Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [166] Jak sprawdzić autentyczny przebieg auta?

  1. #1
    Wojtek_A166
    Gość

    Domyślnie [166] Jak sprawdzić autentyczny przebieg auta?

    Witam!

    Jak sprawdzić autentyczy przebieg auta? Czy można za pomoca diagnostyki silnika itd sprawdzić autentyczny przebieg auta? Czy przebieg z licznika może być modyfikowany?
    Jesli tak to czy w polskim salonie zrobię taką diagnostykę auta z holandii?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Witam! Nie wiem jak jest w alfie bo nie sprawdzałem ponieważ nie miałem takiej potrzeby,ale jak sprawdzaliśmy kiedyś z znajomym w bmw 5 to stan licznika pokazywał 285,200km lecz po podpięciu do kompa i sprawdzeniu programem okazało sie ponad 400,000km więc pokazywac może ile ustawią,ale w komputerze zawsze zapamiętuje i się tego nie da wykasować...w alfie z tego co wiem dokonywali takie zabiegi i potwierdzały sie przebiegi...

  3. #3
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_A166
    Czy można za pomoca diagnostyki silnika itd sprawdzić autentyczny przebieg auta? Czy przebieg z licznika może być modyfikowany?
    Jesli tak to czy w polskim salonie zrobię taką diagnostykę auta z holandii?
    Jeśli Alfa jest wyprodukowana po 2001 roku, to po podpięciu pod kompa można sprawdzić prawdziwy przebieg.
    Liczniki szczególnie elektroniczne można modyfikować bez większego problemu :/
    Każdy porządny serwis powinien to sprawdzić

  4. #4
    Wojtek_A166
    Gość

    Domyślnie

    Mam Alfę z 2000 roku czy w tym modelu też mogę po podpięciu do komputera sprawdzić przebieg?

  5. #5
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    Posiadam 166 2,5 V6 z 2000 roku,próbowałem sprawdzić czy stan licznika wyświetlany na liczniku jest zgodny ze stanem faktycznym,mój znajmomy elektronik,fachura wysokiej klasy stwierdził,że nie jest to możliwe.Co do liftingu elektronicznego licznika to bez problemu można ustalić taki przebieg jaki sobie właściciel życzy.

  6. #6
    Wojtek_A166
    Gość

    Domyślnie

    A Jak komputery diagnostyczne w stacjach serwisowych nie ma takiej możliwości?, wiem ze np w skodach octawiach jest w jakims sterowniku rejestrowany przebieg

  7. #7
    mar77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_A166
    A Jak komputery diagnostyczne w stacjach serwisowych nie ma takiej możliwości?, wiem ze np w skodach octawiach jest w jakims sterowniku rejestrowany przebieg
    Jest taka mozliwosc. U mnie w 2.4JTD z 2001 pojechalem do ASO. Tam wywolali blad w silniku a nastepnie odczytali przy jakim przebiegu ten blad sie pojawil. W ten sposob wiedzialem jaka jest roznica miedzy tym co sie wyswietlalo na desce rozdzielczej a rzeczywistoscia.

  8. #8
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    z tym sprawdzaniem to jest tak zalezy w jaki sposob modyfikujesz licznik jesli kasujesz pamiec komputera calkowicie i przywracasz soft fabryczny to o sprawdzeniu przebiegu zapomniec mozna jesli robi sie to oby bylo i kasuje sie tylko pamiec stanu licznika to mozna to odtworzyc szukajac w pamieci kompa

  9. #9
    Wojtek_A166
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za cenne uwagi. Czyli muszę pod komputer sie wpiąć i jest szansa że ten przebieg odczytam. Raczej wątpie żeby handlarz przeładował soft na komputerze w aucie oni idą na łatwizne i pewnie zresetowali jesli coś sam licznik
    Nie wiecie gdzie sie tanio moge wpiąc w okolicach Wrocławia?
    Czy na stacjach fiata tez mają kopatybilne kompy z alfą i moga diagnostyke zrobic pod kątem przebiegu?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    jeśli to auto posiada ECU Motronic M1.5.5 to przeładowanie softu nie skasuje przebiegu rejestrowanego przez ECU w pamięci flash.
    takie działanie wykasuje blędy, immo ale nie przebieg.
    nowsze programy diagnostyczne typu TS Diag, Alfa Diag czy nawet darmowy UNiDiagKWP2000 pokazują ten przebieg odczytany z ECU.
    Nalezy pamiętać że rejestrowany przebieg w ECU jest obarczony dośc duzym błędem, +/- 10 -15 procent.
    nie sądzę aby handlarz bawił się skasowaniem tego przebiegu ponieważ do tego jest potrzebny interfejs BDM1000 a jest on dość drogi i trudno dostępny.

Podobne wątki

  1. Jak sprawdzić oryginalny przebieg auta? Alfa 147
    Utworzone przez adrian14831 w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 17:17
  2. Jak sprawdzić prawdziwy przebieg auta, pewność 100%
    Utworzone przez TREMOR w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory