Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Koszt wymiany dwóch uszczelek

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Fiat Siena 1.2 EL 75(AR 166 2.0TS)
    Postów
    2

    Domyślnie Koszt wymiany dwóch uszczelek

    Od niedawna mam 166 i mechanik jako najpilniejsze rzeczy, zalecił wymianę dwóch uszczelek:
    od korektora wydechowego i pod pokrywą zaworów. Pierwsza uszczelka to niby głośna praca silnika, bo faktycznie po odpaleniu wrażenie że to diesel, choć w trasie nie słychać, a druga to wycieki oleju przy zarówno zimnym jak i rozgrzanym silniku. Chciałbym się was poradzić, z jakimi kosztami musze liczyć zakładając, że to te dwie uszczelki, bo i tak wszelkie wymiany to kwestia kilku dni, ale nigdy nie miałem Alfy i dopiero wchodze w temat, a chce zadbać o auto i zacząć od tego co pilne. Mam silnik 2.0 16V 155 TS 1998r i dzięki za wszelkie info o kosztach.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    Jeżeli po odpaleniu chodzi jak diesel to raczej sprawka wariatora który jest już wysłużony i klepie koszt wariatora to około 400 zł a jeśli chodzi o uszczelkę pokrywy zaworów to jest to sprawa 50 zł na allegro u ItalTechnik kupiłem tydzień temu.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Fiat Siena 1.2 EL 75(AR 166 2.0TS)
    Postów
    2

    Domyślnie

    dzięki za wstępne info, musze znaleść dobrego mechanika, który w 100% będzie pewny co jest do zrobienia i wymiany, jak na razie jest to początek przygody z AR i raczej zmagam z docinkami i złosliwościami niż pomocą ze strony mechaników, ale znajde kogoś kto naprawde rzetelnie podejdzie do tematu i pomoże mi doprowadzić Alfe do dobrego stanu. Mam 2 tygodnie auto i jestem zadowolony, wiem, że musze porobić przy nim, ale już chyba zostane przy Alfie na stałe. Kurcze, mając wcześniej różne marki, w mało którym aucie czułem tak dobrze od 1 jazdy. Ciągle słysze dramatyczne opinie wielu osób, że Alfa to skarbonka i złom, ale nikt z tych osób nie miał Alfy i po początkowym stresie i niepewności, teraz przestaje tym przejmować.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    Ja jestem w podobnej sytuacji bo też remontuje świeżo kupioną 166 2.0 TS i dopiero się uczę tego samochodu a różni się on od mojej 156 znacznie. Mechanikami się nie przejmuj bo ja wiem z doświadczenia że jak któryś mówi że Alfy to złom to zazwyczaj nie potrafią przy nich nic zrobić bo to dla nich za skomplikowane samochody bo całe życie polonezy i golfy klepali w garażu.
    Jeżeli chodzi o wymianę wariatora to pasuje to zrobić razem z rozrządem żeby się dwa razy za to nie zabierać a rozrząd w silniku 2.0 ts to droga impreza bo Alfa potrafi być skarbonką ale z drugiej strony to do jakiego auta nie trzeba dokładać złotówki? Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów to prosta sprawa, można zrobić samemu jak ma się dwie ręce, odrobinę chęci i pojęcia. U siebie wymieniłem we wtorek bo lekko zaczynała podciekać, wymyłem sobie potem cały silnik z wierzchy i od spodu i teraz mam czyściutki piękny silniczek i satysfakcję że to moja zasługa.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

Podobne wątki

  1. Koszt wymiany rozrządu.
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 12:33
  2. Koszt wymiany pasow w V6 ?
    Utworzone przez Sillyspeed w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 21:31
  3. Koszt wymiany sprzęgła
    Utworzone przez Corrado83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 20:08
  4. Koszt wymiany wachaczy
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 19:03
  5. [156] Koszt wymiany termostatu 2.0 TS
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 09:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory