Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Temat: Tuleje Tył Alfa 166 jakie

  1. #1
    Piotr18r
    Gość

    Domyślnie Tuleje Tył Alfa 166 jakie

    Witam was Prosze bardzo o pomoc potrzebuje pomocy w doborze tulejek. Kupiłem juz x2 TULEJA ZWROTNICY TYŁ LEMFORDER ALFA ROMEO 166 na (rysunku Nr 3) i dalej Nie mogę znaleźć osobno Tych pozostałych na rysunku 2-1. te dwie tulejki sa mi potrzebne. gdzie moge kupic. za zały ten wahacz powiedzieli mi coś koło 370 zł i to zwykłej firmy.
    samochód rozebrany i nic nie moge zrobić wszystkie sklepy zjeżdziłem w okolicy i w kazdym patrzą żeby zarobić albo katalogiem sie powołuja ze nie ma. z tego co wiem te dwie pozostałe tulejki jakoś da sie wprasować, ale nie wiem co to za tulejki i gdzie mogę je znaleźć. na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-w...772605193.html jak sie nie myle brakuje mi tych .
    tuleja metalowo gumowa wzmocniona wahacza na ramię dłuższe
    oraz tuleja WAHLIWA- pływająca wzmocniona zwrotnicy nie jestem pewny
    pomoze ktoś
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1814716447_1.jpg
Wyświetleń:	4293
Rozmiar:	15.8 KB
ID:	34325  
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 27-09-2011 o 19:14

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ten temat był wałkowany miliony razy jakbyś poszukał i przeczytał parę postów to byś znalazł ale że wierze w forumowa pomoc to Ci pomogę. A więc tak: na wahaczu masz w sumie trzy tuleje jedna pływająca która tak praktycznie rzecz biorąc siedzi w zwrotnicy ( tą już kupiłeś) tuleje zaznaczone na zdjęciu 1 i 2 to te które znalazłeś na allegro i te których Ci brakuje. Jedynka to zwykła tuleja dwójka natomiast to tuleja pływająca jak w zwrotnicy i teraz rozwiązania tego problemu sa praktycznie 3 :
    1 kupno nowego
    2 kupno tego co znalazłeś na necie ale ich jakość nie powala - z tego co wiem to sa to chyba tuleje firmy TED GUM
    3 kupno poliuretanu http://www.strongflex.vot.pl/index.p...emid=1&lang=pl

    ja osobiście skorzystałem z trzeciej opcji minusem jest to że mogą skrzypieć ale ja złożyłem wszystko na smarze miedzianym oraz prysnąłem suchym smarem z molibdenem i mi nic nie skrzypi a juz mam je jedna zime i teraz całe lato objechane.

    Chyba dość wyczerpująco ale oczywiście zawsze ktoś może wrzucić swoje 2 gr :d

  3. #3
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Ja również polecam tuleje z PU. Koszt nie jest duży i montaż prosty bo na upartego ręką wsadzisz, kwestia tylko wyciśnięcia prasą starych tulejek.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Czy ja dobrze myślę, że jak włożę poliuretan w miejsce tulei pływającej to ona przestaje być "pływająca"?
    Co znaczy, że przy każdej zmianie obciążenia samochodu mam inną (czytaj złą) geometrię z tyłu?
    Ostatnio edytowane przez iwok ; 16-09-2011 o 09:22 Powód: ort.

  5. #5
    Piotr18r
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc czyli dwójkę kupię z tej strony co podałeś
    http://www.strongflex.vot.pl/index.p...emid=1&lang=pl
    http://www.strongflex.vot.pl/index.p...emid=1&lang=pl
    moge wiedziec czym one sie róznia po za kolorem? Poostało mi kupic jeszcze ta pierwsza, ta zwykła co mowisz
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 27-09-2011 o 19:22

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    Czy ja dobrze myślę, że jak włożę poliuretan w miejsce tuleji pływającej to ona przestaje być "pływająca"?
    Co znaczy, że przy każdej zmianie obciążenia samochodu mam inną (czytaj złą) geometrię z tyłu?
    dokładnie tak

    po za tym element z PU musi być mniejszy niż otwór umiejscowienia żeby można go było tam włożyć czyli od razu masz już luz w setnych mm :-)

    ale ludziska smarują i chwalą sobie bo to tuning panie :-) sportowe zawieszenie :-)

    buahahahah

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    dokładnie tak

    ale ludziska smarują i chwalą sobie bo to tuning panie :-) sportowe zawieszenie :-)

    buahahahah
    jaki tuning ?? dwie tuleje z PU uważasz za tuning ?? no to mamy inne spojrzenie na ten sam temat :d ja sie kierowałem wytrzymałością PU w porównaniu z gumami z TED GUM. Ty natomiast jeśli sr*** kasą to kupuj sobie nowe albo wymieniaj co sezon ted guma. Mnie tam nie stać jeździc 3.0 w benzynce

  8. #8
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Wtrącę się "między wierszami" jeżeli ktoś szuka tulejek tych tzw. "pływających" a w sklepach robią, że do alfy....to pasują od mercedesa seria W201 i W124. Kilka numerów może się komuś przydadzą FEBI 02354, DELPHI TD213W, CORTECO 80001193, TRW JBU167, MEYLE 016 010 6313.

  9. #9
    Piotr18r
    Gość

    Domyślnie

    chłopaki to rozumiem ze w pierwsze miejsce mogę pakować te tulejki spokojnie z tej strony co poleciłeś http://www.strongflex.vot.pl/index.p...emid=1&lang=pl
    http://www.strongflex.vot.pl/index.p...emid=1&lang=pl a co z tą drugą dwójka to tuleja pływając moge tą samą wprasować
    ??? bo juz sie pogubiłem a auto dalej stoi nie złozone

  10. #10
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Te tuleje co podał JFC owszem pasują ale w zwrotnicę a nie w wahacz gdzie jest tuleja pływająca Chociaż... a zaraz czy przypadkiem tuleja wahliwa w wahaczu nie jest takich samych wymiarów jak w zwrotnicy?

Podobne wątki

  1. Jakie tuleje do tylnego zawieszenia ??
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 14:05
  2. [159] Jakie tuleje ??
    Utworzone przez Vesp3r w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 20:03
  3. [GTV] Poduszki/tuleje stabilizatora jakie ?
    Utworzone przez Speed223 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 18:17
  4. Jakie tuleje do dolnych wahaczy??
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 22:51
  5. Jakie tuleje do wahaczy?
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory