Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [166] Alarm

  1. #1
    smuz
    Gość

    Domyślnie [166] Alarm

    Koledzy mam pytanie ,czy wiecie cos na temat alarmu(orginalnego)w 166 tzn czy ma on np

    1 odciecie zapłonu -czy nie
    2 czy jesli przy załaczonym alarmie otworze auto recznei tzn kluczykiem -(alarm bedzie wył)bede mogl wylaczyc go w bagazniku kluczykiem do alarmu czy nie?

    3 jesli wylacze go kluczykiem w bagaszniku to czy rozbroje alarm czy wylacze tylko syrenke?

    4 co zatem powoduje nie rozbrojony alarm-bede mogl odpalic auto itd?czy cos dziwnego zacznie sie dziac?

    5 i co z tym alfa code czy to jest polaczone z alarmem czy to niezalezny system?


    Dzieki i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    5. alfa Code
    inaczej znany jako immobilizer, to system zabezpieczenia przed kradzieżą, niezalezny od alarmu, ( druga linia ochrony).
    alfa code składa sie z centralki immobilizera ( potoczna nazwa puszka immo ), antenki owiniętej wokół stacyjki zapłonowej, oraz transpondera ( pestka, kostka ) zawierającej zakodowa informację, transponder jest zamontowany w kluczu.
    Po włożeniu klucza do stacyjki, puszka immo odczytuje kody klucza i za pomoca linii sygnałowej przekazuje te informacje do głownego ECU, który zezwala na start silnika.
    w przypadku awarii tego cełego zespołu mozna kody klucza "wbić" pedałem gazu, tak jak to jest opisane w instrukcji obsługi.
    do tego potrzebny jest kod CODE, jaki dostajemy razem z kluczykami.

    Istnieje możliwość wyłaczenia immobilizera, operacja ta nazywana jest immo-off lub zastosowanie emulatora immobilizera.

    Jedynie puszka immobilizera przechowuje wszystkie informacje o kluczach, w przypadku jej awarii nie istnieje mozliwośc odtworzenia kodów kluczy a tylko jej wymiana oraz ponowne wprogramowanie kluczy.

  3. #3
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    a jak mozna wylaczyc immo fabryczne??

    pomyslalem o takim czyms zamiast fabrycznego immo i mojego jednego polamanego kluczyka da sie to tak zastosowac?

    http://www.allegro.pl/item431289972_..._warszawa.html

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    fabryczny alarm nie odcin zapłonu, u mnie jest fabryczny i kiedyś jak się włączyl udało mi sie odpalić auto.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    marcolukas
    Gość

    Domyślnie

    ad.2
    u mnie wyje jak mam właczony alarm a chce otworzyc kluczykiem to samo bagaznik

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    1 nie ma odcięcia zapłonu

    2 alarm będzie wył i możesz go wyłączyc w bagażniku odrębnym kluczykiem do alarmu

    3 wyłączasz tylko syrenę i jest to czynność w zasadzie tylko awaryjna generalnie się tego nie dotyka jak coś robisz przy aucie to poprostu wyłączasz alarm i zdejmujesz klemę i już możesz dłubać co chcesz

    4 pytanie po co chcesz wylaczyć alarm kluczkiem i tak jeździć ??

    5 alfa code to zupełnie niezalezny system

Podobne wątki

  1. [Brera] Alarm is not available
    Utworzone przez Black73 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-12-2019, 17:12
  2. [75] Alarm
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 13:55
  3. alarm
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 00:41
  4. [166] Alarm
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 18:11
  5. Alarm w 146
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory