Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Rozrusznik nie chce kręcić. Alfa nie odpala.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie Rozrusznik nie chce kręcić. Alfa nie odpala.

    Alfa postała dwa dni na mrozie nie odpalana i dzisiaj pojawił się problem Mianowicie pierwsze co się posypało to silnik dmuchawy nawiewów.. prawdopodobnie się spalił bo zrobiło się siwo w środku i teraz zero reakcji..
    A druga rzecz to nie odpaliła
    Pierwsze podejrzenia padły na rozrusznik bo zamiast kręcić to tylko tykał, więc pojechałem do Kasimira po drugi rozrusznik. Przyjechałem zamontowałem i sytuacja taka sama podłączyłem po za autem na sucho przewody zasilające i mój rozrusznik też kręci.. a po zamontowaniu w aucie nie chce odpalić ani zbytnio zakręcić Objawy takie jakby był całkowicie rozładowany aku, a dodam że może ma dwa miesiące a może nawet nie.. Prąd do rozrusznika dochodzi na grubym przewodzie i na cienkim w momencie próby rozruchu, klemy od aku wymienione i dobrze dokręcone a rozrusznik dalej nic, tylko pykanie.. dziwne jest to że podłączyłem żarówkę pod zasilanie rozrusznika i podczas proby kręcenia żaróweczka przygasa a nawet tylko delikatnie się jarzyła.. Czy któryś z kolegów wie może co się dzieje i gdzie szukać problemu?? mam jeszcze podejrzenia co do masy ale nie wiem w którym miejscu szukać przewodu łączącego silnik z karoserią..

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Takie dziwne tykanie to jakby akumulator prądu nie dawał? Sprawdziłeś go dobrze?

  3. #3
    SopelAR155
    Gość

    Domyślnie

    A może być tak że akumulator nie przyjmuje ładowania, miałem podobny problem wymieniłem aku na Boscha i jest ok
    POZDRAWIAM

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Aku sprawdzałem a po podłączeniu prostownika pokazywał w skali amperażu i wskazówka wcale się wysoko nie podniosła bo w granicach 2 staneła.. czyli aku nie powinien być rozładowany.. ale na wszelki wypadek wymontowałem go i został w garazu podłączony do ładowania. nie mam pojęcia co się stało że nie chce zapalić

    ---------- Post dodany o godzinie 19:53 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:51 ----------

    I czy jest możliwe żeby w ciągu dwóch dni rozładowało aku.. dodam że był mocno zaszroniony w bagażniku:/ muszę go czymś otulić żeby tak nie marzł..

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Jak go naładujesz to sprawdź jeszcze raz czy odpala,bo może coś rozładowało (jakieś zwarcie) i dlatego nie chce odpalić?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    szczerze mówiąc to nie zauważyłem żeby było jakieś zwarcie.. normalnie jeździłem i po powrocie postawiłem jak zawsze a dzisiaj zonk :/ skumulowało się razem z tym silnikiem dmuchawy nawiewów.. :/ a jest możliwe że ma słabą masę i dlatego nie chce kręcić rozrusznikiem?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Powiem Ci tak zulek. Odnośnie kręcenia. Miałem identycznie w HGT w ubiegłym roku. Wymieniłem i rozrusznik i aku. I ch...j ja go w auto - on nic, a na stole kręci jak nówka. Nawet bendix wymieniałem. okazało się że kable z jakiegoś powodu nie miały swojej przepustowości. Dałem nowy gruby i porządny kabel z aku do rozrusznika, przeczyściłem porządnie styki na bendiksie i kręcił jak szalony. Nie dociekałem co z tym kablem było. Po prostu dałem drugi i zapomniałem o problemie. Weź puść tak na roboczo porządny kabel z aku do bendixa i zobaczysz czy to jest to.
    Z dmuchawą nie miałem przebojów. Ale na pewno się zjarała i jest do wymiany.
    Pozdrawiam!

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Marek dzięki za podpowiedz a powiedz mi czy puszczając nowy przewód zamontować bezpiecznik??

    z dmuchawą już przeglądałem posty, trochę zabawy jest ale dam radę tylko najpierw muszę uruchomić auto

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Na próbę nie trzeba ale jak się okaże że to jest to, to docelowo trzeba zrobić jak fabryka. Ale mamy bezpieczniki do rozrusznika??? Jak tak to nie wiedziałem. W bravce mam bezpośrednio z aku na bendix. Aha, też sobie poprawiłem tak kabel z alternatora do aku - profilaktycznie.
    Mam nadzieję że u Ciebie jest to samo co ja miałem. Byłem w szoku że dobre kable mogą być nie dobre dlatego myślę że powinieneś tak spróbować. To nic nie kosztuje

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie wiem czy jest tam bezpiecznik tak rozmyślam żeby w przyszłości uniknąć niespodzianek.. jutro zobaczę co się będzie działo po podłączeniu naładowanego aku może jeszcze to zwarcie na wentylatorze go nadwyrężyło i dlatego nie chciał zakręcić, a następnie poszukam uziemienia silnika z karoserią może tam też być przyczyna, że jest słaby minus a jak wiemy to rozrusznik go bierze właśnie z silnika.. Jeśli to nie pomoże to sprawdzę w ten sposób co napisałeś z tymi przewodami to może być dobry trop mam nadzieję że jutro uda mi się to uruchomić i wezmę się za dmuchawę..

Podobne wątki

  1. Alfa 147 nie odpala na rozrusznik a "na pych" odrazu
    Utworzone przez baxter w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 22:17
  2. Rozrusznik kręci, samochód nie odpala Alfa 156 2,5 V6
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 17:13
  3. po zatrzymaniu nie odpala... rozrusznik?
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 10:54
  4. [33] [1.4] silnik nie chce się kręcić czujnik położenia wału itp.
    Utworzone przez Graba w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 11:45
  5. [164] nie odpala-czyżby rozrusznik
    Utworzone przez Marian w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory