Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Potrzebuje rady! kupno alfy 166 2.0

  1. #11
    pawlik83
    Gość

    Domyślnie

    dasio a jak jest z gazem do tych aut? A tak wogule to moze wiesz o 166 2.0 na sprzedaz?

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Witam,polecam diesla ponieważ jest ekonomiczny i osiągi naparwdę świetne... mówią o alfach różne bajki a ja do mojej nic nie dołożyłem oprócz podstawowych czynnosci eksploatacji, miałem wczesniej a4 w dieslu to masakra nigdy wiecej nie chce tego widzieć!!!!
    Teraz już u mnie stoi druga alfa i nie zamierzam tego zmienić,jak jeszcze coś przybędzie to alfa lub lancia nic innego trudno troche o 2.0 166 ,ale moze uda sie znaleźć...powodzenia,najlepiej weź kogoś kto się zna na rzeczy i podpowie,w ogóle skąd kolega jest ?? może gdzieś z okolic to pomogę...

  3. #13
    pawlik83
    Gość

    Domyślnie

    Witam. z okolic Serocka(mazowieckie) a dokładnie Błędostowo. dzieki za rade, i jezeli mozesz pomoc to bede wdzieczny.

  4. #14
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    jak widac po moim opisie ponizej, mialem passata a teraz mam alfe i nigdy w zyciu nie zaminilbym sie spowrotem
    A co do 166 to znajomy ma 2.0l i przez 2 lata tylko jeden czujniczek mu padl koszt 100zl
    ale serwisy na czas zawsze koniecznie musisz robic
    pozdro

  5. #15
    mar77
    Gość

    Domyślnie Re: Potrzebuje rady! kupno alfy 166 2.0

    Cytat Napisał pawlik83
    Dlatego tez przymiezam sie do kupna alfy166 2.0. Mam nawet juz jedna na oku.Pytanie moje jest takie Czy to co gloszą plotki to alfa naprawde jest taka droga w utrzymaniu?
    Moje roczne wydatki na Alfe 166 JTD nie liczac wymian oleju:
    Wymiana rozrzadu i wszystkich plynow - 1600zl
    Zawieszenie przod - 2000 zl
    Wymiana tarcz + klocki EBC Brakes - 1000zl
    Swiece zarowe w JTD - 60zl sztuka
    Opony zimowe - 1700zl
    Opony letnie - 1300zl
    Wymiana sprzegla - 1400zl
    Termostat z robocizna - 500zl

    Alfa 166 nie jest tania w utrzymaniu, np jedna dobra zimowka kosztuje tyle co komplet opon do Matiza.

  6. #16
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    mar77 chyba w ASO serwisujesz skoro za wymianę termostatu dałeś 500zł toć to roboty na godzine a termostat w okolicach 100zł, przynajmniej w TS
    no i rzeczy typu sprzęgło, tarcze czy też zawieszenie to nie jest coś co robi się co pół roku więc nie strasz kolegi a że wymiana wypadła akurat za Twojej kadencji... no cóż, tak bywa

  7. #17
    mar77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    mar77 chyba w ASO serwisujesz skoro za wymianę termostatu dałeś 500zł toć to roboty na godzine a termostat w okolicach 100zł, przynajmniej w TS
    no i rzeczy typu sprzęgło, tarcze czy też zawieszenie to nie jest coś co robi się co pół roku więc nie strasz kolegi a że wymiana wypadła akurat za Twojej kadencji... no cóż, tak bywa
    Ale nie oszukujmy sie ze uzytkowanie auta nic nie kosztuje. A termostat do mojej wersji kosztowal 396zl (fakt kupilem w ASO) przy wymianie termostatu wymienia sie rowniez plyn chlodzacy. Razem wyszlo ok. 500zl.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    polecam diesla ponieważ jest ekonomiczny i osiągi naparwdę świetne
    dokładnie, wczoraj miałem okazję się przejechać 166 2.4 JTD i rewelacja.Depnięcie w pedał powoduje wbicie w fotel a przy tym nie masz ogromnego spalania.Rozmawiałem ze znajomym który tę Alfę posiada i wcale nie jest tak żle jeśli chodzi o koszta utrzymania.Jeśli faktycznie chcesz 166 i aby spalanie było normalne to bierz diesla.Ja jestem pod ogromny wrażeniem,komfort bajka.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Co do gazu to w silniku 2.0 TS raczej się nie opłaca poza tym wiadomo jak to jest z silnikami z gazem! Jak kupisz auto zadbane to nie będziesz musiał poczyniać inwestycji jak kolega mar77 ale zawsze w rezerwie trzeba mieć trochę pieniążków! No i nie żałuj na sprawdzenie auta: lepiej stracić te 150 zł niż załóżmy na to 20 tyś!
    Faktem jest że trudno teraz trafić alfę z silnikiem dwulitrowym, 2.5 i 3.0 jest bardzo dużo!
    Użytkowanie alfy nie kosztuje więcej niż innych marek tej samej klasy więc lepiej nie przesadzać! Z tego co zauważyłem najdroższy jest tłumik i komplet rozrządu ok 1 tyś. zł!
    Wahacz za 170 zł to nie majątek chyba?

  10. #20
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Coprawda nikt nie zaleca zakładania gazu do alfy ale fakty są takie że coraz więcej ludzi to robi patrząc na kosmiczne ceny benzyny

    ja mam u siebie gaz już od dłuższego czasu i nie mam z nim żadnych problemów, coprawda gazu pali sporo więcej niż benzyny, trochę więcej niż zakładają mechanicy, tzn 15-20% więcej gazu w stosunku do benzyny więc może i oszczędności nie są jakieś oszałamiające ale jakby nie było zawsze taniej przy niewielkiej stracie mocy, do tego wszystkiego trzeba doliczyć naprawdę porządną instalację i dobrych fachowców

Podobne wątki

  1. Kupno 156 potrzebne swieze opinie i rady
    Utworzone przez setoslavv w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 16:14
  2. Potrzebuje konkretnej rady
    Utworzone przez vefik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 15:11
  3. [147] temat pokrewny...rady kupno alfy 147
    Utworzone przez karolass w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 21:15
  4. potrzebuje rady 147
    Utworzone przez Korczu w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory