Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62

Temat: Kapitalny remont tylnego zawieszenia

  1. #41
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal76 Zobacz post
    Panowie od jakiego Opla bierzecie tuleje belki?
    wszystyko jest na forum wystarczy poszukac
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...nej_belki.html
    [C

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    166 2.4 JTD 20v TI '04
    Postów
    10

    Domyślnie

    Na stronie poliuretany olkusz masz tuleje do wahacza dolnego i stabilizatora. Do wahaczy pionowych i drążków zbieżności są na Allegro. Tuleje belki to już chyba mało istotne czy od Opla czy od Golfa, przeróbka tych drugich to 5 minut zabawy szlifierką na sztukę.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    166 2.4 jtd only
    Postów
    86

    Domyślnie

    Zawieszenie w mojej Alfie czeka większy remont - tuleje belki, tuleje wahaczy dolnych i tuleje zwrotnicy na pewno mam do wymiany. Tuleje zwrotnicy kupiłem od Merca, tuleje beleczki jutro zamówię te oplowskie i tutaj pytanie do posiadaczy poliuretanów w dolnym wahaczu. Jak wam się to rozwiązanie sprawuje? Szczególnie chodzi mi o te pywające tuleje wahacza, czy nie powoduje to jakichś anomalii? Jak czytam o tych przebiegach po 10 tys. na Tedgumie, to mi się słabo robi, a nie chcę tam jakiegoś g@#na wstawiać jak za chwilę ma być znowu kiszka.

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Powiem Wam że dziwne historie z tymi tedgumami, miałem te tuleje zmieniane jakieś właśnie 10kkm temu, mówię o tych pływających między wahaczem a belką, i po tym przebiegu wyjmowałem wahacze, tuleje pracują sztywno jak nowe, tyle że osłony gumowe były w stanie agonalnym, cienkie to jak prezerwatywa..
    Przełożyłem osłony z fabrycznych tulei TRW, wymiarowo pasują, nie są sparciałe mimo 20 lat.
    Tyle że ja po zakupie tych tedgumów zdjąłem osłony, i dołożyłem pod nie do bólu smaru, może dzięki temu się tak dobrze trzymają?
    Ostatnio edytowane przez starykot ; 11-08-2019 o 19:44

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    166 2.4 JTD 20v TI '04
    Postów
    10

    Domyślnie

    Nie wiem po co się bawić w Tedgum jak poliuretany na wahaczu spisują się świetnie. Mam już je w drugiej 166 i złego słowa nie mogę powiedzieć dostaje ode mnie regularnie jak tylko zobaczę kilka winkli. Samochód jest w każdej chwili bardziej niż przewidywalny, czego chcieć więcej?

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4 175km 2004rok/ Stelvio 2.2D 180KM 2017r
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czytam i przeglądam wszystkie wątki, a im więcej czytam tym bardziej się gubię. Panowie pomóżcie proszę, w mojej 166 zdziera mi tylne opony od wewnętrznej strony (przechył za duży) co należy wymienić żeby to skorygować ? kompletny remont całego zawieszenia z tyłu czy wystarczy kilka poszczególnych części odpowiedzialnych za przechył? Oczywiście po potrzebnych wymianach ustawienie zbieżności ale tego to chyba nie trzeba przypominać

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zazwyczaj odpowiedzialna za to jest tuleja w zwrotnicy. W drugiej kolejności "banan". Ale jeżeli dolną tuleję wahacza w belce (też pływająca) masz wybitą na potęgę to i ona może być winna. Generalnie pochylenie tylnego koła to ciężka sprawa do zdiagnozowania bo były też takie przypadki że wymieniono "pływaka" a to nie pomogło.
    Tak więc zazwyczaj tuleja w zwrotnicy ale nikt gwarancji nie da. Poza tym jak już to wszystko rozkręcasz (a pewnie nie sam) to za robociznę płacisz raz a od razu można wymienić wszystkie tuleje.

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4 175km 2004rok/ Stelvio 2.2D 180KM 2017r
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czyli dobrze rozumiem, że "z grubsza" mówiąc to do wymiany praktycznie komplet tulei i "banany", a jak już będzie rozebrane to pewnie też przy okazji wymienię sprężyny bo nisko siedzi jakby bagażnik ciągle był zapakowany na full i po takim zabiegu w teorii powinno być ok ?
    Na allegro znalazłem tuleje z poliuretanu 779zł (komplet tył) i 1165zł (komplet przód i tył), producent MPBS, warto się w to bawić czy lepiej poszukać oryginał lub dobrej jakości zamiennik?

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi1188 Zobacz post
    wymienię sprężyny bo nisko siedzi
    Nisko też siedzi przez to,że masz koła w negatywie.Skoro tnie opony,to negatyw musi być już dosyć mocny.
    Co do PU to jest tyle opinii za jak i przeciw.Ja stosuje tak jak z fabryki wyszło i na PU nie zamienię.Inni jeżdżą na PU i w ori by nie poszli.Więc tutaj musisz sobie raczej sam odpowiedzieć.

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja sprężyn i amortyzatorów nie wymieniałem (poza tym całość) a dupka i tak ładnie poszła po do góry wyrównując się z przodem nawet mimo lpg.

Podobne wątki

  1. [159] Kapitalny remont 2.4 jtdm :(
    Utworzone przez menczydupa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-02-2019, 09:00
  2. Remont tylnego zawieszenia - poliuretan ?
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 18:16
  3. 147 swap czy remont kapitalny ts
    Utworzone przez grzesiek10 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 11:37
  4. Gdzie remont zawieszenia tylnego - Lubelskie lub Podkarpackie
    Utworzone przez tomi w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 19:54
  5. Remont kapitalny 2.4 JTD
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory