Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Temat: Jakie tuleje do tylnego zawieszenia ??

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.5 V6 99r + PODTLENEK LPG BRC
    Postów
    215

    Domyślnie Jakie tuleje do tylnego zawieszenia ??

    Witam
    Mam takie pytanko chodzi mi jakie są tuleje na tylnym dolnym wahaczu bo na allegro są różne rodzaje i niewiem którę mam wybrać (nie zabardzo sie znam na tym). Dla podpowiedzi dodam ze tylne koła mi sie rozjechały i wyglada to tak / \ wiem ze to przez te tuleje. czy moze mi ktoś wrzucic linki do allegro które to są tuleje ?? Czy bardziej mi sie opłaca kupić cały wachacz ??
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 08-08-2011 o 17:43 Powód: wachacz

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nr aukcji 1746621994.
    Kupilem jakis czas temu i ok.

  3. #3
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    W tylnym zawieszeniu masz z każdej strony 4 elementy, których zużycie może powodować pochylenie kół na minus. Są to: Wahacz dolny, wahacz górny, tuleja zwrotnicy i drążek pionowy "zetka". W wahaczach dolnych, zwrotnicach i zetkach możesz wymieniać tuleje, natomiast wahacz górny tylko nowy bo tam się prędzej zużywa sworzeń. Najlepiej wymienić to wszystko razem. Wydasz tysiaka na części + robota ale masz spokój na dłuższy czas. Jak wymienisz jedno będziesz dalej narzekał, że nie prowadzi się dobrze ze względu na nierównomierne zużycie poszczególnych elementów.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tysiak na wszysto nie starczy nawet w zamiennikach masz racje ale mysle ze kolega powinien sie pofatygowac do fachowca zeby sprawdzil czy na pewno wszystko musi wymieniac. Do fachowca ktory sie zna na 166.

  5. #5
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    450zł za górne wahacze, 150 za zetki, 120 na tuleje zwrotnicy i PU na dolny wahacz, więc starczy. Sprawdzić można też samemu, wystarczy zdjąć koło, brecha w dłoń. Odkręcić górną śrubę zetki i wszystkim można ładnie poruszać. Górny wahacz jeśli jest odpowiedzialny za większe pochylenie, będzie miał duży luz na sworzniu. Na dolnym też ładnie widać, czy tuleje są sztywne, tak samo zwrotnica. Zetkę mamy odkręconą więc też można sprawdzić sztywność gumy.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    hehee ale nie policzyles drążkňw zbierznosci jak juz mowimy o kpl zbieznosci dlatego pisalem ze na komplet nie starczy. A jak juz to wszystko robic to sprawdzic tuleje sanek - z dwie stowki ale dobra. Wazne zeby sprawdzil co i jak a z tego co napisal wnioskuje ze nie ima sie prac przy zawiasach (domniemam) wiec choc dobra metoda Numberuno to kolega raczej sobie nie poradzi.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.5 V6 99r + PODTLENEK LPG BRC
    Postów
    215

    Domyślnie

    sprawdzał mi to diagnosta na szarpakach itp i mowił mi tylko o tych dolnych bo mówił że reszta wygląda w porządku. Czyli jesli to jest to i wymienie te tuleje to powinno być juz ok ?? ten zestaw kosztuje 180 zł a za 189 jest nowy wachacz na allegro to co się bardziej opłaca ??

  8. #8
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Pisałem Ci wcześniej, że do diagnozy tylnego zawieszenia trzeba koniecznie zrzucić koło. Jeśli samochód będzie stał na kołach nic Ci nie wyjdzie oprócz właśnie dolnego wahacza, bo wszystkie inne będą tak ponaciągane, że nie będą się ruszały na szarpakach.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Bez breszki nie sprawdzisz. Nie wierz diagnostą nie opłaca się wahacza bo potrzebujesz jeszcze tuleję pływającą zwrotnicy. A zestaw ma wszystkie tuleje.

  10. #10
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Tuleje zwrotnicy to kup koniecznie Lemfordera. To solidna firma i będziesz miał spokój na bardzo długi czas

Podobne wątki

  1. Wymiana tylnego zawieszenia. Jakie części użyć.
    Utworzone przez mellow w dziale 166
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 12:27
  2. [164] Tuleje tylnego zawieszenia
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 07:40
  3. Tuleje tylnego zawieszenia - namiary i trwałość
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 00:40
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 08:07
  5. [GTV Spider] Jakie wymiary mają tuleje stalowo-gumowe do zawieszenia tylnego wahacza?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory