Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Temat: Kąt pochylenia koła przedniego. Jak ustawić?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja niestety robię około 30tysi rocznie więc problem dosyć dokucza
    Który element względem którego mam Twoim zdaniem zabezpieczyć?
    Teraz jest to zrobione tak jak większość osób ma na poliuretanach .
    Zresztą to dopiero prototyp, zobaczymy jakie będą katy po założeniu wahacza
    Ostatnio edytowane przez misza007 ; 15-03-2018 o 15:10

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ta tuleja stalowa jest zwulkanizowana z gumą więc zakładam że się nie obróci. Choć jak puści wulkanizacja to wylecisz z drogi nawet jadąc prosto ale przy założeniu że to nie nastąpi to musisz jeszcze zabezpieczyć obrót całego elementu metalowo-gumowego względem mocowania. Jak to już inna sprawa.
    A jak Twoim zdaniem to wina elementów to nie prościej kupić nawet używany oryginał i dać do regeneracji? Bo to co robisz to tak delikatnie mówiąc trochę niebezpieczne

    - - - Updated - - -

    Wielu tak robi i wszyscy są zadowoleni (łącznie ze mną).

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Marek ale podcinanie opon rzekomo przez obniżenie zawieszenia to chyba jakiś mit. Przecież ideą wielowahacza jest, aby niezależnie od ugięcia zawieszenia opona zawsze dotykała drogi pod tym samym kątem. To przy mc personie obniżenie wplywa na kąt pochylenia koła. W 166 złe kąty to na bank wina zamienników wahaczy.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W sumie masz rację. Choć wielowahacz to nie równoległobok tylko trapez. Ale i tak nie powinno to być zbyt zauważalne. Nie mniej jednak ja też mam przekoszone kąty pochylenia. Jak dobrze pamiętam to wszystkie są poza tolerancją. Ale już nie pamiętam wartości bo dawno to robiłem.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nie ma co się bać, tam przychodzi jeszcze taka podkładka o średnicy takiej jak to podtoczenie, także nie ma możliwości wypadnięcia, technicznie wszytsko będzie tak jak oryginał poza centrycznym otworem.
    Oryginał:
    https://www.google.pl/search?q=gorny...m5BP-yFCKkKfM:

    Powiem szczerze, że jak słysze jak to każdy drży kiedy ktoś zaklada część "DIY" to się zastanawiam dlaczego tak dobrze sprzedaje się chińskie badziewie które mimo holologacji i innych paiperkow, potrafią się rozpaść po przejechaniu kilku kilometrów.

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Widzę że nie rozumiesz problemu i natury działania mimośrodu. Ja nie twierdzę że to się rozpadnie. Ja jestem niemal przekonany że to się w czasie jazdy obróci a wtedy auto zmieni geometrię. To się może stać za 15km albo za 30 000 km. Może powoli a może nagle. Ja bym bez zabezpieczenia obrotu na tym nie jeździł.
    Poza tym jeżeli jesteś przekonany że to nie auto ma szturchniętą geometrię tylko to wina części to zrób jak pisałem i będziesz miał problem z głowy. A Ty zamiast kupić dobre części to robisz je sam
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 15-03-2018 o 17:19

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Widzę że nie rozumiesz problemu i natury działania mimośrodu. Ja nie twierdzę że to się rozpadnie. Ja jestem niemal przekonany że to się w czasie jazdy obróci a wtedy auto zmieni geometrię. To się może stać za 15km albo za 30 000 km. Może powoli a może nagle. Ja bym bez zabezpieczenia obrotu na tym nie jeździł.
    Poza tym jeżeli jesteś przekonany że to nie auto ma szturchniętą geometrię tylko to wina części to zrób jak pisałem i będziesz miał problem z głowy. A Ty zamiast kupić dobre części to robisz je sam
    Nie do końca rozumiem twoje obawy. Obie tuleje w górnym wahaczu są dociśnięte tą długą śrubą do tego aluminiowego mocowania, do którego również przykręca się całą kolumnę. Natomiast górny wahacz obraca się swobodnie na tych tulejach, w związku z tym, moim zdaniem, te tuleje nie powinny się obrócić względem mocowania, bo jakikolwiek moment obrotowy, który tam wystąpi pójdzie na obrót wahacza względem tulei.

    A może buda już jest tak zmęczona, że się "złożyła" i może rozpórka by nieco pomogła? Choć te 7 - 8 mm na stronę to jednak sporo...

    Poza tym, moim zdaniem, długość stożka sworznia górnego wahacza nie ma wpływu na kąt pochylenia koła, bo musiałbyś mieć różnicę ładnych paru centymetrów żeby koło o kilka sekund, czy ewentualnie minut się pochyliło...


    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Marek ale podcinanie opon rzekomo przez obniżenie zawieszenia to chyba jakiś mit. Przecież ideą wielowahacza jest, aby niezależnie od ugięcia zawieszenia opona zawsze dotykała drogi pod tym samym kątem. To przy mc personie obniżenie wplywa na kąt pochylenia koła. W 166 złe kąty to na bank wina zamienników wahaczy.
    No tak, ale buda podczas pokonywania zakrętu nie jest ustawiona prostopadle do nawierzchni, dlatego zawieszenie projektuje się tak żeby podczas jego uginania robił się negatyw. Dlatego jak sprężyny w aucie są zmęczone, to kąty pochylenia uciekają.
    Ostatnio edytowane przez lukasz1t ; 15-03-2018 o 20:07

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1t Zobacz post
    te tuleje nie powinny się obrócić względem mocowania, bo jakikolwiek moment obrotowy, który tam wystąpi pójdzie na obrót wahacza względem tulei.
    Możesz mieć rację. Ale nie możesz mieć pewności. A zawieszenie samochodu to nie klips na desce rozdzielczej albo lotka. Pamiętaj że masz drgania, naprężenia.... zobacz na szarpakach jak pracują tuleje? Uważasz że są tylko skręcane? Ja bym nie ryzykował tak odpowiedzialnego elementu modyfikować i pozostawić to bez zabezpieczenia.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Lancia Kappa
    Postów
    62

    Domyślnie

    Zaczyna się, generalnie robiłem części już do różnych fur i to duzo mocniejszych zawsze dawałem gwarancję na swoją pracę, nigdy nie miałem reklamacji.

    Podałem link z oryginalna tuleja dostępna do naszych wahaczy wykonana dosłownie tak samo, więc nie wiem w czym problem. Nikt nie jest idiota, żeby wdrażać przeróbki które mogą powodować zagrożenie, ale tutaj to jest praktycznie jeden do jednego.
    Widzę,że nie ma sensu dyskutować na temat jakichkolwiek przeróbek, 'bo jest to niebezpieczne. '

    Ja osobiście nie mam już chęci, czasu i pieniędzy próbować różnych wahaczy i za każdym razem jeździć na geometrię i sprawdzić czy jest okej.

    Marek proponuje zapoznać z tym jak są montowane poliuretany i zobaczysz, że to co ja robię to nie jest jakaś rzeźba tylko zwykla tuleja wahacza która na dodatek jest wykonana na wzór oryginału poza centrycznym otworem.
    <a href=https://zapodaj.net/e5ce3a432b88a.png.html>IMG_20180316_084921.png</a>
    Ostatnio edytowane przez misza007 ; 16-03-2018 o 08:52

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza007 Zobacz post
    Nikt nie jest idiota, żeby wdrażać przeróbki które mogą powodować zagrożenie
    Zdziwiłbyś się.
    Cytat Napisał misza007 Zobacz post
    Marek proponuje zapoznać z tym jak są montowane poliuretany i zobaczysz, że to co ja robię to nie jest jakaś rzeźba tylko zwykla tuleja wahacza która na dodatek jest wykonana na wzór oryginału poza centrycznym otworem.
    Skoro nadal twierdzisz że tuleja z mimośrodem to jest to samo co tuleja z otworem centrycznym to ja myślę że faktycznie dyskusja z Tobą nie ma sensu
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 16-03-2018 o 08:35

Podobne wątki

  1. [159] kąt pochylenia koła - regulacja
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 17-06-2020, 18:22
  2. Kąt koła przedniego
    Utworzone przez raxor19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 11:37
  3. Regulacja pochylenia koła, tył
    Utworzone przez sobiibos w dziale 166
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 12:36
  4. Koła - regulacja kąta pochylenia /--\
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 15:42
  5. [GTV Spider] Geometria kół, tył - czy jest regulacja kąta pochylenia koła?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory