Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z centralnym w tylnych lewych drzwiach

  1. #1
    jarek grabowski
    Gość

    Domyślnie Problem z centralnym w tylnych lewych drzwiach

    Centralny zamek zamyka i otwiera wszystkie drzwi (z pilota lub kluczyka) oprócz tylnych lewych, muszę otwierać i zamykać ręcznie. Od czego zacząć?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Bez rozebrania boczka lewych tylnych drzwi się nie obejdzie. No chyba że na pierwszy rzut oka widać że coś jest nie tak z wiązką wchodzącą w drzwi. Trzeba sprawdzić czy podczas zamykania/otwierania dochodzi zasilanie do siłownika. Jeśli dochodzi, to siłownik padł (można sprawdzić podłączając na krótko pod 12V). Jeśli nie dochodzi, to mniej przyjemna opcja - gdzieś ginie po drodze, trzeba szukać gdzie (wtedy najpewniej właśnie przy wejściu w drzwi mogło się coś ukruszyć).

  3. #3
    Dariush
    Gość

    Domyślnie

    Ja napiszę krótko STANDARD chwilkę się pomęczysz i samo się naprawi ja już od 0,5 roku mam spokój hehe Z tego co kiedyś wyczytałem podobno to normalna usterka w AR 166 cięgieł-ka wyrabiają się.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie

    U mnie podobnie . czasem się zacina, a czasm nie. Wystarczy poruszać cięgnem góra dół i na jakiś czas działa poprawnie

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    U mnie się długo nie chciało samo naprawić. Okazało się że wtyczka nie łączyła. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się zawsze zimą, jak to wszystko jeszcze mróz ściśnie i zamarza na amen .

  6. #6
    predator
    Gość

    Domyślnie

    Standard w 166 miałem ten sam problem kupiłem używany siłownik zamka centralnego razem z cięgnami na alegro ale też nie działał, zwrot bez problemu.Nareszcie wybrałem się do elektromechanika i pod stary siłownik podpioł mi nowy uniwersalny z nowiutkim silniczkiem, siłownikiem za 100 zł do kupienia w każdym sklepie typu elektronik.Zamek chula już od roku bez problemu.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    podepne sie pod temat Wczoraj zauwazylem ze centralny zamyka wszystko oprocz tylnych prawych drzwi ;/ Czyli rozbierac boczek i badac co jest z pradem i przesmarowac to ??

    ---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

    dzien bez pogrzebania w Belli jest dniem straconym
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał KwachuGSE Zobacz post
    podepne sie pod temat Wczoraj zauwazylem ze centralny zamyka wszystko oprocz tylnych prawych drzwi ;/ Czyli rozbierac boczek i badac co jest z pradem i przesmarowac to ??
    Dokładnie tak, bezdotykowo się nie da .

    dzien bez pogrzebania w Belli jest dniem straconym
    Alleluja!

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Giulietta 1,4 MA
    Postów
    111

    Domyślnie

    U mnie lewy tylny zamek strzelił focha latem, ale widocznie też mam samonaprawianie i dopiero zimą odmówił posłuszeństwa. Miesiąc temu odpuścił i działa bez zająknięcia .

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Musza ja najpierw ladnie umyc,odkurzyc to moze wtedy sie naprawi Ja do niej z sercem a ona mi takie niespodzianki robi no
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


Podobne wątki

  1. Jak wymontować szybe w tylnych drzwiach ??
    Utworzone przez resiu1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 21:20
  2. Panel sterowania szybami w lewych drzwiach przednich
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 15:06
  3. [166] Nie grają głosniki w tylnych drzwiach!
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 15:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory