Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Nie działa nawiew

  1. #11
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    Moze kolego masz poprostu spalony wentylator ?? nie pozostaje ci nic innego jak go wymontowac. Sprawdz czy czasem nie cieknie ci nagrzewnica. Ja mialem tak u siebie ze ciekla nagrzewnica i spalily sie 2 uzwojenia w wentylatorze. Ale z 2 strony jak bys mial zwarcie na wentylatorze to by ci bezpiecznik wywalalo ale i tak chyba trzeba sprawdzic ten wentylator.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Olsztyn, Poland
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD jest Alfa Romeo 159 2.4 SPORTWAGON
    Postów
    43

    Domyślnie

    kolego sprawdz kabelki i te złączki od wentylatora na podszybiu od strony pasażera - mussisz tylko zdjac ta czarna osłonkę po lewej stronie - ja się bujałem z tą klimą niemiłosiernie długo a przyczyną były własnie te kable i złączki ! wywaliłem złączki połączyłem na krótko zalutowałęm poizolowałem i działa pięknie ! pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tadziq
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 155 1,9 TD '93 | Alfa Romeo 166 2,4 jtd 20V Sportronic '04
    Postów
    65

    Domyślnie

    Dziś poruszałem trochę wtyczkę wentylatora, i czujnik temperatury zewnętrznej (Zauważyłem że kiedy na ekranie pisało OFF i nawiew i klima nie działały - nie było także wskazania temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu...). Na początku nie pomogło... ale po około godzinie jazdy nagle wszystko zaczęło śmigać. U mnie zatem coś gdzieś nie styka...

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tadziq
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 155 1,9 TD '93 | Alfa Romeo 166 2,4 jtd 20V Sportronic '04
    Postów
    65

    Domyślnie

    I znowu nie działa... Ale na pewno to nie wina wentylatora! Zauważyłem kilka prawidłowości... Chwilę przed ponownym pojawieniem się klimy jakby przygasło Radio (cały ICS) i po pół sekundy włączyło się znowu razem z klimą. Co więcej wentylator nie działa tzn żaden z przycisków na panelu od klimy i wentylatora. Tzn. podświetlenie przycisków działa. Ale żaden z przycisków nie spałnia swojej funkcji. Nawet przycisk od ogrzewania tylnej szyby i lusterek. Chodz przyciśnięty zaświeca się sympolizując pozycję "on" to i tak nie ogrzewa... Jaka szansa że to panel od klimy jest winien?

    Aha i jeszcze jedno sprężarka od klimy pracuje... rurka od klimy zimna jak lód.

    Jakieś pomysły?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tadziq
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 155 1,9 TD '93 | Alfa Romeo 166 2,4 jtd 20V Sportronic '04
    Postów
    65

    Domyślnie

    Przypomnę o tym wątku... Mam zamiar kupić inny układ sterowania wentylatorem i klimą do ICS, ale nie jestem pewny czy tu leży problem.
    Może znajdzie sie ktoś z okolic Krakowa kto poświęciłby godzinke na demontaż ICS i podpięcie pod moje auto? Chętnie podjadę dla sprawdzenia.
    Z góry dziękuję za pomoc!

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR166 2,4JTD 150KM 2005
    Postów
    10

    Domyślnie

    Kolego, odłączenie czujnika temperatury w lewym lusterku (lub przerwa na kablu do tego czujnika) powoduje, że na ICS pojawi się komunikat OFF i klimy/nawiewów nie będzie można włączyć. Może to jest przyczyną?

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tadziq
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 155 1,9 TD '93 | Alfa Romeo 166 2,4 jtd 20V Sportronic '04
    Postów
    65

    Domyślnie

    OK. Sprawdzę, to w takim razie! Jesteś pewien, że brak czujnika powoduje właśnie takie objawy?

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR166 2,4JTD 150KM 2005
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadziq Zobacz post
    OK. Sprawdzę, to w takim razie! Jesteś pewien, że brak czujnika powoduje właśnie takie objawy?
    Na 100% - przerabiałem to w ostatni weekend przy demontażu swojego lusterka.

  9. #19
    Kejup
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał petrebiskupiec Zobacz post
    kolego sprawdz kabelki i te złączki od wentylatora na podszybiu od strony pasażera - mussisz tylko zdjac ta czarna osłonkę po lewej stronie - ja się bujałem z tą klimą niemiłosiernie długo a przyczyną były własnie te kable i złączki ! wywaliłem złączki połączyłem na krótko zalutowałęm poizolowałem i działa pięknie ! pozdrawiam
    Witam! Podepnę się pod temat. Ojciec ma tak, że wszystko działa na ICS-ie nawet można regulować siłę nadmuchu a mimo to wiatrak nie działa. Poruszałem dzisiaj tymi kabelkami o których piszesz i na chwile odpalił lecz na razie nie działa pomimo ponownego szarpania kablami (wszystkie bezpieczniki i przekaźniki OK). Jak mój staruszek to opanuje to dam Wam znać co i jak. Niepokoi mnie tylko to, że czasem czuję w aucie ojca zapach płynu chłodniczego, czy to może oznaczać że jest mały wyciek z nagrzewnicy?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejup Zobacz post
    Witam! Podepnę się pod temat. Ojciec ma tak, że wszystko działa na ICS-ie nawet można regulować siłę nadmuchu a mimo to wiatrak nie działa. Poruszałem dzisiaj tymi kabelkami o których piszesz i na chwile odpalił lecz na razie nie działa pomimo ponownego szarpania kablami (wszystkie bezpieczniki i przekaźniki OK). Jak mój staruszek to opanuje to dam Wam znać co i jak. Niepokoi mnie tylko to, że czasem czuję w aucie ojca zapach płynu chłodniczego, czy to może oznaczać że jest mały wyciek z nagrzewnicy?
    Ewidentnie jeśli czujesz zapach płynu chłodniczego w kabinie to popuszcza nagrzewnica,może wystąpić jeszcze parowanie szyb!? Niech ojciec wymieni nagrzewnicę bo jak cieknie będzie uszkadzać kolejne elementy elektroniki!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

Podobne wątki

  1. Nie działa nawiew
    Utworzone przez krzywy1976 w dziale 166
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 19-08-2020, 19:07
  2. [159] Nie działa nawiew
    Utworzone przez kaaamilp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-12-2016, 10:59
  3. Nawiew raz działa raz nie.
    Utworzone przez tomek17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 14:57
  4. Nie Działa Nawiew
    Utworzone przez Creativer w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 16:50
  5. Nie działa nawiew.
    Utworzone przez Ozzzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory