:
    Klikasz w zakładkę szukania w określonym dziale. Wpisujesz hasło i obok wybierasz "szukaj tylko w tytułach" lub wszędzie. Poniżej wybierasz dział 166. Szuka pięknie. Tylko trzeba dobrze strzelić hasło szukane.
    Mam juz tych elernow na dysku trochę.niektore z pobranych z podwieszonych tematow nie chcą sie niestety mi otwierać.Szukajki forumowej to nie opanuję.Szybciej w googach mi wyskakują wyniki a co do braku zasilania to rzeczywiscie bezpiecznik 30A w bagazniku okazal sje przepalony.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    we wtyczce od grzania fotela sa trzy przewody.dobrze myske,ze jest to masa,zasilanie maty i zasilanie podawietlenia przycisku? brakuje mi w aucie wtyczki od grzania fotela a fotel mam z podgrzewanym siedzeniem. Czy majac juz gotową wiązke z innego auta moge ja wpiac w auto gdzie tej wiazki nie bylo nigdy? Pod wykladziną jest gdzies poprowadzona instalacja zeby taka wiazke wpiac czy musze samemu podlaczac sie pod jakies kable zasilajace np. plus po stacyjce itp. i zabezpieczyc to jakims bezpiecznikiem? jak to ogarnac najlepiej. Z wiazką lub samymi wtyczkami do podlaczenia w fotel nie bedzie problemu ,bo posiadam je w dawcy-wystarczy zdemontowac ale czy i ewentualnie jak zamontowac(podlaczyc je) do auta bez wtyczek wychodzacych do mat grzewczych fotela?

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  8. #88
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24v CF2
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jak już rozmawiamy o tych kabelkach, to i ja mam kilka pytań
    Mam szmaciaki z grzaniem i elektrycznym oparciem. Chcę sobie zamontować skórki z elektrycznym sterowaniem bez pamięci . I tu rodzi się moja wątpliwość, mianowicie aktualnie mam 3 kostki:
    - czarna dwupinowa na grubych kablach (przypuszczam zasilanie oparcia)
    - biała trzypinowa (tu stawiam na grzanie)
    - żółta od poduszki powietrznej
    W tych skórkach dochodzi jeszcze jedna, a ja niestety nie mam wyjścia z instalacji z kolejną kostką.
    Pytania brzmią:
    - czy na skórach są dwie kostki z zasilania elektrycznym sterowaniem?
    - czy koniecznie muszę dołożyć wiązkę pod tą osobną kostkę?
    - czy może jednak zadziała to wszystko po podpięciu pod jedną kostkę?
    - a jeśli tak, to czy instalacja nie dostanie zbyt dużego obciążenia?
    Z góry dzięki za podpowiedzi

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24v CF2
    Postów
    13

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem, bo z niewiedzy takich bzdur nawypisywałem, że aż głowa boli...
    Otóż okazało się, że ja zaglądałem pod fotel pasażera, a że docelowych foteli jeszcze w garści nie miałem, to nasiałem bzdur. Finał mojej historii jest taki, że jeżeli fabrycznie zamontowane fotele wyposażone są w elektryczne sterowanie oparciem i podgrzewanie, to montaż foteli z pełnym sterowaniem elektrycznym (bez pamięci pozycji) nie sprawi żadnych problemów i wszystkie kostki znajdują swoje miesce mowa oczywiście o przedlifcie
    Człowiek jednak czasem musi się doedukować

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomski Zobacz post
    Sam sobie odpowiem, bo z niewiedzy takich bzdur nawypisywałem, że aż głowa boli...
    Otóż okazało się, że ja zaglądałem pod fotel pasażera, a że docelowych foteli jeszcze w garści nie miałem, to nasiałem bzdur. Finał mojej historii jest taki, że jeżeli fabrycznie zamontowane fotele wyposażone są w elektryczne sterowanie oparciem i podgrzewanie, to montaż foteli z pełnym sterowaniem elektrycznym (bez pamięci pozycji) nie sprawi żadnych problemów i wszystkie kostki znajdują swoje miesce mowa oczywiście o przedlifcie
    Człowiek jednak czasem musi się doedukować
    A jak podlaczyc "grzanie" fotela jesli oryginalne fotele nie mialy tej opcji a z auta nie wychodzi wiazka do grzania siedziska?

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Montaż podgrzewanych foteli skórzanych
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-04-2018, 11:16
  2. instalacja podgrzewania foteli
    Utworzone przez calikcalik w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 22:21
  3. Komplet skórzanych foteli do Alfy 145
    Utworzone przez snake w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 23:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory