Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Świeci się kontrolka świec żarowych JTD

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie Świeci się kontrolka świec żarowych JTD

    Witam jak kupowałem wiosną swoją alfę wiosną zauważyłem od razu że mruga kontrolka od świec żarowych, ale sądziłem, że wymienię świece i będzie dobrze i tak zrobiłem, ale dalej mrugała. wziąłem miernik elektryczny i okazało się, że żadna ze świec nie dostaje napięcia, więc szedłem po kablach szukając źródła usterki i doszedłem do spalonego bezpiecznika 70A, ten obok bezpiecznika ABSu na podszybiu. po wymianie po jednej jeździe znowu się przepalił, więc zacząłem dalej drążyć temat i doszedłem do przekaźnika świec żarowych (taka plastikowa puszka obok filtra paliwa). okazało się, że przekaźnik się skleił i świece cały czas się grzały aż bezpiecznik się nie spalił rozebrałem go oczyściłem styki sprawdziłem i działa prawidłowo, tzn. załącza świece na ok 10sek po włączeniu stacyjki i się rozłącza po tym zabiegu. sądząc, że wszystko jest ok. złożyłem to do kupy i działa prawidłowo, ale mimo to kontrolka dalej mruga po odpaleniu silnika. czy ktoś wie dlaczego??
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 18-11-2011 o 20:33 Powód: wstaw czasem jakąś kropkę lub przecinek

  2. #2
    kris12
    Gość

    Domyślnie

    Nie zawsze mrugająca kontrolka świec żarowych oznacza problem ze świecami. Do puki nie zrobisz diagnostyki komputerowej OBD chyba dalej z diagnozą nie ruszymy. Zrób diagnozę i daj znać jakie masz błędy. Trochę miałem problemów ze swoją alfą, to mogę Ci pomóc.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Koledzy po pierwsze polecam uzupełnić profil o to skąd jesteście, przy diagnozie "świecących lampek" pomogą koledzy z forum, tylko uzupełnijcie skąd jesteście, wielu z nas ma oprogramowanie diagnostyczne, a to zazwyczaj zajmuje 5 min i wszytko jest jasne.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    z tego co wiem diagnozerem nic nie zrobisz przy świecach. A na pewno nie wychwycisz gdzie jest usterka. Sprawdź po kolei świece czy któraś nie padła od ciągłego grzania, sprawdź wszystkie styki i połączenia. Generalnie kontrolka na desce świeci wtedy, kiedy uszkodzona jest świeca lub przekaźnik ew. bezpiecznik. Na dobrą sprawę system jest prosty i wydaje mi się, że wychwycenie usterki nie powinno być problemem.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    hehe samo się naprawiło zrobiłem dłuższą przejażdżkę na działkę i kontrolka już nie mruga. muszę powiedzieć że JTD to mocarne silniki z niedziałającymi świecami żarowymi (spalony od nich bezpiecznik) silnik pali na dotyk przy -3^. w porównaniu jak znajomemu w seacie ibizie z 1.9tdi jak spalił się bezpiecznik od świec żarowych to nie chciał zapalić przy +5^
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 18-11-2011 o 20:34

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    PYRZYCE,Zachodniopomorskie
    Auto
    AR166 2.4JTD 175KM 2005r
    Postów
    67

    Domyślnie

    A to ciekawe,że sie samo naprawiło.
    U mnie na wiosnę też mrugała kontrolka od świec.Planowałem przed zimą wymiane świec,a tu nagle kontrolka nie mruga.Bella przy 0st.odpala bez problemu.
    Teraz nie wiem czy czekać aż zacznie świecić.

  7. #7
    predator
    Gość

    Domyślnie

    Kontrolka od świec żarowych po odpaleniu jeżeli miga 30 sekund to znaczy że faktycznie jest problem i na bank któraś świeca nie grzeje sam mam taki problem.Prawidłowo kontrolka miga przy odpaleniu około 5 sekund przy podgrzewaniu świec.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    PYRZYCE,Zachodniopomorskie
    Auto
    AR166 2.4JTD 175KM 2005r
    Postów
    67

    Domyślnie

    A możliwe żeby przy 0st. nie robiła rozżarzania?Tzn.raz mrugnie pare razy ale to nie zawsze.

  9. #9
    predator
    Gość

    Domyślnie

    Zauważ że po przekręceniu kluczyka tak jak pisałem kontrolka pracy świec żarowych miga ok 5 sekund i gaśnie tzn. jest ok mruga 30 sekund ( instrukcja alfa 166 ) = nie pali jedna ze świec lub więcej przy dobrej kompresji silnika i tak odpali , mam właśnie taki problem ze swoją ale świeca ma ukręcony gwint lub nagar od spodu.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    rozebrałem przekaźnik od świec żarowych i powiem tak mimo tego czy kontrolka świec zapali się tylko na 1sek czy na 5sek świece zawsze grzeją się przez 10sek może 15 po włączeniu stacyjki niezależnie od temp na zewnątrz czy silnika przekaźnik ma własny czasowy układ elektroniczny można go nawet wysłuchać otwórzcie maskę zbliżcie ucho do plastikowej czarnej puszki obok filtra paliwa (jak patrzycie od przodu to po prawej stronie będzie słychać kliknięcie przekaźnika po włączeniu stacyjki a następnie po ok 10-15 sek następne kliknięcia czyli wyłączenie zasilania świec

Podobne wątki

  1. Migająca kontrolka świec żarowych- przekaźnik świec?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale 147
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:23
  2. (156) Kontrolka świec żarowych
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:19
  3. kontrolka świec żarowych
    Utworzone przez strucel w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 00:18
  4. Kontrolka świec żarowych
    Utworzone przez żuwik w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 15:47
  5. Kontrolka od świec żarowych się nie świeci
    Utworzone przez jptomczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory