Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana amortyzatorów-jeden czy dwa na raz?

  1. #1
    zgrad
    Gość

    Domyślnie Wymiana amortyzatorów-jeden czy dwa na raz?

    Witam

    Szykuje wymianę podzespołów zawieszenia. Amortyzator prawy tył ma 11% sprawności a lewy ~65%. Czy konieczna jest wymiana dwóch na raz czy tylko tego prawego? Nowy ma ~80% sprawności. Ostrze sie na jeden, w przeciwnym razie bym nie pytał czy są jakieś szkodliwe następstwa różnicy sprawności. Dodam że wymieniam tuleje wahliwe prawy tył, górną wahacza prawego, osłone przegubu prawy przód.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    zawsze się wymienia parami
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    zawieszenia nie robi się na raty
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Popierając kolegów wyżej ja też dołożę.....na jeden żadna firma nie chce dać gwarancji, i producent, producentowi nierówny, więc lepiej mieć zbliżoną charakterystykę amortyzatorów na jednej osi, czyli w jednym czasie założyć 2 szt. tego samego producenta.

  5. #5
    yattaman
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupowałem swoja alfę to podjechałem na stacje diagnostyczną , koleś stwierdził że prawy tylny amor zużyty , jakieś 20% sprawności, ale nic nie bujało i była sztywna.Wczoraj chciałem zamontować sportowe sprężyny więc pojechałem się upewnić ,które pójdą do wymiany .Wszystkie 4 mają od 64-69% ,tylko 5% różnicy na stronę.Jaki wniosek ,za pierwszym razem opona miała niskie ciśnienie i gość źle najechał na przyrząd

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał yattaman Zobacz post
    Wczoraj chciałem zamontować sportowe sprężyny
    Sportowa sprężyna i amortyzator z serii ? Nie wiem czy będziesz zadowolony ...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    zgrad
    Gość

    Domyślnie

    Panie i Panowie i pojawia się problem-mam wersje 3.0 V6 24v Sportronic Distinctive wg EPER. Czy w związku z tym coś zmienia się odnośnie tych części? Zauważyłem, że tuleje są z dopiskiem SPORT albo bez, i co teraz? Odnośnie amortyzatorów czy jakaś specyficzna długość? Poczytałem troche na forum i jest jakaś specjalna edycja. Mam ogólnie konkretny wypas w środku, praktycznie wszystko oprócz xenonów, ale nie wygląda to na tą specjalną. Mam 220 KM seryjnie. Znalazłem części, już miałem zamawiać, na stronach piszą że pasują do wszystkich wersji silnikowych. Musze to zrobić jak najszybciej bo jeżdżenie z 11% sprawnym amortyzatorem w polskich zakrętach na trasie zahacza o trumne....

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgrad Zobacz post
    Panie i Panowie i pojawia się problem-mam wersje 3.0 V6 24v Sportronic Distinctive wg EPER. Czy w związku z tym coś zmienia się odnośnie tych części? Zauważyłem, że tuleje są z dopiskiem SPORT albo bez, i co teraz? Odnośnie amortyzatorów czy jakaś specyficzna długość? Poczytałem troche na forum i jest jakaś specjalna edycja. Mam ogólnie konkretny wypas w środku, praktycznie wszystko oprócz xenonów, ale nie wygląda to na tą specjalną. Mam 220 KM seryjnie. Znalazłem części, już miałem zamawiać, na stronach piszą że pasują do wszystkich wersji silnikowych. Musze to zrobić jak najszybciej bo jeżdżenie z 11% sprawnym amortyzatorem w polskich zakrętach na trasie zahacza o trumne....
    Kolego jeśli kupisz zamienniki z allegro to sa one zrobione tak że pasują podobno wszędzie. Najlepiej kupić oryginalne dobierane przez numer VIN w eperze bo wtedy kupisz konkretnie pod swoje auto. Pamiętam jak ja kupowałem amortyzatory to sporo było do wyboru z oryginalnych.
    Np. masz automatyczną skrzynie więc już sprężyny i amortyzatory będziesz miał inne niż w manualu. Kupisz zamiennik i możesz nie byc zadowolony, a ją za ori płaciłem taniej niż kyb... zastanów się czy nie wymienić sprezyn, też zrobiłem tak że zostawiłem stare sprężyny, a nowe amortyzatory i skończyło się na nowych sprezynach. Wywnioskowalem że praca amortyzatora ze stara sprezyna, a praca amortyzatora z nową to niebo a ziemia.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 24-03-2011 o 06:30
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    yattaman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Sportowa sprężyna i amortyzator z serii ? Nie wiem czy będziesz zadowolony ...
    Okazało się że sprężyny sportowe są krótsze o 8cm od fabrycznych ,to byłaby masakra dla amorów ,została seria .

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    8cm ale chyba w stanie swobodnym

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana amortyzatorów tył
    Utworzone przez Smagi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-08-2018, 12:09
  2. [164] Wymiana amortyzatorów tył
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 00:36
  3. Wymiana amortyzatorów 2.4 JTD
    Utworzone przez chunky w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 20:38
  4. Wymiana amortyzatorów
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 23:02
  5. Wymiana amortyzatorów
    Utworzone przez Darek68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory