Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Potrzebuje rady! kupno alfy 166 2.0

  1. #1
    pawlik83
    Gość

    Domyślnie Potrzebuje rady! kupno alfy 166 2.0

    Witam! odrazu sie przyznaje ze jeszcze mam passata B5 i jestem nie zadowolony,ciagle mam z nim jakies problemy. Dlatego tez przymiezam sie do kupna alfy166 2.0. Mam nawet juz jedna na oku.Pytanie moje jest takie Czy to co gloszą plotki to alfa naprawde jest taka droga w utrzymaniu? sparzyłem sie na tym niemcu i nie chce znowu wiec badam sprawe.Prosze o obiektywne podejscie do mojego pytania. Pozdrawiam Adam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    uzupełnij profil na początek :wink:

  3. #3
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Czy Alfa 166 jest droga w utrzymaniu? To zależy od tego ile chcesz na to utrzymanie wydać. Na pewno kosztuje mniej niż utrzymanie Audi A6, a klasa ta sama.

    Obiektywnie mówiąc, jeżeli liczysz na to, że Alfa 166 będzie tańsza w utrzymaniu niż ten Passat, to zapomnij. Najprawdopodobniej będzie droższa.

    Alfa 166 jest autem klasy wyższej, części są drogie, zamienniki (wbrew obiegowej opinii) są, ale do najtańszych nie należą. Mechanicy mówią, że jest to auto egzotyczne, rzadko spotykane. Nie każdy się na tym zna, nie każdy mechanik powinien go "dotykać". Co oznacza, że w przypadku awarii nie naprawisz jej w przydrożnym warsztacie. A jak zaryzykujesz... to się różnie może skończyć.

    Ale nie ma drugiego takiego samochodu, a jeździłem już wieloma. Żadne nie dawało tyle przyjemności z jazdy.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wojsaw
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kołbaskowo/Szczecin
    Auto
    AR 166 3.0 V6
    Postów
    205

    Domyślnie

    Święte słowa Ozzy .pawlik83 Alfę kupuje się z miłości a nie dla kosztów utrzymania :mrgreen:.Cena jest nieważna.

  5. #5
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    ozzy jakby Ci chłopak powiedział ile musiał kasy włożyć w tego passata w ciągu ostatniego półrocza to na pewno nie powiedziałbyś że jakakolwiek alfa wyjdzie drożej

  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    A ile ? Bo aż jestem ciekawy. :>>
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Jedynym kryterium przy zakupie Alfy i to kazdego modelu a tego przede wszystkim powinien byc stan techniczny a nie cena

  8. #8
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    oj a to już niech sam się chwali ale sporo)

  9. #9
    pawlik83
    Gość

    Domyślnie

    przez ostatnie 5miesiecy wydalem na silnik i rozrzad 4500 i teraz daje znac o sobie przednie zawieszenie(porzedne ok1600 ale mozna wyrobic sie w 1000) Od niedawna oglondam sie za alfa. Wiekszosc znajomych odradza mi te auto ale nikt z nich nie mial wczesniej alfy. Bym byl jedyny w okolicy z alfa166. Chce miec piekne auto takie jak alfa no ale nie za wszelka cene. idlatego pytam Was.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Tez miałem ten ból niedawno ale teraz po, nie żałuje! Pamiętaj by kupić przede wszystkim auto sprawne techniczne, wtedy na pewno będziesz zadowolony! Jak źle wybierzesz będziesz klął na czym świat stoi! Co do kosztów utrzymania to bez przesady nie jest tak źle!
    Poza tym uważam, że przypadku tego modelu wersja z dwulitrowym silnikiem to kompromis pomiędzy fascynacją a rozsądkiem! Wersje 2.5 lub 3.0 polecam wyłącznie naftowym szejkom
    I nie bierz tak do siebie tych opinii o alfie bo jak wiadomo u nas kult szmelcwagona jest, bez urazy dla dobrych niemieckich aut oczywiście Jakbyś miał jakieś pytania chętnie odpowiem

Podobne wątki

  1. Kupno 156 potrzebne swieze opinie i rady
    Utworzone przez setoslavv w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 16:14
  2. Potrzebuje konkretnej rady
    Utworzone przez vefik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 15:11
  3. [147] temat pokrewny...rady kupno alfy 147
    Utworzone przez karolass w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 21:15
  4. potrzebuje rady 147
    Utworzone przez Korczu w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory