Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Korbowod wyskoczyl przez blok silnika !

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar grzesiu1302
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa romeo 166 2.0 TS
    Postów
    178

    Domyślnie Korbowod wyskoczyl przez blok silnika !

    Witam, mam bardzo powazny problem i licze na wasza pomoc zaczne od poczatku. Wracalem z weekendu majowego drogi byly okropne staralem sie omijac dziury az znienacka pojawil sie uskok wjechalem na uskok i dobilem dolem auta o jezdnie, wskutek tego rozwalila sie miska wylecial olej jednak nie od razu jechalem z tym gdyz nie wiedzialem ze cos sie stalo po jakims czasie zapalila sie czerwona kontrolka jak zauwazylem zjechalem na pobocze i zgasilem silnik bylo to 200 km od domu wiec laweta i do mechanika zaznacze ze olej jeszcze lecial z miski pozatrzymaniu wiec na moje sie nie zatarl a potem mechanik i od tego sie wszystko zaczelo. Powiedzialem mechanikowi co sie stalo zlecilem naprawe miki i sprawdzenie panewek. Auto bylo 5 dni u mechanika miske zespawal wszystko aldnie i sprawdzil tylko ostatnia panewke mowiac ze jak ona byla ok to tamtym sie nie moglo nic stac. Pdebralem auto wszyskto pieknie jezdze 3 dzien jade na obwodnice a tu huk potem dym z pod maski zatrzymalem auto szybko potem holowanie pod dom i wtedy chcialem sprawdzic co sie stalo odkrecam dolna oslone silnika a tu korbowod lezy na oslonie stad wyciek oleju i plynu chlodniczego wylecial blokiem silnika to juz wiadomo ze po silniku. Jade do mechanika z tym korbowodem pokazuje a on ze sam osobiscie dokrecal korbowod i to nie mozliwe zeby bylo za luzno gadam gadam i pytam kazalem sprawdzic wszystkie panewki a on sprawdzil statnio nie bylo sensu dalej sprawdzac jak byla dobra a ja do niego a co jak korbowo jest od tej wlasnie pana panewki a on ze jakos sie dogadamy robocizne za darmo bedziesz mial ale silnika to ja ci nie kupie kazdy by tak chcial, nie wiem co teraz zrobic rzeczoznawce? sad? wydajel 1200 zl razem z laweta i mechanikiem z tego weekendu majowego, a teraz mnie czeka okolo 4 tys z nowym silnikiem i robocizna rozrzadem itd. ja tego nie zapalce po czyims bledzie jestem mlodym chlopakiem ktory pracuje u kogos i nie ma stanowiska prezesa wiec nie posiadam obecnie takiej kasy. To tak jakby nagle sruba poszla od korbowodu nagle bo nci nie halasowalo cicho chodzil rowno a tu nagle na obwodnicy huk i wyciek plynow ja by to byl ostatnia panewka to mam dowod bo sprawdzl a jak to inna to tez jego wina mial sprawdzic wszystkie a nie ostatnia, czekam na jakies pomysly jak sie do niego dorwac silnik zaledwie 125 tys przebiegu mimo 99 roku sprowadzany byl z Wloch wiec silnik byl w super stanie na moje tylko wina mechanika......

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nie ma co się szczypać, najpierw rzeczoznawca, jeśli powie Ci że uszkodzenie powstało w wyniku zaniedbań mechanika pisz pozew. Wg mnie to jest ewidentna papranina i teraz paprak powinien ponieść WSZYSTKIE koszty które się będą zbierać z jego powodu
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    No to pięknie, zapewna uda ci się w końcu dobrać mu do skóry ale zapewniam Cię że będzie to żmudny i długotrwały proces.
    Jak koleś będzie bardzo chciał nie zapłacić to będzie pisał odwołania od odwołań i będzie to trwało minimum rok.
    A jak już decyzją sądu dostanie nakaz zapłaty/pokrycia kosztów to jeszcze do egzekucji tych pieniążków długa droga bo nakaz nakazem a ściągnięcie kasy to zupełnie odrębna historia.

    Nie miałem zamiaru Cię dołować ale szczerze Ci nie zazdroszczę, oczywiście jestem jak najbardziej za tym abyś mu nie odpuszczał bo to co zrobił to kompletny brak wiedzy/umiejętności/inteligencji??? a brak myślenia trzeba tępić.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    zglos sie do rzecznika praw konsumenta

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar BAKU147
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Only WAWA
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0TS
    Postów
    133

    Domyślnie

    koledzy mają racje..
    wiem, bo na codzień zajmuje sie w firmie pozwami itd itp.. odwołanie od nakazu, odwołanie od odwołań, kiepska sprawa.. nawet jak nakaz juz bedzie to czeka cie długa droga do odzyskania czegokolwiek a jak mechanik bedzie cwany to nie odzyskasz nic a dodatkowo bedziesz musiał wydać na komornika...
    no ale cóż, na pewno nie odpuszczaj, warto zastanowić się nad wynajęciem jakiegoś prawnika który ma doświadczenie w takich sprawach..

    Współczuję awarii, na pocieszenie moge dodać, że w mojej alfie właśnie wyciągany jest silnik, obróciła się panewka...

    pozdro

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    a może warto zapytać mechanika o ubezpieczenie jakie posiada, aby naprawa została wykonana z potrąceniem z ubezpieczenia.
    Ktoś tu na forum opisywał taką sytuację. Może tutaj warto uderzyć

  7. #7
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Masz fakturę na wykonaną usługę? Jeśli tak to rzeczoznawca który Ci przyzna rację że wina leży po stronie mechanika. I z taką opinią do mechanika z pisemnym żądaniem zwrotu kasy i naprawy uszkodzenia. Jeśli nie będzie chciał ( a może się ugiąć jak zobaczy ekspertyzę) to do Rzecznika Praw Konsumenta. Oni z nim pogadają.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    Tak jak Syfon napisał (czy masz paragon lub faktóre) jesli nie tym bardziej bedziesz miał problem z tym mechanikiem! Trzymam tez kciuki za to ,ze jesli to wina mechanika powinien za to surowo zapłacic by sie choć jeden paprac nauczył czegoś w zyciu ze nie tylko jego kasa sie liczy ale tez zadowolenie i satysfakcja klienta za wykonana usługe! Ja osobiście tez mam dość tych wszystkich niby mechaników fachowców! Wiem ze czesto sie tak nie da ,ale trzeba ich zawsze pilnować bo to przecierz nasz wóz i nasze pieniądze! trzeba stać i patrzeć sie im na rece! jesli tego nie robisz to konczy sie to własnie tak lub niby wymienili Ci to i to a w sumie nic! A Ty czy ja płacimy im za nic w podziece głupi usmiech jak nas wykiwali! WALCZ o swoje!

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Wielka szkoda ale pierwsze co to rzeczoznawca silnik rozbiorą na kawałki sprawdzą co i jak a jak dobrze z nimi pogadasz to i pomogą w załatwieniu mechanika, wuj w warszawie tak mechanika załatwił że musiał remont silnika,części, ogólnie wszystko robić na własny koszt. Życzę powodzenia
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Rydułtowy / Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 81 kw r. 2000
    Postów
    134

    Domyślnie

    jesli nie wystawił faktury to domagaj się, aby wystawił, jesli nie będzie chciał wystawic to postrasz go urzędem skarbowym

Podobne wątki

  1. blok silnika 75 turbo
    Utworzone przez silento w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 14:42
  2. Pęknięty blok silnika JTD
    Utworzone przez mojamama w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:42
  3. [33] Wał i blok silnika
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 13:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory