Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 2.4 jtd czyszczenie zaworu egr!!!

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie 2.4 jtd czyszczenie zaworu egr!!! Problem!!!

    Witam koledzy Belle posiadam od ponad pół roku(nie pierwszą ) przyszedł czas na czyszczenie zaworu egr (wywalało błąd na szafie) podczas tej czynności coś mnie podkusiło żeby odkręcić bolczyk trzymający dwie sprężynki i trzy zapadki i nagle się urwał gwint z nakrętką. następnie przegwintowałem jego końcówkę i skręciłem spowrotem. I ..... alfa chodzi super nie dymi,nie szarpie żadnych dźwięków NIC!!! I moje pytanie czy może to tak zostać? pytam bo elektrozawór napewno nie dociągnie owego bolczyka gdyż jest za krótki. Co wy na to?

    ---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

    Nikt nic nie podpowie? pytam bo nie wiem czy kupić nowy egr? a mam z tym problem bo nie wiem czym to skutkuje a nie lubie druciarstwa w swoim aucie!!
    Ostatnio edytowane przez jacek83 ; 11-01-2012 o 22:06

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Widzę że nikt nie ma pojęcia co z tym zrobić, więc kupuję nowy zawór dziękuje wszystkim za pomoc!!

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    kolego ja kiedyś zrobiłem u siebie identycznie jak ty. Ja dałem tokarzowi stary bolczyk i dorobił mi identyczny (trochę drogo bo 50zł), skręciłem wszystko do kupy, dla pewności nakrętkę złapałem spawem i jest jak oryginał, ale i tak zaślepiłem EGR. Przy zaślepionym EGR to wcale tego ustrojstwa nie potrzebujesz.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!!
    tak się składa że zawór mam zaślepiony ale jak wtedy działa elektrozawór. Z tego co zauważyłem on cały czas dotyka tego bolczyka i tylko w jedną strone może on sie cofnąć, w stronę rurki od przepustnicy. Więc po co ta wtyczka przy magnesie i czym to skutkuje, bo przy skróconym trzpieniu środkowa podkładka jest z 3mm prześwitem i tylko to mnie martwi. Bo z tego co widzę wzrosło mi spalanie w mieście z 9 do ponad 12 wg komputera

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Jak włcza się zawór to trzpień się wysuwa z elektromagnesu, a ten ze spręzyką uchyla się odpowiednio (elektromagnes go popycha) dodając spaliny do powietrza zasysanego. Jeśli niema czego popychać to poprostu sobie chodzi jałowo.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 05-03-2024, 21:07
  2. Praca zaworu EGR
    Utworzone przez obcy w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 12:40
  3. Przekaźnik zaworu ABS
    Utworzone przez BMCWisnia w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory