Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Koszt wymiany sprzęgła 2.0 V6 TB

  1. #1
    Robert3029
    Gość

    Domyślnie Koszt wymiany sprzęgła 2.0 V6 TB

    Witam dzisiaj podczas jazdy zaczeło mi stukac strasznie glosno w miejscu miedzy przegroda silnika a wnetrzem auta...mechanik powiedzial ze Dwumas...i tu moje pytanie...Ile kosztuje Dwumas i sprzeglo do Alfy 166 V6 turbo...nigdzie nie moge go znalesc...od 3.0 i 2.5 nie pasuje;/ w moim miescie nie ma nigdzie i powiedzieli mi ze trzeba sprowadzac z Serwisu;/ i tu jakie koszty Prosze o pomoc;/

  2. #2
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Z tym dwumasem to spokojnie nie podałeś dokładnych objawów usterki ale jeśli pytasz o koszty to ASO 3200 zł nowe, regenerowane w prywatnej firmie ok 600 zł. Reszta to wszystko pomiędzy w/w cenami.

  3. #3
    Robert3029
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    Z tym dwumasem to spokojnie nie podałeś dokładnych objawów usterki ale jeśli pytasz o koszty to ASO 3200 zł nowe, regenerowane w prywatnej firmie ok 600 zł. Reszta to wszystko pomiędzy w/w cenami.
    hm...usterka...jesli doda sie gazu stuka miedzy przegroda silnika....a silnikiem...mniej wiecej w miesjcu laczenia skrzyni z silnikiem na wcisnietym sprzegle mniej stuka ale stuka...bez wcisnietego sprzegla po dodaniu gazu stuka tłucze sie jak cholera...stalo sie to podczas jazdy;/ jeżeli bedzie koszt w granicach 3 tysiecy niestety bede musial sprzedac auto;/
    Ostatnio edytowane przez Robert3029 ; 10-02-2011 o 18:01

  4. #4
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Nie wygląda mi to na dwumas tak naprawdę to demontaż koła i jego sprawdzenie odpowie na pytanie czy do wymiany. Przerobiłem to podczas wymiany sprzęgła przerażony przez mech. że koło ma luz i wymiana ale okazało się po sprawdzeniu na mszynie, że jest ok. więc założone i śmiga dalej. A jak się zachowuje auto podczas gaszenia i odpalania silnika trzęsie? Jak podczas ruszanie z jedynki i zmiany na dwójkę? Prawie niemożliwością jest aby dwumas tak sobie się rozpadł!
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 10-02-2011 o 18:16

  5. #5
    Robert3029
    Gość

    Domyślnie

    przy zapalaniu auta nie odpala odrazu jak zawsze tylko musze go pokrecic dosc dlugo...przy ruszaniu tak jakby nie mial mocy tyle ile powinien..i przy zmianie z jedynki na dwójke dziwnie pedal sprzegla drga i czuć ze cos sie tam dzieje...przy dodaniu gazu na biegu mniej stuka zdejeme z gazu noge bardziej stuka..przy zapalani i gaszeniu auta nietrzesie nic a nic...tylko stuka jak sie odpali na wolnych obrotach nie stuka doda sie gazu stuka jedzie sie stuka dziwnie sporzegło chodzi drga cale i tak jakby slizga sie...ale biegi wchodza normalnie

  6. #6
    Mariano898
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak kolega mówił demontaż i dopiero ale raczej koło do wymiany bo miałem podobnie. poszukaj wcześniej na alledrogo ja kupiłem za 300 zł w bardzo dobrym stanie zrobine ponad 10k i spokój

  7. #7
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że nałożyły się przynajmniej dwie sprawy problem z odpaleniem i brak mocy oraz stuki (w silniku?) to jedno a drugie stawiam na zużyte sprzęgło mimo wchodzenia biegów to kwestia czasu jak strzeli całe. Temat nie do opanowania na forum tylko rzetelny mechanik i rozebranie bałaganu da odpowiedź.

  8. #8
    Robert3029
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    Myślę, że nałożyły się przynajmniej dwie sprawy problem z odpaleniem i brak mocy oraz stuki (w silniku?) to jedno a drugie stawiam na zużyte sprzęgło mimo wchodzenia biegów to kwestia czasu jak strzeli całe. Temat nie do opanowania na forum tylko rzetelny mechanik i rozebranie bałaganu da odpowiedź.
    Hm...jest u mechanika juz czekam az rozbiora i zobacza co poszlo...stuki nie w silniku tylko w miejscu laczenia silnik - skrzynia biegów...biegi wchodza ale przy jezdzie stuka..bede wiedzial cos konkretniej dam znac na forum

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    jesli to dwumas to kupisz do 2 tys a sprzeglo mysle koło 600 robota ze 300-600
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Robert3029
    Gość

    Domyślnie

    Juz wszystko wiem....Dwumas szlak trafil i rozsypalo sie sprzegło...Sprzęgło 600 zl dwumas 1800 zl z plus robocizna 500 zl;/ razem 2900zl...wiec auto bedzie stalo dopoki nie bed mial gotowki

Podobne wątki

  1. Koszt wymiany rozrządu.
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 12:33
  2. 1.9 JTD koszt wymiany uszczelniaczy ?
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 21:17
  3. Koszt wymiany sprzęgła
    Utworzone przez Corrado83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 20:08
  4. Koszt wymiany wachaczy
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 19:03
  5. [156] Koszt wymiany termostatu 2.0 TS
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 09:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory