Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 140

Temat: Wymiana rozrządu V6

  1. #31
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie słyszałem o scietych klinach(w tsach?),no ale jak ktos nie dokreci koła :?
    Nie wiem czy znasz silniki fiata 1.2 16V lub 1.4 16V? tam nie ma wogóle klinów ,a koło wałka mozesz dokrecic w kazdej pozycji.-oczywiscie musisz miec blokady.
    Jak wyzej napisałem przy wymianie paska -nalezy poluzowac koła wałkow, napiac pasek i dokrecic.nie mozliwosci by cos chrupło.Po prostu trzymasz kluczem koło, drugim kluczem dokrecasz i gitara ,a jak bys chciał wymienic samo koło to jakbys je dokrecił ?-trzymał zabka? oczywiscie ,ze mozna,ale do tego jest taki specjalny kucz-jak chcesz to moge zrobic foto. Wiem ,ze znaki na pasku beda sie pokrywały ze znakami na kołach,ale pasek powinno sie wymieniac tak jak napisałem.
    A co to masz za blokady?oryginał ASO?

  2. #32
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    tak czytam i czytam! kiedys sie bałem rozrzadu po 2 pierwszych alfach 12v nauczyłem sie jednego - precyzji!
    w kazdej gadce jest troche prawdy- ja robie tak;
    popuszzcam mocowanie silnika czyli poduchy i zasilania itp
    jak zdejme plastiki mam korektor biały i se znacze potem zdj. i drógie mam swoje blokady - uniwersalne do kilku typów z zapadkami! dostałem wiec niewiem skad to jest - nauczył mnie mech. zakładam i popuszczam kółeczka - obudowy zaworów sciagniete!
    zdejmuje paseczek i zakładam nowke- aaaaaaa nie zakłada sie paska od razu na konies - blisko silnika jak leży oryginalnie tylk ona poczatek i po skreceniu kółek na 3/4 momentu dokrecenia przekrecasz i patrzyszjak wszysko sie układa pasek ma sam wejsc na swoje miejsce po kilku obrotach- recznych! ustawiasz na znaczkach i porównujesz jak lezy po załozeniu np ze zdjeciem- nie sie do tej pory udawało i chodzi gitarka- ale za pierwszym razem miałem obawy teraz juz nie .
    jak nie jestes pewien ten cykl ponawiasz i sprawdzasz w końcu wyjdzie ok.
    ale powoli na spokojnie bez ner w- hehe fajnie sie gada ale tak trza!
    pozdrawiam i nie wiem czy robie w/g schematu poprawnosci ale mnie sie udaje do tej pory!

  3. #33
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaiowas
    Ja nie słyszałem o scietych klinach(w tsach?),no ale jak ktos nie dokreci koła :?
    Nie wiem czy znasz silniki fiata 1.2 16V lub 1.4 16V? tam nie ma wogóle klinów ,a koło wałka mozesz dokrecic w kazdej pozycji.-oczywiscie musisz miec blokady.
    Jak wyzej napisałem przy wymianie paska -nalezy poluzowac koła wałkow, napiac pasek i dokrecic.nie mozliwosci by cos chrupło.Po prostu trzymasz kluczem koło, drugim kluczem dokrecasz i gitara ,a jak bys chciał wymienic samo koło to jakbys je dokrecił ?-trzymał zabka? oczywiscie ,ze mozna,ale do tego jest taki specjalny kucz-jak chcesz to moge zrobic foto. Wiem ,ze znaki na pasku beda sie pokrywały ze znakami na kołach,ale pasek powinno sie wymieniac tak jak napisałem.
    A co to masz za blokady?oryginał ASO?
    własnie w ts komus na wydechowym sie zerwal ale nie chce mi sie szukac teraz na jakim to forum bylo :? chyba na 147 bo tam takie rozne cuda sie dzieją ale głowy nie dam..

    jakbym wymienial kolo - a zmienialem w TS to bym wyjął wałek i za niego porzadnie chwycił tak jak to jest przy wymianie wariatora, na wałku w głowicy jak juz wczesniej wspomnialem miałbym obawy chwytac za koło zwlaszcza ze wiem jakie one sa delikatne, kiedys mi jedno stare spadło z niewielkiej wysokosci w garazu i odpekł kawałek z ciekawosci puknelem młotkiem i juz byly dwie połowki.. to koło bylo od paska balansowego na wale moze te od wałkow rozrzadu są mocniejsze w co wątpie..
    blokady w tesamie kiedys kupowalem, a Ty masz z ASO??
    zrob fotke klucza :wink:

  4. #34
    mali
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaiowas
    Mali,ja sie z Toba zgadzam,ze jezeli silnik chodził dobrze to wszystko bedzie OK,ale jezeli Ty i ten twój mechanik uwzacie,ze blokady sa bez sensu to niestety jestescie w błedzie.
    Nie, nie uwazamy ze blokady sa bez sensu bo innej mozliwosci ustawiania rozrzadu np po remoncie silnika nie ma. Ale zaznaczam ze jak wymieniam pasek to nie ustawiam rozrzadu tylko wymieniam pasek i zakladam wszystko tak jak bylo wczesniej Robienie znakow to tylko pojscie zwyczajnie na oszczednosc czasu i pieniedzy ale tylko wtedy to ma zastosowanie gdy wszystko z silnikiem bylo OK. Napewno nie ulega watpliwosci ze najlepszym rozwiazaniem jest posiadanie blokad ale trzeba sobie czasem pomagac czyms innym.

  5. #35
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    tak wyglada ten klucz,

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaiowas
    Cytat Napisał ar4me
    Witam
    Rozrząd w tym silniku można ustawić bez blokad. Pierwszy cylinder trzeba ustawić w GMP i wałki rozrządu na znakach króre są pod delkami na końcu wałka
    Niestety w silniku o którym tu mowa nie ma tych znaków.
    Dziś rozebrałem silnik 2.5 v6 od AR 166 z 1999r i napewno znaki są na wałkach

  7. #37
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me
    Cytat Napisał kaiowas
    Cytat Napisał ar4me
    Witam
    Rozrząd w tym silniku można ustawić bez blokad. Pierwszy cylinder trzeba ustawić w GMP i wałki rozrządu na znakach króre są pod delkami na końcu wałka
    Niestety w silniku o którym tu mowa nie ma tych znaków.
    Dziś rozebrałem silnik 2.5 v6 od AR 166 z 1999r i napewno znaki są na wałkach
    hym?a koła są na stożkach?masz moze mozliwosc zrobienia foto tych znaków?

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    OK silnik mam rozłożony na części więc w wolnej chwili zrobię fotkę
    Koła są na stożkach. Rozrząd jezt rozwiązany tak samo jak w 164 24v. Różnica to tylko brak napędu pompy olejowej.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Tutaj fotki wałków o które prosiłeś

    foto1
    foto2

  10. #40
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    [quote="ar4me"]Tutaj fotki wałków o które prosiłeś

    No spoko dzieki.jestes pewien,ze to znaki do ustawianie rozrzadu? :?
    a powiedz mi gdzie masz jakies znaki odniesienia?
    do tych znakow na wałkach?
    Jezeli nie bedziesz miał blokad to zycze powodzenia przy skałdaniu,
    Powiem jedno -bez blokad nie dasz rady.(oczywiscie by było dobrze)

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu
    Utworzone przez kak-tus w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-02-2020, 21:04
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  3. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  4. wymiana rozrządu
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 12:22
  5. [164] Wymiana rozrządu 3.0 V6 24v
    Utworzone przez Skandahl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory