Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77

Temat: Wymiana rozrządu bez blokad V6

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Najlepsze jest to, jak stać kogoś na samochód, a potem na eksploatację już nie koniecznie.
    No to fakt. Ale w przypadku blokad wg. mnie rzadko chodzi o koszty, częściej o ego mechaników - tak było z moim znajomym ("stary, ja nie dam rady bez blokad? już nie takie ustawiałem jak ta twoja alfa"). No i miał 2x tyle roboty, i to też szczęśliwie nic nie wybuchło...

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoozef Zobacz post
    ("stary, ja nie dam rady bez blokad? już nie takie ustawiałem jak ta twoja alfa"
    Jak mnie by ktoś tak powiedział to raczej nie dał bym mu samochodu do roboty... od razu widać szerokość zakresu jego wiedzy.

    Tyle przynajmniej że znajomy to chyba nie musiałeś sie uganiać
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #13
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    Blokady rozrządu załatwione tak więc bez wynalazków się obejdzie :-) Co do eksploatacji alfy narazie jestem na poczatkowym etapie ale widze, ze 166 to juz nie przelewki :-) No ale to ma byc moja zabawka wiec spokojnie krok po kroku bez szybko szybko wszystko sie porobi. Pozdrawiam.

  4. #14
    sylwiusz
    Gość

    Domyślnie

    markerem to sobie możesz opisać płyty z muzyką a nie pasek i zębatki. blokady to podstawa. jak ci mechanik zaproponował takie rozwiązanie to szukaj nowego bo szkoda alfy. ja kupiłem pompę bugatti z metalowym wirnikiem i za bardzo przystępną cenę.

  5. #15
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Bez blokad można się pokusić o wymianę paską w autach z dwoma wałkami. W V6 24V są już 4 wałki i ciężko jest to opanować, aby nic się nie ruszyło. Blokady nie są drogie, ale nalezy zwrócić uwagę co się kupuje. Te z allegro nie są dokładne i na wolnych obrotach silnik może się delikatnie "dygać". Kiedyś widziałem jak w jednym warsztacie mechanik wymieniał rozrząd w V6 24V blokując wałek za pomocą licowej skórki które wkładał pod panewki wałka
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    znam gosci ktorzy zmieniali rozrzad w v6 24v ale w renaulcie ;D we 2 trzymali rekami walki i nacigali pasek brak slow... a co do markera nawet jak masz blokady marker jest pomocny na wale
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    A piepszycie tu głupoty, jak jesteście gamonie to nie umiecie. Ja w ostatnim czasie 3 rozrządy we V6 24V wymieniłem i żadnej filozofii w tym nie widze bez użycia blokad. ściągam osłony, białym markerem rysuje znaki, łapie zaciskami koła ze sobą (2zaciski po jednym na głowicę-taki zacisk grosze kosztuje)żeby się nie rozjechały i zmieniam pasek, A jeżeli nawet zacisk by nie wytrzymal i kola by się rozjechały to po to masz narysowane te znaki aby potem ponaciągać koła wałków według znaków. Blokady są dobre dla ludzi bez braku sprytu. Jak ja mam stracić ze 2 godziny na odkręcanie kolektora i pokryw zaworowych na 2 głowicach a potem to spowrotem składać w dodatku na nowych uszczelkach bo przecież wielu z was by to zaleciło to musiało by mi się coś w glowie nie podomykać. Strata czasu jeżeli się posiada wystarczające umiejętności manualne i olej w głowie. Macie jakieś dziwne doswiadczenia z tymi rozrządami skoro uważacie to za taką filozofię. Ale rozumiem że mało jest mechaników którzy robili coś innego niż VW czy audi.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    A piepszycie tu głupoty, jak jesteście gamonie to nie umiecie. Ja w ostatnim czasie 3 rozrządy we V6 24V wymieniłem i żadnej filozofii w tym nie widze bez użycia blokad. ściągam osłony, białym markerem rysuje znaki, łapie zaciskami koła ze sobą (2zaciski po jednym na głowicę-taki zacisk grosze kosztuje)żeby się nie rozjechały i zmieniam pasek, A jeżeli nawet zacisk by nie wytrzymal i kola by się rozjechały to po to masz narysowane te znaki aby potem ponaciągać koła wałków według znaków. Blokady są dobre dla ludzi bez braku sprytu. Jak ja mam stracić ze 2 godziny na odkręcanie kolektora i pokryw zaworowych na 2 głowicach a potem to spowrotem składać w dodatku na nowych uszczelkach bo przecież wielu z was by to zaleciło to musiało by mi się coś w glowie nie podomykać. Strata czasu jeżeli się posiada wystarczające umiejętności manualne i olej w głowie. Macie jakieś dziwne doswiadczenia z tymi rozrządami skoro uważacie to za taką filozofię. Ale rozumiem że mało jest mechaników którzy robili coś innego niż VW czy audi.
    h0se166 nie wziołeś pod uwage że do prawidłowej wymiany paska należy poluzować koła pasowe, a po założeniu i napięciu paska je dokręcić.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 04-04-2011 o 10:15
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    A piepszycie tu głupoty, jak jesteście gamonie to nie umiecie. Ja w ostatnim czasie 3 rozrządy we V6 24V wymieniłem i żadnej filozofii w tym nie widze bez użycia blokad. ściągam osłony, białym markerem rysuje znaki, łapie zaciskami koła ze sobą (2zaciski po jednym na głowicę-taki zacisk grosze kosztuje)żeby się nie rozjechały i zmieniam pasek, A jeżeli nawet zacisk by nie wytrzymal i kola by się rozjechały to po to masz narysowane te znaki aby potem ponaciągać koła wałków według znaków. Blokady są dobre dla ludzi bez braku sprytu. Jak ja mam stracić ze 2 godziny na odkręcanie kolektora i pokryw zaworowych na 2 głowicach a potem to spowrotem składać w dodatku na nowych uszczelkach bo przecież wielu z was by to zaleciło to musiało by mi się coś w glowie nie podomykać. Strata czasu jeżeli się posiada wystarczające umiejętności manualne i olej w głowie. Macie jakieś dziwne doswiadczenia z tymi rozrządami skoro uważacie to za taką filozofię. Ale rozumiem że mało jest mechaników którzy robili coś innego niż VW czy audi.
    Mój nadworny mechanik też sobie radzi bez blokad z wszelakimi silnikami. Kiedyś nawet podjął się naprawy selespeeda ( już około 50 tyś skrzynia ma po naprawie i działa). Teksty typu "alf nie naprawiam" są mu całkiem obce.

    Natomiast kolega mógł by się trochę hamować w uwagach pod kierunkiem innych użytkowników...

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    tutaj jest link do procedury wymiany paska w V6
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._0_v6_24v.html
    skoro nie trzeba by było luzować kół to zrobili by kliny, a nie koła pływające
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu bez blokad alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2024, 21:09
  2. Wypożyczenie blokad rozrządu V6 24V
    Utworzone przez turbodreamer w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 18:59
  3. Wypozyczenie blokad wałków rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 08:04
  4. Rysunek blokad wałka rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory