Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 77

Temat: Wymiana rozrządu bez blokad V6

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    I ten sposób bez luzowania kół, wystąpi przesunięcie wszystkich wałków względem wału o luz jaki był przed napięciem paska.
    Bez blokad da się ustawić rozrząd, jeżeli komuś nie przeszkadzają drobne niedokładności (przekładające się na pracę silnika mniej lub więcej, w zależności od szczęścia)
    Jak dla mnie świadomość tego jest niedopuszczalna i blokady są po prostu niezbędne.
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 04-04-2011 o 22:36
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #42
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Tylko wtedy kiedy pasek został żle zazębiony i przeskoczy o jeden lub dwa ząbki i dlatego jest pewniejsze luzowanie kół wałków rozrządu i dla większej pewności lepiej zdjąć pokrywę zaworów jeśli robi się operację bez blokad aby sprawdzić położenie krzywek na pierwszym cylindrze

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ale nie mając blokad skąd wiedzieć jakie jest prawidłowe położenie krzywek, luzując koła wałki mogą się przekręcić, jak ogarnąć cztery luźne wałki w momencie napinania paska?
    Druga sprawa na którą powoływał się kolega hOse166 że rozrząd się wymienia a nie ustawia i można bez blokad, to kwestia wyciągania się paska. Stary będzie dłuższy, pewnie nie dużo ale zawsze. Po którymś razie, na znaki markerem, powstanie spore przesunięcie względem wału (gmp tłoka) wałków rozrządu. Im więcej wymian tym większe. I jak to ustawić poprawnie bez blokad? nierealne. Ilość kół, rolek, długość paska i wysokoobrotowość silnika wymusza takie rozwiązanie i każde inne to po prostu partactwo i tyle.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #44
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Dlatego znaczniki stawia się na wałkach przy stopach min.dlatego też konieczne jest zdjęcie dekli a nie na kołach wałka.
    Nie zmienia to jednak faktu że z blokadami jest to znacznie łatwiejsze i mniej stresujące a szczególnie przy V6 24 bo z T.Sem jest deczko łatwiej

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ale i tak parę minutek kontowych Ci ucieknie Parę tu, parę tam....... Nigdy nie dam swojej V-ki w czyjeś łapska
    I do diaska, na być łatwiej? Czy jak należy?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #46
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ale i tak parę minutek kontowych Ci ucieknie Parę tu, parę tam....... Nigdy nie dam swojej V-ki w czyjeś łapska
    I do diaska, na być łatwiej? Czy jak należy?
    Mechanicy ustawiają na blokady i też czasem przestawiają rozrząd

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Bo nie mają serca do naszych alf i traktują jak jakieś..... fiesty (nie obrażając forda, miałem kiedyś)
    Troszkę więcej kultury i precyzji wymagają te silniki i to największy problem.
    A teraz do meritum sprawy i tematu.
    Da się "DOBRZE" ustawić rozrząd w v6 24v bez blokad?
    Tak czy nie? Proszę o odpowiedź a zainteresowani wyciągną sobie z tych odpowiedzi wnioski.
    Mam nadzieję że pomocne.

    Ja twierdzę że nie.
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 04-04-2011 o 23:23
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #48
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A teraz do meritum sprawy i tematu.
    Da się "DOBRZE" ustawić rozrząd w v6 24v bez blokad?
    Tak czy nie? Proszę o odpowiedź a zainteresowani wyciągną sobie z tych odpowiedzi wnioski.
    Mam nadzieję że pomocne.

    Ja twierdzę że nie.
    Prawidłowo ustawić bez zdjęcia przynajmniej czapek z głowic się nie da.
    Blokadami da się to zrobić precyzyjniej niż na znaki na końcach wałkow.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #49
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Popatrzcie! nie było mnie tylko wieczorkiem na necie i już 2 strony komentarzy. Zaczynam od tego co napisał andrzej:
    "He he jak naciągniesz pasek skoro koła masz zblokowane ściskami stolarskimi chłopie zastanów się co piszesz "
    Dziwie się andrzej że takie głupie pytania zadajesz. Mądry z ciebie facet a potrafisz innym dać nadzieję że są mądrzejsi niż są.
    Po pierwsze to nie mówię o stolarskich ściskach. Ale nie będe już się produkował i tłumaczył bo przez to jeszcze przemysł produkujący blokady podupadnie. Każdym jednym ściskiem łapię między sobą 2 koła na każdą z głowic. Są one tak zciśnięte że ogólnie nie możliwe do przesunięcia. Na wszelki wypadek rysujesz na nich sobie znaki w miejscu gdzie idealnie schodzą się ich zęby. Na jednym kole zejdą się idealnie a na drugim wyjdzie coś takiego że ząbek koła idealnie schodzi sie z wypustką na ząbek paska.Znaki takie już widziałęm w kilku silnikach V6 24V którymi handluje czy też rozbieram i rozsprzedaje na części i tu uwaga: Nawet były takie znaki w silnikach z alf przywiezionych z zachodu!!!! A pytanie jest dla mnie głupie, bo luzując napinacz nie powiem bo leciutko pasek nie zszedł ale wystarczyło delikatnie poszarpać i zszedł bezproblemowo. Potem wymieniam pasek można go sobie oznaczyć dodatkowo na kołach aby lżej liczyło się ząbki ale nie trzeba. Pasek zakłąda sie dość ciężko ponieważ wydaje sie za ciasno, ja stosuje metodę że na najpierw zakładam na koła a potem reszta ale pasek w miejscu rolki górnej między glowicami będzie nachodził ciężko dla tego potem kręcąc całym rozrządem pasek fajnie nachodzi na nią. Na sam koniec naciągam prawidło napinaczem pasek a wkładając nowy pasek na zęby kół głowicy dochodzę do wniosku że skoro wchodzi tak ciężko to nie mam pojęcia o jakim luzie jest mowa. Najpierw zajrzyjcie do takiego rozrządu i dopiero piszcie. Prosze bardzo. Zapraszam do siebie po wymianie autko chodzi idealnie równo, więc nie piepszcie takich głupot bo gdybym tego nie robił to bym tu o tym nie pisał. pasek jest ciągnięty zgodnie z ruchem wskazówek zegara więc co mnie napinacz interesuje? napinacz niech sobie napina jak chce bo ilości zębów na pasku między zębami nie zmieni więc proszę mi wytłumaczyć!!! Dlatego auto ma nie jeździć??? Skoro u mnie jeżdżą i jakoś różnicy nie widać? Skoro tacy mądrzy jesteście to proszę odpowiedzcie mi na to pytanie niż pisać posty typu QBA czy innych.

    Nie wiem czym tu chciałeś panie Andrzeju zabłysnąć. Twoja wiedza i doświadczenie jest na pewno sporo większa od mojej ale tego akurat nie kapuję, może jak większość pozostałych akurat nie grzebałeś w 24V.

    QBA też tak sie nie panosz:
    Napisał 75andrew155
    He he jak naciągniesz pasek skoro koła masz zblokowane ściskami stolarskimi chłopie zastanów się co piszesz
    Andrzej nie przetłumacztysz...
    bo tylko podskakujesz zamiast coś sensownie uargumentować.

    Zresztą wali mnie to. Kupujcie sobie blokady za kilkaset złotych, ja ich nie kupie bo potrafie sobie poradzić bez nich, Wy się będziecie śmiać ze mnie a ja z was, tylko że mi pozostanie kilka set zlotych w kieszeni i świadomość że robię rzeczy które przez ludzi uważających się przez znawców uważane są za niemożliwe. Z wami jest tak samo jak z przeciwnikami Alfy romeo przez jej dużą awaryjność. Nie przegadasz.
    Ostatnio edytowane przez h0se166 ; 05-04-2011 o 08:22

  10. #50
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar deka07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sanok/Gdańsk
    Auto
    Była Alfa Romeo 166 2,5 V6 Sportronic, 166 2,5 V6 Progression, Jest Alfa Romeo 159 JTDm 120 KM
    Postów
    221

    Domyślnie

    Mam pytanie do tematu: ilu wymieniających rozrząd jest pewnych!!!, że mechanik zastosował blokady? ilu mechaników ma profesjonalne blokady!!! - nie te z allegro za 300 zł? Kiedy mechanikowi zwróci się koszt profesjonalnych blokad do V6? Co do poruszonej zamożności posiadaczy - ile osób ma Alfę od nowości, kupiło ją w salonie za około 200000 zł i jeździ do dzisiaj?

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu bez blokad alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2024, 21:09
  2. Wypożyczenie blokad rozrządu V6 24V
    Utworzone przez turbodreamer w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 18:59
  3. Wypozyczenie blokad wałków rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 08:04
  4. Rysunek blokad wałka rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory