Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wyje przy dodawaniu gazu.2,4 JTD

  1. #1
    marcus891
    Gość

    Domyślnie Wyje przy dodawaniu gazu.2,4 JTD

    Witam nie znalazłem podobnego tematu a jeśli jest gdzieś to przepraszam. Dziś zauważyłem ze Moja Bella przy dodawaniu gazu nawet od niskich obrotów bez turbo wyje(gwiżdżę) tak jak by z tyłu silnika przy ścianie grodziowej . Nie mam pojęcia co to jest. Też jak wyżej ją wciągnę na obroty czyli ok 3000 obrotów to zapala mi się coś takiego jakby wtrysk a po odpuszczeniu gazu i wciśnięciu go z powrotem jest normalnie proszę pomóżcie mi wyjeżdżam niebawem.
    Może ktoś miał podobny problem. Mój silnik to 2,4 jtd 136KM
    Ostatnio edytowane przez marcus891 ; 14-12-2011 o 23:23

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Z tym wyciem to sprawdź pasek wielorowkowy. A z tą kontrolką to mi wygląda na przeładowanie turbiny czyli regeneracja turbo czeka.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Na początek posprawdzaj wszystkie rury i połączenia. U mnie wyło jak mi prawie spadła rura z kolektora. A co do błędu to najlepiej komp. Spróbuj też dokładnie ustalić skąd dochodzi ten dźwięk.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    W sumie powiele to co już koledzy napisali ale rozwijając temat to podłącz pod kompa pokaże błędy. Ale według tego co napisałes to ta kontrolka nazwana przez forumowiczów "marchewa" swiadczy o uszkodzeniu ( zapieczeniu) łopatek zmiennej geometrii turbiny. Czyszczenie może pomóc a jak wirniki sa zajechane to regeneracja ( Turbo Tec Jaworzno od 1200zł do 2500 zalezy od uszkodzeń )

    Poczytaj na forum o "merchewie" i porównaj ze swoimi objawami w sumie wszystko w tym temacie zostało juz napisane.

  5. #5
    marcus891
    Gość

    Domyślnie

    a dziś zaczeło cos piszczeć czy może to być altenator?? czyzby łożysko a turbo mam chyba bez zmiennej gemetrii z tego co wiem to rocznik 99'

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wito
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    156 2.4jtd/Giulietta 1.4 MA
    Postów
    410

    Domyślnie

    O ile mnie wiadomo turbo na pewno masz ze zmienna geo. bo innych raczej nie montowali. Mam ten sam problem z marchewą i na kompie wyszło przeładowanie tak jak koledzy piszą turbina do czyszczenia lub regeneracji w zależności od zużycia. Co do piszczenia może tez to być łożysko od klimy lub koło pasowe. W Warszawie znalazłem firme co sami demontuja i montują turbiny i się nimi zajmują jakbyś to robił to daj znać. Ja dopiero po nowym roku się za to zabiorę

  7. #7
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli dymi jak lokomotywa i łyka olej to turbo do roboty, jeśli marchewa zapala się przy dużych prędkościach to faktycznie może przeładowywać i wtedy dobrze jest sprawdzić węże podciśnienia mogą przepuszczać bądź są luźne i i stąd błąd i marchewa.Tak było u mnie z tym, że mam benzynkę ale wielkiej różnicy chyba nie ma? Generalnie komp Ci prawdę powie...Co do odgłosów turbiny jeśli to w ogóle ona to nie powinna za głośno ,,gwizdać". A mocy nie straciła?
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 15-12-2011 o 18:01

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Proponuję jak najszybciej zająć się tematem, a raczej dwoma.
    Pierwszy to piszczenie, które wcześniej było wyciem, bo może to być łożysko alternatora (który jest właśnie z tyłu) lub jakaś rolka. Takie szybkie pogorszenie objawów może oznaczać koniec łożyska i lada chwila może się zablokować i narobić bałaganu zrywając pasek.
    Drugi to problemy z przeładowaniem. Tu już jak koledzy pisali sprawdzenie jak chodzi zmienna geometria turbiny (czy w ogóle pracuje sztanga) oraz wszystkich wężyków podciśnienia od sterowania gruchą.
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 15-12-2011 o 18:11
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    marcus891
    Gość

    Domyślnie

    znaczy "MARCHEWA" Zapala się przy wyzszych biegach czyli 3 i w górę. koło pasowe wymienialem niebawem patrzyłem teraz ale jest juZ troche ciemno ze chyba wąż ten od turbo do filtra powietrza mi sie poluzował i tak jak by sie lekko wysunął. a piszeczenie dochodzi od strony rolek tak jakby właśnie altenator

    ---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

    Na mocy nic nie straciła ani nawet dymka nie puszcza dużego. jak lekko się go spałuje to puści dymek ale diesel raczej musi puścić dymka
    muszę obadać wszystkie węże przy turbo.
    a jeżeli pasek wielorowkowy się zerwie to jakich szkód może narobić???

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus891 Zobacz post
    a jeżeli pasek wielorowkowy się zerwie to jakich szkód może narobić???
    Najczarniejszy chyba scenariusz przećwiczyłem w moim aucie - resztki paska po pęknięciu były łaskawe wskoczyć pod pasek rozrządu (osłona rozrządu nie była dobrze spasowana). Pasek przeskoczył i miałem nieplanowany remont silnika (~6tys. zł).

Podobne wątki

  1. Gwizd przy dodawaniu gazu. 2.4 JTD FL
    Utworzone przez przemekk0715 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 18:34
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  3. Dym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez nowy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:53
  4. Puka przy dodawaniu gazu JTD
    Utworzone przez marsel w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:05
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory