Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Schemat budowy maglownicy

  1. #1
    Darek W-wa
    Gość

    Domyślnie Schemat budowy maglownicy

    Czy ktoś z kolegow dysponuje schematem maglownicy ? bo dziś wymontowałm simering z kolumny tam gdzie wchodzi wałek kierowniczy (duży wyciek oleju do kabiny przy pedałach ) i nie wiem czy jest głębiej jeszcze jakiś uszczelniacz bo ten co wymontowałem to jakby tylkoosłonka ma wymiary 20x44x4,5 za nimjest seger który mocuje jeszcze coś, nie wiem czy yam głębiej nie ma 2 simeringu ?jesli ktoś posiada rysunek to byłoby super,pozdrawiam Darek , AR 166 2.4 JTD

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Witaj mam ten sam problem leje mi się pod pedałami dosyć mocno zbiorniczek na 30s. A dziś dostałem info od mechanika że całą maglownice trzeba zregenerować co o tym sądzisz?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Witaj
    osobiście nie mam ale napisz maila do gościa z allegro o nicku tanifiat to jest bardzo miły pan pracujacy z aso który ma wszystko na pewno ci pomoże.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Proszę o to schemat magla:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	12190
Rozmiar:	148.4 KB
ID:	46342

    A jesli jest bardzo silny wyciek to tylko pełna regeneracja maglownicy bo przepuszczają uszczelniacze na zaworze dystrybucyjnym który widać tutaj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images1.jpg
Wyświetleń:	10020
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	46345
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 06-02-2012 o 20:35
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    witam podepne sie bo przez mrozy w weekend tez zaczelo mi leciec z magla przy pedałach, a w temacie załozonym przezemnie nikt sie nie wypowiedzial. dzis zawiozłem auto do serwisu i maja robic. no własnie jak to jest czy tylko starczy simeringi w tej głowce wymienic czy robic kompletna regeneracje bo u mnie poza wyciekiem magiel jest idealny

  6. #6
    Darek W-wa
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie za schematy, mój magiel rozsadzilo przez,,,,,zły olej (był wlany syntetyk ale silnikowy)i przy mrozie -20*C cisnienia nie wytrzymał , jeszcze raz dziękuje.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Nie dziwie mu się że nie wytrzymał.... Dobre płyny to podstawa, jak nie wlejesz to nie pojedziesz. Pozdrawiam!!

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    a ja swoja przekładnie dzis po wyjeciu zawiozlem do regeneracji do ełku i znow trzeba było sanie luzowac a myslalem ze po wymianie pompy oleju juz nie bede ich dotykał. szczerze mowiac dobre i solidne auto ale zaczyna pomalu mnie irytowac.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek Zobacz post
    a ja swoja przekładnie dzis po wyjeciu zawiozlem do regeneracji do ełku i znow trzeba było sanie luzowac a myslalem ze po wymianie pompy oleju juz nie bede ich dotykał. szczerze mowiac dobre i solidne auto ale zaczyna pomalu mnie irytowac.
    Bardzo Ci lała maglownica czy tylko nie wielki wyciek i zdecydowałeś się na regeneracje? I z ciekawośći jaki koszt regeneracji bo mnie to samo czeka?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniell162 Zobacz post
    Bardzo Ci lała maglownica czy tylko nie wielki wyciek i zdecydowałeś się na regeneracje? I z ciekawośći jaki koszt regeneracji bo mnie to samo czeka?
    słuchaj u mnie było wszytko cacy a w sobotę z rana przy -25 po chwili jazdy tylko jęk pompy wspomagania myślę przewód strzelił szybko do zbiorniczka a tam sucho kupiłem atf dolałem odpaliłem jest ok za 15 sekund pusto znów to ja pod auto a na śniegu zero śladów oleju, myślę kurde 0,5L nie mogło tak sobie wyparować ja patrze a w kabinie na gumie od kierowcy cały olej (niech żyją gumowe dywaniki z tesco!!) także jak widzisz leciało sporo. Wczoraj odebrałem magiel z regeneracji koszt 450zl kompletna regeneracja ze szlifem listwy i 12mcy gwarancji więc używka się nie opyla, a tym bardziej ze chcę mym cukiereczkiem pośmigać i mam pewną wizję na niego. a dziś czeka mnie montaż ale przy -4 w garażu nie uśmiecha mi się

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo i Mazda potwierdzają wspólne plany budowy roadsterów
    Utworzone przez cinas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 08:39
  2. [164] manszeta maglownicy
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 10:49
  3. Schemat maglownicy
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 18:38
  4. schemat budowy zawieszenia AR156
    Utworzone przez daniel17c w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory