Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Podmiana regulatora cisnienia paliwa

  1. #1
    Stanley
    Gość

    Domyślnie Podmiana regulatora cisnienia paliwa

    Jak w temacie czy łatwa jest podmiana regulatora ciśnienia paliwa na drugi, mam znajomego w okolicy i zastanawiam się czy jak mu zaproponuje taki zabieg to nienarobie jemu i sobie kłopotów ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marcianno1
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Grzędy (WPI)
    Auto
    AR 147 '02r. 1.9 JTD 115 KM BOSE
    Postów
    76

    Domyślnie

    Regulator jest przykręcony do pompy na dwa torxy i tyle. Kwestia tego ile przewodów jest nad nim i jaki masz do niego dostęp. Jak utrudniony to musisz niektóre pozdejmować. Ja dziś wykręcałem
    u siebie i po zabiegu alfa odpaliła choć się cykałem
    1, 2... guma gra...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Kolego nie ma problemu z wykręceniem tego regulatora to jest może 10 minut zabawy
    Tak jak kolega wyżej napisał jest on przykręcony na dwa torxy i z tego co pamiętam to idzie do niego jeden albo dwa przewody więc nic trudnego Ja to robiłem w sezonie zimowym bo miałem co do niego podejrzenia, ale okazało się że wszystko z nim jest ok Jak ściągniesz dekiel z silnika i zobaczysz na pompę to zobaczysz że nie ma z tym tragedii, nawet na parkingu pod supermarketem będziesz w stanie to zrobić

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    a jakie masz objawy ? co sie dzieje z bella ze masz podejrzenia o ten regulator ? pytam bo ja moge miec problemy z nim zwiazane...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    W moim przypadku było podejrzenie w jego stronę bo układ paliwowy nie trzymał ciśnienia i przy pierwszym zapalaniem miałem problem bo długo musiałem kręcić żeby zaskoczyła:/ I wyczytałem na forum że problem może być właśnie przez regulator bo posiada on dwie uszczelki które mogą nie trzymać i przez to się zapowietrzał.. Ale po wymontowaniu okazało się że jest wszystko ok. A problem był w filtrze paliwa jak go wymieniał mechanik coś źle przykręcił i paliwo ciekło a układ się zapowietrzał..

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    To Krzysiu podjade ktoregos pieknego dnia i wykrecimy moj jesli mi pomozesz ,bo ja mam lewe rece do mechaniki
    A kanal gotowy ?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Nie ma problemu Leszku możesz przyjechać to zobaczymy co tam słychać Kanał jeszcze nie jest gotowy, ale myślę że po świętach już uda się go ukończyć Pozostało zrobić wylewkę na całości garażu no i jakieś deski zmotać na przykrycie ale już jest bliżej niż dalej

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jaroman2
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Podkarpacie, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD '00
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulek1986 Zobacz post
    ... problem był w filtrze paliwa jak go wymieniał mechanik coś źle przykręcił i paliwo ciekło a układ się zapowietrzał..

    miałem to samo zmieniałem sobie filtr paliwa i w momencie gdy zakręcałem filtr, biały korek z gniazdkiem na kabel dopierał do gumowej rurki i się odkręcał

  9. #9
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Czyli generalnie wszystkie wasze objawy wskazują na to , że silnik gasł z powodu braku paliwa, zatem niech mnie ktoś oświeci , czy silnik gaśnie sam bo ma za mało paliwa ( zbyt uboga mieszanka), czy czujnik stwierdzają, że jest za małe ciśnienie paliwa lub zbyt uboga mieszanka i komp zapala marchewe i odcina dopływ paliwa w wyniku czego silnik gaśnie.
    Odopowiedź na tak postawione pytanie zasugeruje gdzie szukać przyczyny , czy w elementach zasilających w paliwo , czy w czujnikach sledzących prawidłowe parametry mieszanki paliwa.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lucek
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    166-2.4 JTD-99r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odgrzać kotleta.
    Panowie czy u Was również te śruby trzymające ten regulator są "miękkie" ???
    Dobierałem odpowiednie gwiazdki, torxy , jednak śrubki nie ruszone, a gwint już prawie zjechany...

Podobne wątki

  1. Działanie regulatora ciśnienia paliwa v6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 11:24
  2. czyszczenie regulatora ciśnienia paliwa JTD 8V
    Utworzone przez maxko w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 15:36
  3. Czujnik ciśnienie paliwa 0281002510 - podmiana
    Utworzone przez ledeburyt w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 19:26
  4. Bład Cisnienia regulatora pompy
    Utworzone przez grzesiekgrizzly w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 18:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory