Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Długo kręci zanim odpali. I kilka spraw.

  1. #1
    magico
    Gość

    Domyślnie Długo kręci zanim odpali. I kilka spraw.

    Hej,

    wiem wiem, szukałem i nic nie znalazłem ciekawego ( jeden post rozwinął sie z 3.0 na jtd)

    Do mertitum - zauważyłem że Alfa cięzko zaczeła zapalać, tzn trzeba dłużej kręcić niż kiedyś, czasem jak stoi pare dni to kreci wolno jakby miał paść aku ale zapala. Kiedyś to było cyk cyj i paliła a teraz trzeba pare sekund pokręcić.

    Co może być przyczyną?

    Jeszcze inna sprawa co może powodoważ za niskie napiecie ładowania? Alternator, czy jest tam jakieś regulator napiecia albo coś takiego?

    No i kolejna sprawa jaki alu powinien być w 3.0?


    pozdro..

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    sprawdź prąd ładowania na alternatorze oraz czy połącznia nie zaśniedziały. co do aku, jeśli masz model przed liftowy to 70Ah, natomiast poliftowy 100 Ah
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  3. #3
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Po części sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dotyczące rozruchu. Jak jest mało prądu do tego stopnia, że rozrusznik zwalnia w trakcie kręcenia, to mogą być zbyt niskie obroty do tego, żeby ECU wysłał sygnał do wtryskiwaczy.
    A przyczyną słabego ładowania zwykle jest uszkodzony regulator napięcia, ew. kończą się w nim szczotki. Mogą to być też tak jak kolega wyżej pisał zaśniedziałe styki, jak również uszkodzenie mostka prostowniczego w alternatorze.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_Zielu Zobacz post
    sprawdź prąd ładowania na alternatorze
    Chyba chodziło koledze o napięcie ładowania (ok. 14.4V powinno być), prąd ładowania niewiele powie (zależy od stopnia naładowania aku itp...). Sorki, purystą jestem, a niedawno w radio słyszałem o "prądzie o napięciu tysiąca watów" i wymiękłem .

  5. #5
    magico
    Gość

    Domyślnie

    Tyle ze jak podładuje aku to kreci szbciej, ale mimo wszyt=stko dalej dłuzej zapala. Czy moga byc to tez świece? Chodz majaj akies 25kkm? Albo co innego może na to wpływać? Kurde mam jeszcze astre z 91 stoi tydzień i zapala od "szkyrta" ..

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoozef Zobacz post
    Chyba chodziło koledze o napięcie ładowania (ok. 14.4V powinno być), prąd ładowania niewiele powie (zależy od stopnia naładowania aku itp...). Sorki, purystą jestem, a niedawno w radio słyszałem o "prądzie o napięciu tysiąca watów" i wymiękłem .
    oczywiście, chodziło mi napięcie ładowania
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Magico mi Alfa też zaczęła długo kręcić. Czy jest ciepła czy rozgrzana czy letnia, są momenty kiedy muszę długo kręcić rozrusznikiem. Mi także rozrusznik kręci szybko bo akumulator mam nowy. Co do Astry z 91, ja miałem z 92 i łza się w oku kręci jak sobie o niej pomyślę. Niestety dzisiejsze nowe samochody w tym również nasze Alfy nie dorównują tamtym samochodom. Moja Astra stała 1.5 tygodnia w mrozie -30, zapaliła także od ręki.

    Co do kręcenia to u mnie ten przypadek pojawił się kiedy miałem problemy z ECU, tzn na wtyczce ECU miałem zwarcie i wyłączało mi komputer i silnik w czasie jazdy gasł i raptownie się załączał, powodowało to bardzo mocne szarpnięcia. Mam powód aby sądzić że przestawił się u mnie rozrząd o jeden ząbek. Niestety kiedy przestawi się rozrząd o jeden ząbek, auto może jeździć normalnie, ale kręcić będzie dłużej. Nie miałeś nic podobnego? nie ruszałeś gwałtownie ze sprzęgła lub coś podobnego? może niekoniecznie Ty, może Twoja żona/dziewczyna/narzeczona jechała autem i mogło się coś wydarzyć.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    jest: alfa 156 jtd 8V 2002r, fiat uno 1,4 1997r była: alfa 166 3,0 V6 24V 2001r
    Postów
    290

    Domyślnie

    jak macie LPG to może byc źle wyregulowany gaz i rano długo kręci, u mnie tak było.
    czarny dym power!!!

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    sprawdz jeszcze przekazniki na podszybiu czy nie posniedzialy, lub czujnik temperatury

Podobne wątki

  1. [159] Długie kręcenie zanim odpali na zimnym silniku.
    Utworzone przez szybson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 09:18
  2. [159] Dlugo kreci zanim odpali.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 17:54
  3. [159] 1,9 JTDM...Czasami długo kręci zanim zapali...
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 21:43
  4. DŁgo kręci zanim odpali.
    Utworzone przez Pisek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 16:54
  5. Dlugo kreci zanim odpali
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 10:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory