Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Na zimnym falują obroty, strzela w tłumik 2.5 v6

  1. #1
    yezus89
    Gość

    Domyślnie Na zimnym falują obroty, strzela w tłumik 2.5 v6

    Witam mam problem z moja alfa 166 2.5 V6 99r gdy odpalam ja rano na zimnym silniku to strasznie faluja obroty silnik trochę się trzęsie i jakby strzela w tlumnik. Do tego jeszcze gdy wcisne szybciej pedały gazu to się dusi i obroty spadajja. A gdy silnik juz się rozgrzeje to strzelanie w tlumnik ustaje ale reszta objawów zostaje tylko w mniejszym stopniu. Byłem ostatnio w serwisie fiata na egzaminerze i nie pokazał żadnych błędów. Dodam jeszcze ze na gazie juz nie ma tych objawów .wtryskiwacze juz zmieniłem i nadal to samo. Nie mam pomysłu co tam mogło się stać ze tak jest. Moze ktoś z was mial ten problem i wie co z tym zrobić?

  2. #2
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Masz źle wyregulowaną instalację, Konkretnie na gazie jest za uboga mieszanka. ECU Alfy próbuje to kompensować zwiększając dawkę benzyny i po jakimś czasie zmieniły się mapy benzynowe na bogatsze. W tej chwili masz zbyt bogatą mieszankę na benzynie, a dobrą lub zbyt ubogą na gazie. Pojeździj kilka dni na samej benzynie, żeby mapy wróciły do pierwotnych ustawień, a potem zanim zaczniesz jeździć na gazie pojedź do dobrego gazownika, żeby podczas jazd z podłączonym laptopem ustawił poprawnie instalację gazową. Jaki masz sterownik gazu?

  3. #3
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Szybciej będzie jeśli odłączy akumulator na kilka minut.

  4. #4
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    To się sprawdza tylko czasami, nie we wszystkich samochodach. Chociaż spróbować można.

  5. #5
    yezus89
    Gość

    Domyślnie

    Sterownik gazu to bigas. A drżenie silnika tez jest spowodowane zbyt duza dawka pb

  6. #6
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo prawdopodobne. Chociażby dlatego, że jeden cylinder może przelewać na tyle, że świeca nie daje iskry. Poszukaj na forach LPG jak się ustawia poprawnie mapy gazowe w Twoim sterowniku. Ja miałem np Staga i tam ustawienie było bardzo proste. Tu pewnie jest podobnie, tylko będziesz musiał kupić kabel diagnostyczny. Problem może też leżeć w zbyt małym lub zużytym reduktorze, w którym spada ciśnienie. Musiałbyś sprawdzić jakie masz spadki ciśnienia. Jeśli masz ustawione np 1.1 bara, to nawet przy największym obciążeniu nie powinno spaść poniżej 0.9 bara. Sprawdza się to też z podłączonym laptopem. Wrzucasz 3 bieg i gaz w podłogę od ok 2000obrotów. Jeśli przy ok 6000 obrotów spadnie ciśnienie o więcej niż 0.2 - 0.3 bara to reduktor jest do wymiany. Ja miałem taką właśnie sytuację i gazu po prostu nie dało się ustawić. Ustawiałem raz, a za 2 dni znowu było źle. Poźniej wymieniłem reduktor na Magic III do 350 koni i dopiero było tak jak być powinno (też miałem 2.5V6 tylko o mocy 170 koni)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Który rok samochodu?? Jeśli masz starszy sterownik to ME2.1 to on nie łapie błędów zużytego przepływomierza, sprawdzałeś wartości przepływu powietrza przy odcięciu??
    Przy starszym sterowniku silnika należy sprawdzić parametry poszczególnych czujników a nie tylko odczyt błędów zapisanych w jednostce sterującej silnika. Po za tym diagnosta z egzaminerem powinien powiedzieć ci wszytko o samochodzie

    Kolega uzupełnij też informację o tym skąd jesteś, wielu z nas ma interface'y do alfy i nie ma potrzeby jeździć na egzaminera, koledzy za symboliczne piwo na pewno ci pomogą. A z doświadczenia wiem, że wielu użytkowników tego forum jest lepszymi diagnostami niż ludzie z serwisu.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  8. #8
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Jeśli już mowa o diagnostach to kubicze ma dużo racji. 99% diagnostów potrafi jedynie odczytać kody błędów. Reszta wydaje się być dla nich czarną magią. Lepiej zainwestować w interfejs, który nie jest drogi. Oprogramowanie obecnie dorównuje fabrycznym urządzeniom. Z pomocą forumowiczów można ogarnąć naprawdę wiele problemów.

  9. #9
    yezus89
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj zauwarzylem ze na gazie na zimny silniku tez silnik nie ma mocy i faluja obroty. Lecz gdy się rozgrzeje juz na gazie jest lepiej. Normalnie wchodzi w obroty ale kręci tylko do 5tys(to juz pewnie wina dawki gazu) no i jeździ tak jak by mial ze 120koni a nie 190. A na benzynowy to juz całkiem porażka. Przyspiesza samochod ale przy delikatnym dodawaniu gazu jak docisne szybciej to mol jak by się zalewal.jest moze ktoś w warszawie kto by miał jutro albo w niedziele czas by podmienic na chwilę przeplywe.bo moze nie warto recetowac kompa
    I jeździć na benzynce zeby na nowo mapy ustawilo.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    według mnie padała przepływka na 99%
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


Podobne wątki

  1. [Giulietta] 1,6 jtdm na zimnym silniku delikatnie falują obroty
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 17:30
  2. Falują obroty V6
    Utworzone przez ddck82 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 18:24
  3. Falują obroty w 156-ce 1.8 16v
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 23:34
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 10:44
  5. [145] Strzela, falują obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez Mike w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory