Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Otwieranie bagażnika

  1. #1
    marcolukas
    Gość

    Domyślnie Otwieranie bagażnika

    witam
    mam małe pytanie jak u was wygląda ta blaszka czy jest ona odgięta czy jest równolegle do tej kostki czarnej? pytam bo nie moge otworzyc bagaznika przez przycisk w schowku i mysle ze to może miec coś z tym wspólnego

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Koledzy pytanie odnośnie tego elementuz tą "blaszką" z fotografii.
    Podczas mocniejszego trzaśnięcia klapą "cały element odpadł" z miejsca w którym był zamontowany i wisi na kabelku. Czy ktoś wie do czego powinien być zamontowany? Czego dokłądnie dotyka ta blaszka?

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Mam pewne doświadczenie z tą klapą. Blaszki nie kojaże, ale wiem że klapa jest otwierana przez elektromagnes umieszczony w kapie- zarówno przy otwieraniu kluczykiem ja i guzikiem w schowku. Proponuje przejżyj przewody w schowku, może gdzieś jest naruszony. jeżeli nie przejżyj wiązkę przewodów wychodzących z karoseri do klapy. bezpieczniki, przekażniki. w tym aucie najgorsze jest to że jeżeli masz uszkodzony elektromagnes w klapie to nie otworzysz jej ani guzikiem w schowku, ani pilotem a co najgorsze nawet kluczykiem. Trzeba demontowac tapicerke na klapie i kijkiem pchnąć cięgno przy zamku.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcolukas Zobacz post
    witam
    mam małe pytanie jak u was wygląda ta blaszka czy jest ona odgięta czy jest równolegle do tej kostki czarnej? pytam bo nie moge otworzyc bagaznika przez przycisk w schowku i mysle ze to może miec coś z tym wspólnego
    ten pstryczek jest odpowiedzialny za wyświetlanie informacji pod zegarami o zamkniętej bądź otwartej pokrywie bagażnika

    jeżeli nie możesz otworzyć klapy z przycisku sprawdź bezpiecznik po prawej stronie w bagażniku czy się nie przepalił



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez rac85 ; 19-12-2010 o 19:02

  5. #5
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie tego czujnika otwartej klapy to mam ten sam problem. Dzisiaj rozebrałem zamek i go odłączyłem i kontrolka odrazu znikła. Czy jest możliwa wymiana samego czujnika?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    mam taki zamek wiec jutro mogę sprawdzic, jakbys byl zainteresowany zakupem pisz na moje PW.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    być może durne pytanie ale na nie wiem jak się otwiera bagażnik z kluczyka... mam swoją 166 od 3 dni więc jeszcze wszystkiego nie wyczaiłem ale w kluczyku mam tylko jeden przycisk i używam go do otwierania zamka centralnego/alarmu...

    służy on jeszcze do czegoś innego ??

    wygląda on tak
    http://allegro.pl/gumka-przycisk-pil...371267298.html
    Ostatnio edytowane przez Zonkil ; 25-01-2011 o 18:57

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    To nie jest żaden czujnik tylko przełącznik. Odpwiada za otwarcie bagażnika za pomocą kluczyka tzn. sprawia że nie musimy bardzo się wysilać przy otwieraniu z kluczyka bo wystarczy delikatnie go obrócić w zamku a właśnie zamontowana plastikowa krzywka na wkladce dogina ta blaszke i włącza się elektromagnes który już załatwia cala robotę.
    Krócej: z tym przelacznikiem trzeba przekrecic kluczyk ćwierć obrotu, a bez przelacznika więcej.
    Taki bajer dla wygody.
    Jako ciekawostkę powiem jeszcze że spokojnie da się otworzyć normalnie z kluczyka bez elektromagnesu wiele razy zamyklem auto z odlaczonym akumulatorem i jakoś dało radę. u mnie otwiera się normalnie.
    A czujnik jest na klapie w jej dolnej części.

    Jak by ktos chciał kupić elektromagnes to mam dobry na zbyciu.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 25-01-2011 o 19:08
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    być może durne pytanie ale na nie wiem jak się otwiera bagażnik z kluczyka... mam swoją 166 od 3 dni więc jeszcze wszystkiego nie wyczaiłem ale w kluczyku mam tylko jeden przycisk i używam go do otwierania zamka centralnego/alarmu...

    służy on jeszcze do czegoś innego ??

    wygląda on tak
    http://allegro.pl/gumka-przycisk-pil...371267298.html
    Kolego tym kluczykiem to tylko manualnie otworzysz klapę bagażnika, czyli przekręcasz logo i tam wkładasz kluczyk.. drugi sposób to w schowku przed pasażerem znajduje się przycisk do otwierania klapy.. po lewej stronie.. Ten kluczyk tylko otwiera i zamyka drzwi z centralki.

  10. #10
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedzi. h0se166 jeżeli się zdecyduje to jakoś na początku przyszłego miesiąca się przypomne

Podobne wątki

  1. Otwieranie bagażnika z pilota - GT.
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 00:14
  2. Otwieranie bagażnika z pilota sw
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 08:19
  3. [155] Otwieranie bagażnika
    Utworzone przez maicher w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 12:57
  4. [145] Otwieranie bagażnika
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 14:54
  5. Otwieranie bagażnika
    Utworzone przez Izabela w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 23:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory