Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Chłodnica oleju 2.4 jtd 150KM

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie Chłodnica oleju 2.4 jtd 150KM

    Witam. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnej Alfy 166 2.4 JTD Zaraz po kupnie auta wylądowało na kobyłkach i przeprowadziłem generalny remont przedniego i tylnego zawieszenia, wymianę sprzęgła i wszystkich uszczelniaczy w silniku (Lało się olejem z silnika jak z zarzynanej świni). Pełen radości odpaliłem auto po złożeniu go do kupy. Wyjechałem na rundkę po mieście stanąłem ze znajomkiem na fajeczka nie gasząc silnika. Po chwili widzę że coś kapie z silnika i tutaj zaczął się wkurw !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wymieniłem wszystkie uszczelniacze i dalej się leje. Pojechałem do warsztatu na podnośnik i okazało się że leje się z "chłodnicy oleju" czyli z tej podstawy gdzie wkręca się filtr oleju. I teraz pytanie. Czy potrzebuję specjalistycznych uszczelniaczy aby uszczelnić wyciek ?? Po wyjęciu tej części oczyścił bym wszystko i poprostu uszczelnił to silikonem np do mis olejowych. Czy taki zabieg wystarczy ?? Z tego co widziałem to pobiera i oddaje on olej poprzez dwie rurki wchodzące do bloku silnika.

  2. #2
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Musisz kupić oring pod tą podstawę. U mnie tez tak się lało. Stary zesztywniał, był jak z plastiku, i puszczał. Nowy jest dostępny w ASO za 17zł. I tylko w ASO bo ma prostokątny przekrój. Dodatkowo posmarowałem pastą uszczelniającą i teraz jest suchutko. Roboty jest na około godzinę, z narzędzi potrzebujesz tylko klucz 27 nasadowy przedłużony żeby odkręcić tą śrubę która trzyma wymiennik ciepła. A te rurki wchodzące do bloku silnika przewodzą płyn chłodniczy a nie olej, do 1999r była chłodnica oleju, później wymiennik ciepła.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie

    Super dzięki za info. Teraz tylko jak byś podpowiedział od której strony mam się za to zabrać. Od dołu przeszkadza sprężarka klimatyzacji. od strony filtra jest strasznie słaby dostęp czyli chyba jedyna możliwość zdjąć pasek klinowy i od tej strony coś działać.0

  4. #4
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Sprężarka nie przeszkadza. Ja też myślałem, że tak będzie, ale dostęp od dołu jest ok. Musisz mieć tylko widok bezpośrednio od dołu na to co robisz. Musisz odkręcić filtr oleju (nie spuszczaj oleju z układu, wyleci tylko to co jest w filtrze). Następnie nasadką 27 przedłużoną odkręcasz tą śrubę na którą jest nakręcany filtr oleju. Wymiennik wtedy sam ładnie zejdzie, miejsca jest wystarczająco dużo. W swojej musisz tylko wcześniej spuścić wodę z układu chłodzenia i zdjąć te 2 wężyki z wymiennika. Czyścisz wszystko, smarujesz pastą uszczelniającą rowek w wymienniku, wkładasz uszczelkę i na zewnątrz znowu smarujesz pastą. Wymiennik Z pod spodu widać miejsce łączenia wymiennika z pompa oleju także spokojnie trafisz z nim na miejsce i przykręcisz śrubę.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie

    Czyli trzeba spuścić cały układ chłodzenia ?? Nie da się tego zrobić bez zdejmowania węży z układu ?? Wczoraj zalałem cały układ chłodzenia nowym płynem

  6. #6
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam, że ciężko będzie Ci umieścić wymiennik na właściwym miejscu bez odpinania węży. A spuszczenie płynu to 2 minuty, masz korek spustowy na dole chłodnicy. Później ten sam płyn wlewasz spowrotem.

Podobne wątki

  1. Chłodnica 1.9 16V 150km
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 20:54
  2. Chłodnica Oleju 156 lift 1.9 JTD 150km
    Utworzone przez Klochu w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 19:07
  3. wymianaa oleju chłodnica oleju
    Utworzone przez pikra w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 18:27
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory