Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 175

Temat: Momentary connection to air conditioner faulty - zebranie informacji

  1. #141
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Mój przypadek z momentary connection jest dosyć ciekawy. Też mi się zdarzało i przypadkowo wyczaiłem, że jak się pojawi to minimalnie cofnę kluczyk w stacyjce a komunikat znika i wszystko wraca do normy

  2. #142
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    U mnie komunikat pojawił się zaraz po pierwszych momentach włączania klimy, końcówka czynnika za tydzień jadę dobić więc zobaczymy czy zniknie. Wcześniej kiedy problem się pojawił przeczyscilem styki bezpiecznika już zmieniony na duży i zmieniłem Przekaznik i pół roku spokoju

  3. #143
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Ciekawe to z tym czynnikiem i kluczykiem.Od razu sprawdzilem i u mnie to jednak nie dziala.Od ewentualnej malej ilosci czynnika ten blad u mnie tez sie nie pojawia,bo wywala go jak nawet sam nawiew jest wlaczony-w trybie economy(raz po minucie od odpalenia raz po 30 minutach a raz od razu).Najlepsze jest to,ze podczas tego bledu klimatyzacja dziala,da rade ja wlaczyc i wylaczyc,problem stanowi tylko brak mozliwosci regulowania temperatury-blad zapali sie gdy na blacie jest ustawione np. 22st. i nawet jak dam low to dmucha tymi 22 stopniami. W poprzednim aucie natomiast po wywaleniu bledu takze klima dziala ale nie dalo sie sterowac nawiewem-jak zapalil sie blad i nawiew byl na szybe skierowany to nie dalo sie go juz przestawic np. na nogi.dopiero po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu zaplony wszystko wraca do normy...ale o tym juz pisalem wczesniej. Pozostaje mi sprawdzic wszystkie bezpieczniki,centralki i przekazniki zwiazane z ukladem klimatyzacji i liczyc ,ze stanie się cud [emoji3526]

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  4. #144
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przecież ten błąd może się pojawić nawet jak któraś z klap na sekundę przytnie. Najczęściej od obiegu wewnętrznego bo to najsłabszy punkt. Ale i od klapy sterującej ciepłem. Tak więc strzelanie i szukanie po omacku mija się z celem. Może to być dowolny czynnik mający wpływ na działanie układu wentylacji. Może być ich dziesiątki.
    Ktoś kiedyś pisał, że niby odczytał co konkretnie jest ukryte w sterowniku gdy ten komunikat się pokazuje. Ale to było dawno i nie wiem czy examinerem się łączył czy jakimś innym oprogramowaniem z laptopa.

  5. #145
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    U mnie był spalony bezpiecznik service 10A pod kierownicą.
    Wymieniłem ale błąd jak był tak jest.

  6. #146
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Arczevski
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Insignia ST 2.0 CDTI 160KM 2010
    Postów
    5

    Domyślnie

    W mojej błąd spowodowało najprawdopodobniej to o czym Marek pisze, czyli przycięcie się klap. Podczas jazdy w zimie nagle przestało grzać i było słychać, że nie przestawia nawiewu jak zmieniam kierunek. Ale to jakaś chwilowa fanaberia tylko, bo klapy się odcięły i śmiga teraz ok.

  7. #147
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    No to niezła kapa bo nie uśmiecha mi się jezdzić bez klimy i w ogóle niczego, ogrzewania szyb, wentylacji, etc...

  8. #148
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    No a u mnie jeśli jeżdżę bez klimy i wyskoczy ten błąd mogę regulować temperaturę siłę nawiewu i kierunek więc obstawiam jakiś błąd właśnie klapy sterującej tak jak marek pisał innej opcji nie ma chyba że to ten cholerny czytnik lub stary filtr kabinowy gdzieś czytałem że może on też mieć wpływ na ten błąd ale to naprawdę zabawa po omacku

  9. #149
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal76 Zobacz post
    No a u mnie jeśli jeżdżę bez klimy i wyskoczy ten błąd mogę regulować temperaturę siłę nawiewu i kierunek więc obstawiam jakiś błąd właśnie klapy sterującej tak jak marek pisał innej opcji nie ma chyba że to ten cholerny czytnik lub stary filtr kabinowy gdzieś czytałem że może on też mieć wpływ na ten błąd ale to naprawdę zabawa po omacku
    A jesli to blad klapy sterujacej to co nalezy w tym wypadku sprawdzić? centralke,wtyczke,bezpiecznik,wiązkę? ja to wszystko juz kilka razy przegladalem,czyscilem,psikalem,mierzylem miernikiem itp. nawet odlaczalem wtyczke od klapy przy wymianie dmuchawy wlaczalem wtedy klimatyzacje,nawiewy i blad nie wyskakiwal wiec w moim przypadku rowniez to nie od klapy sterujacej.w moim przypadku podejrzewam gdzies niestykanie(brak kontaktu) jakiegos przewodu lub cos podobnego.po prostu moze nie przejrzalem dokladnie calej instalacji.moze bezpiecznik jakis luzny lub cos w tym stylu.ponownie metodą prob i bledow bede musial szukac...

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  10. #150
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Mnie też czeka przegląd wszystkiego raz jeszcze ale najpierw nabije klime zmienię filtr i zobaczymy co jest grane. Ale jak o tym pomyśle to aż się odechciewa

Podobne wątki

  1. Zawieszenie przód, tył - zebranie informacji
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 291
    Ostatni post / autor: 07-09-2022, 20:53
  2. Centralny zamek - zebranie informacji
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 20:28
  3. Air conditioner faulty
    Utworzone przez majkmiler w dziale 166
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 12:17
  4. Problem z nadmuchem i komunikat Air conditioner faulty
    Utworzone przez lukasrps2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 20:00
  5. [166] Air conditioner faulty - komunikat na wyświetlaczu
    Utworzone przez fokusek w dziale 166
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory