Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 140

Temat: Wymiana rozrządu V6

  1. #121
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Bzdura, pasek się napręża. Nie jak guma ale to nie jest sztywny element. To element elastyczny i nigdy kolejny nie będzie tak samo się układał. Oczywiście są myśliciele afrykańscy którzy myślą że go napną i naciągną na ząbek (bo nowy przeważnie jest krótszy) ale to jest błąd i koniec.
    Idąc Twoim tokiem rozumowania (błędna teoria paska) to i do tego nie trzeba luzować kół.
    Albo właśnei nie luzował kół
    Ale i tak koła trzeba luzować. Dotyczy to absolutnie wszystkich silników w których jest więcej niż jeden wałek bez napinacza między kołami. Wiem bo przecież sam to robiłem. Nikt tu nie dyskutuje czy koła trzeba luzować czy nie bo to jest oczywiste że TAK i każdy światły w tym temacie zdaje sobie z tego sprawę. Temat z szedł na zagadnienie ominięcia trudno dostępnych blokad skoro są znaki.
    Czy paski się rozciągają? Pewnie trochę tak, ale nikt się tym nie przejmuje. Czy w Alfie są inne paski niż np. w takim Peugeocie? W 3.0 V6 by Peugeot kół się nie luzuje, tylko blokuje. Nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale radzę zmienić źródło. I nie nadużywaj kwantyfikatorów ogólnych. Podejrzewam, że fakt konieczności luzowania kół jest raczej związany z poprawnym ułożeniem paska i odpowiednim jego naprężeniu.
    W/g znaków ostatnio dwa silniki ustawiłem.

    W jakim silniku jest napinacz między kołami rozrządu?
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 22-09-2016 o 10:11
    Pozdrawiam,
    Adam

  2. #122
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To źle trafiłeś kolego w debatę bo tak się składa że miałem 406 z V6 i też robiłem rozrząd i nie bredź o zgrozo bo nie blokuje się tam kół tylko piasty!!!!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=LVyuzFCVWOE
    Obejrzyj całość i się w końcu doucz. A meritum sprawy jest na minucie 6:20.
    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Czy paski się rozciągają? Pewnie trochę tak, ale nikt się tym nie przejmuje.
    Chciałeś chyba napisać że Ty się nei przejmujesz. A potem dziwić się że mechanicy to sami partacze skoro podstaw nie znają.
    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    W/g znaków ostatnio dwa silniki ustawiłem.
    Na takich fachowców jak Ty mamy tu już przydomki

    Z całym szacunkiem bo może jesteś poczciwy gość. Ale bez względu skąd Ty wiedze czerpiesz to zmień źródło i takich rad jak wyżej to tu nie dawaj. Dowód w linku wyżej.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 22-09-2016 o 10:21

  3. #123
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    No dobra, a który silnik ma napinacz między kołami?
    Pozdrawiam,
    Adam

  4. #124
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Proszę Cię..... z szacunku do Ciebie koła się luzuje w każdym który ma więcej niż jeden wałek rozrządu. Różne marki mają różne sposoby na blokowanie wałków. Żaba ma sprytne bolce do piast a alfa blokady na wałki. Ale z samej kinematyki i elementarza budowy maszyn wynika że założenie nowego paska na zblokowane koła prędzej czy później kończy się przestawieniem rozrządu. A pisanie że "tak robiłem i było dobrze" to po pierwsze mogłeś mieć fart (bo poza utratą osiągów nic się nie stało) albo jesteś jednym z tych "fachowców" do którego drugi raz się nie wraca. Chyba że z trybami w bagażniku

  5. #125
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Mój błąd, przykład z Peugeotem był słaby.
    W Hondzie gość nie luzuje kół, też źle robi? Ustawia tylko w/g znaków.


    I pisząc "napinacz między kołami" chodziło ci o rolkę prowadzącą z mimośrodem, czy tak?

    - - - Updated - - -

    W Audi też się kół nie luzuje
    www.youtube.com/watch?v=h6q7nYLGM38
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 22-09-2016 o 11:40
    Pozdrawiam,
    Adam

  6. #126
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Film z audi się nie otwiera.
    A na hondzie partyzantka. Koła nawet nie są zablokowane. Patrząc na to jak sobie wyobrażasz napięcie paska między kołami? Co to są za znaki? Markerem? Widać to jakiś stary konstrukcyjnie silnik bo ma jeszcze jeden wałek na głowicę więc może nie jest czuły na przestawiony rozrząd. Ale kilku takich rzeźników i sumarycznie kilka stopni już może uciekać.
    Moim zdaniem rzemieślnicza metoda. Bez blokowania wałków i bez napięcia paska.
    A rolka to rolka. Ona nie napina tylko zmienia kierunek paska i/lub zwiększa kąt opasania.

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    w V6 24v mimo wszystko lepiej jest zluzować koła pasowe. Jeśli wałki są ustawione prawidłowo to wtedy mamy 100% pewność że rozrząd będzie ustawiony idealnie co do milimetra. Jak tylko uda mi się dorwać oryginalne blokady to będę robić u siebie rozrząd (chyba że wcześniej znajdę jakiś 3.0 v6 do swojej 166) . Wtedy na pewno zrobię dokładne zdjęcia, opis i kilka prób ustawienia napięcia na starym pasku różnymi sposobami.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  8. #128
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Żeby daleko nie szukać, w 12 zaworowych V6 Alfy kół się nie luzuje, tylko ustawia sie w/g znaków.
    Link do Audi poprawiłem.
    A po co chcesz koła blokować? Jeśli znaki się zgadzają, to zęby paska ustalą koła tylko w jednej możliwej pozycji.
    Ale wiesz, że miedzy rolką prowadzącą, a napinaczem jest różnica? Jedna w czasie pracy silnika się nie rusza, a druga tak.

    A co do Hondy, tu masz procedurę wymiany paska, nie ma słowa o luzowaniu kół.
    http://www.valvulita.com/sites/defau...honda_j35a.pdf
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 22-09-2016 o 11:48
    Pozdrawiam,
    Adam

  9. #129
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A na tym filmie audi to właśnie nie powinien po założeniu tej belki między wałkami odkręcić śrubę i popuścić wałki? Wygląda na rozwiązanie jak z peugeota.
    Ja nie jestem jakimś fachowcem ale te filmy które pokazujesz to jacyś domorobcy. To żaden autorytet. Goście sprawdzają naciąg tylko w jednym miejscu, nie robią próbnych obrotów wałem... słabo to wygląda.
    Poza tym jednowałkowe głowice są mniej podatne na przestawienie. Tak jak bussoholik pisze. Przy 24v w busso nie można sobie pozwolić na byle jaki naciąg.

  10. #130
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A na tym filmie audi to właśnie nie powinien po założeniu tej belki między wałkami odkręcić śrubę i popuścić wałki? Wygląda na rozwiązanie jak z peugeota.
    Ja nie jestem jakimś fachowcem ale te filmy które pokazujesz to jacyś domorobcy. To żaden autorytet. Goście sprawdzają naciąg tylko w jednym miejscu, nie robią próbnych obrotów wałem... słabo to wygląda.
    Poza tym jednowałkowe głowice są mniej podatne na przestawienie. Tak jak bussoholik pisze. Przy 24v w busso nie można sobie pozwolić na byle jaki naciąg.
    Oczywiście, że nie można sobie na to pozwolić. Chodzi mi o to, że napisałeś:

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ale i tak koła trzeba luzować. Dotyczy to absolutnie wszystkich silników w których jest więcej niż jeden wałek bez napinacza między kołami.
    A ja ci pokazałem, że się mylisz, bo absolutnie nie we wszystkich.

    Sprawdziłem, w Audi powinien koła poluzować, w Hondzie nie.

    - - - Updated - - -

    Znalazłem czterowałkowy silnik Nissana, w którym nie luzuje się kół (np. VG30DETT).
    http://www.autozone.com/repairguides...96b43f803810a9
    Pozdrawiam,
    Adam

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu
    Utworzone przez kak-tus w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-02-2020, 21:04
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  3. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  4. wymiana rozrządu
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 12:22
  5. [164] Wymiana rozrządu 3.0 V6 24v
    Utworzone przez Skandahl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory