Zobacz wyniki ankiety: czy alfa 166 nadaje się dla 4 os rodziny z małymi dziećmi

Głosujących
56. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    42 75.00%
  • nie

    7 12.50%
  • trudno powiedzieć

    7 12.50%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: 166- rodzinna??

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Sam rodziny nie mam ale woziłem malutkich pasażerów więc się wypowiem

    Ja bym ujął to tak: rodzinnym autem to ona nie jest. Ale może służyć do przewozu całej rodziny. Bagażnik jest duży, miejsca w środku jest dużo, w żadnym aucie sięganie z przodu do tyłu i na odwrót nie jest szczególnie wygodne. Oczywiście nie posiadanie MPV gdy tylko pierwsze dziecko jest w drodze to teraz niemal faux pas, z drugiej zaś strony ja jako dziecko byłem wożony malcem, na wakacje jeździliśmy golfem mk1 z bagażnikiem na dachu (do którego zmieścił się jedynie namiot ), potem mk2, potem punto mk1 z boxem na dachu.

    Mieszkając w mieście taniej wynająć przewóz np. łóżeczka czy szafy niż kupować MPV lub kombi (popyt na nie dodatkowo podbija cenę).

    Podsumowując - 166 nie została zaprojektowana jako samochód rodzinny, podobnie jak pozostałe 90% samochodów, które w Polsce do przewozu rodzin służą, dodatkowo będąc mniejszymi od 166. Sam myśląc o założeniu rodziny patrzę na ceny boxa dachowego, nie na ceny kombi. Ale ja jestem skrzywiony na punkcie sedanów więc nie należy się tym sugerować

  2. #12
    Wit_ek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    ja też mam układ 2+2 i problem fotelików rozwiązuję tak, że starszą córcię (2 lata) instaluję z fotelikiem z przodu na fotelu pasażera, a młodego za nią z tyłu. W ten sposób żona siedząc z tyłu ma dobry dostęp do obojga.
    Popieram, jeżdżę tak samo starsza córcia z przodu, młodsza z tyłu i dajemy radę, jednakże co do dalszych wyjazdów z większą ilością bagażu pakujemy się do Scenica i popieram Mikellino w tej kwestii scenic jest nie do pobicia jeżeli chodzi o funkcjonalność .

  3. #13
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wit_ek Zobacz post
    Popieram, jeżdżę tak samo starsza córcia z przodu, młodsza z tyłu i dajemy radę, jednakże co do dalszych wyjazdów z większą ilością bagażu pakujemy się do Scenica i popieram Mikellino w tej kwestii scenic jest nie do pobicia jeżeli chodzi o funkcjonalność .
    I mówię o modelu po 2003 - wcześniejszy też znam lecz to nie to samo...

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    danus77
    poduszkę wyłączam bo dopiero po jej dezaktywacji wolno przewozic dzieci w foteliku na przednim fotelu (jeśli nie byłoby możliwości jej wyłączenia to jest to zakazane).

    Nie tak do końca, poduszkę musisz wyłączyć gdy dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy.
    Chyba warto wiedzieć coś o poduszkach jak się dziecko wozi, a nie wyłączać zabezpieczenie.

    * Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
    1. przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
    2. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
    3. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

    Jak wynika z powyższych przepisów prawidłowym jest przewożenie dziecka w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Natomiast jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną pasażera to przewożenie dziecka może odbywać się tylko przodem do kierunku jazdy.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    dance1 przepisy przepisami...ale weź pod uwagę, że fotelik ma swoje pasy i fotel swoje które są zablokowane. I teraz w sytuacji, nie daj Boże odpukać wypadku, o ile głowa dorosłej osoby w miarę przeżyje uderzenie poduszki, to w przypadku dziecka nie byłbym taki pewny i nie zamierzam ryzykować. Wiele razy widziałem ludzi i ich twarze z mocnymi siniakami po spotkaniu z poduszką mimo zapiętych pasów. To pomyśl co jest w stanie zrobić taka poduszka z głową dziecka? Że nie wspomnę już o nogach, które są bliżej poduszki niż zakłada to producent.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Ja tam nikogo do niczego nie namawiam, poduszki są testowane także pod kontem dzieci, osobiście wolałbym wyjść z paroma siniakami niż z częścią kokpitu lub też szyby czołowej w głowie.
    Zauważ także że pasy w fotelikach dziecięcych zapinane są na sztywno, nie ma napinaczy przez co maluch nie odchyli się tak do przodu jak kierowca, przez co nie jest narażony na wielkie zderzenie z poduszką.
    Zresztą w internecie nie jeden artykuł na ten temat.

  7. #17
    WUJ LEDI
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam dwójkę dzieci 9 i 11 lat i bez problemu wyjeżdżamy w wakacje nad jeziorko.
    Wszystko się mieści i jestem zadowolony z przestrzeni w aucie

  8. #18
    ViP Maniak resoraków Avatar Rufik
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    wigry 3/AR166 1,4 tdi
    Postów
    822

    Domyślnie

    3. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

    Jak wynika z powyższych przepisów prawidłowym jest przewożenie dziecka w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Natomiast jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną pasażera to przewożenie dziecka może odbywać się tylko przodem do kierunku jazdy.[/QUOTE]

    wydaje mi sie ze mozna pod warunkiem ze dziecko ma minimum 150 cm wzrostu
    [IMG][/IMG]Lubia chlyb ze tustym

  9. #19
    konrad1501
    Gość

    Domyślnie

    3 małe dzieci + rodzice + wielki wózek i jeszcze miejsce na zakupy ;-) wiec na rodzine jest ok

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory