Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Potrzebuje rady! kupno alfy 166 2.0

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Pawlik83 jak chcesz to mogę Ci przesłać foty mojej 166 2.4JTD 2001r. cena jaka mnie zadowala to 28,000zł do małej negocjacji,nic nie musisz przy niej robić,są nowe opony,olej,filtry,zawieszenie ok,nowe zimówki i letnie kupiłem nówki 3tyg temu nie bierznikowane!!! Jeżeli jesteś zainteresowany napisz mi na gg lub podaj maila to dam fotki,auto jest w Nowym Sączu...

  2. #22
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlik83
    przez ostatnie 5miesiecy wydalem na silnik i rozrzad 4500 i teraz daje znac o sobie przednie zawieszenie(porzedne ok1600 ale mozna wyrobic sie w 1000) Od niedawna oglondam sie za alfa. Wiekszosc znajomych odradza mi te auto ale nikt z nich nie mial wczesniej alfy. Bym byl jedyny w okolicy z alfa166. Chce miec piekne auto takie jak alfa no ale nie za wszelka cene. idlatego pytam Was.
    To powiem Ci że nie jest to jakaś kwota powalająca. Ale na 166 by wystarczyła, zresztą ja nie chcę straszyć. mar77 napisał Ci jak jest i cennik potwierdzam. Jak nie wierzysz to popytaj smuz'a. On też niedawno walczył ze swoją bellą. Chciałem tylko powiedzieć, że idąc w stronę 166 z powodów wysokich kosztów utrzymania Passata, to nie tędy droga. Ale auto o niebo lepsze, i skoro i tak tyle wydajesz... to lepiej na Alfę :wink:
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  3. #23
    pawlik83
    Gość

    Domyślnie

    Przyznam sie ze po waszych opiniach wywniskowac mozna ze Alfa jednak jest droga w utrzymaniu.I pewnie bardziej niz passat.Czyli w tych plotkach jest troche prawdy.Choc takie rzeczy jak termostat tarcze klocki itp. to mozna zrobic w domu bez jazdy do ASO czy jakiego kolwiek mechanika.Chyba sie jeszcze zastanowie.Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

  4. #24
    marek_kowa
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Od kilku lat jeżdzę Alfami (33, 155, 145 i 166)... większość znajomych, oraz mój mechanik uważają to za dziwactwo! Ale teraz tak poważnie. Aktualnie mam 166 z najsłabszym silnikiem benzynowym czy 2.0 TS. Auto jak na razie nie sprawia problemów oprócz wymiany materiałów eksplatacyjnych. Wydałem troszkę na elektryka (trochę to znaczy 670 pln). Wymiana silnika elektrycznej szyby w prawych drzwiach oraz kilka czujników. Auto nie jest specjalnie drogie w utrzymianiu, choć wymiana kompletnego zawieszenia przedniego i tylnego to spory wydatek. Podobnie jak kwestia tłumika. Niestety masa auta powoduje, że spalania szczególnie w mieście nie schodzi poniżej 12 litrów. Na trasie jest już zdecydowanie lepiej. To auto trzeba kochać za piękną linię, sportowy charakter, wspaniałe wykończenie a nie zastanawiać się czy będzie tanie w utrzymaniu! W razie jakiś pytań chętnie odpowiem!

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_kowa
    a nie zastanawiać się czy będzie tanie w utrzymaniu!
    i tu jest właśnie problem,wiele osób tak podchodzi a potem zaniedbują Alfy i powiedzą iż się ciągle w nich coś psuje.Na końcu efekt jest taki,że jest bardzo dużo tanich Alf które niestety są w stanach dramatycznych.I tak naprawdę przed kupnem auta trzeba się zastanowić czy damy radę je utrzymać czy nie.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  6. #26
    seb22
    Gość

    Domyślnie

    siemanko, ja sie wyleczyłem jakis czas temu, nadziałem sie na nieciekawy egzemplarz, i nawet byłem skłonny doprowadzić auto do stanu perfekt ale fahowca nie mogłem znaleźć, nawet reklamowani prze to forum nie wykazali duzych checi do pomocy
    166 - piękne autko, wspaniałe foteliki, super prowadzi, świetnie mruczy i kosztuje niestety
    musisz trafić na dobre, sprawdzone od kogoś kto dbał, niewskazane okazje cenowe - i już nie chodzi tu o koszty ale najgorsze jak dla mnie to braki wsród wykfalikowanej kadry serwisowej,
    a tak sobie myśle ze skoro jeździsz passatem i robisz takie błędy ortograficzne to raczej nie wsiadał bym na twoim miejscu do 166, duży tam ekran na konsoli z angielszczyzną, zaczniesz ją w jakieś bajery bajery zaopatrywać i spieprzysz niunie, a jak ci sie nie uda zeszpecić to napewno dojedziesz bell tak ze twoj następca bedzie miał kieszenie na zdrenowane do spodu
    przemyśl to po dwakoroć

  7. #27
    pawlik83
    Gość

    Domyślnie

    Seb22 to wlasnie od takiego zarozumialego goscia jak ty kupilem tego passka.I mam tego efekt.Gosc ''wyrzej sr.. niz dup.. mial"tak jak ty dla takich ludzi nic i nikt nie jest dobre a juz napewno nie od nich samych.Ty pewnie masz problem ze zmiana prostych rzeczy jak klocki a moze kolo. Ale nie w tym rzecz polega by sobie cos wytykac. Moze i wale błedy.Lecz nie taki był chyba temat.

  8. #28
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Koszty utrzymania są jakie są. Ale 166 to auto klasy wyższej a nie średniej. Utrzymanie kosztuje więcej. Ale auto jest o klasę wyżej. A części tańsze niż w porównywalnych Audi A6 czy Mercedes klasy E, koszty serwisowania w ASO również niższe niż w wymienionych panzerwagonach.

    Twój wybór. Pozdrawiam!
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. Kupno 156 potrzebne swieze opinie i rady
    Utworzone przez setoslavv w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 16:14
  2. Potrzebuje konkretnej rady
    Utworzone przez vefik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 15:11
  3. [147] temat pokrewny...rady kupno alfy 147
    Utworzone przez karolass w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 21:15
  4. potrzebuje rady 147
    Utworzone przez Korczu w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory