Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Żarniki D2S

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie Żarniki D2S

    Przymierzam się do wymiany żarników D2S. Zrobiłem rozeznanie na mieście co do cen, które kształtują się następująco:

    chinole odpowiednio 80zł i 150zł
    vw 150zł
    bosch i osram 250 - 290zł

    Oryginały zabijają ceną wiec skłaniam sie na chińskie ewentualnie dedykowane do VW. Co polecacie? Może coś z Allegro?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Kolego mi pare dni temu padl jeden zarnik i tez szukalem nowych a tak jak piszesz ceny orginalow wyrywaja z butow;/ Wiec w miare tanie znalazlem w Inter Carsie. Chinole oczywiscie Poprzednie mialem 35W barwa 4300K a teraz gosc mi doradzil kupic 6000K i jestem Mega zadowolony Barwa bardzo ladna i super widocznosc o wiele lepsza niz na tych 4300K. Jak by mi jeszcze raz padly to na pewno bral bym znow 6000K a cena bardzo przyzwoita bo zaplacilem 76 zl na komplet Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    439

    Domyślnie

    A więc tak: żarniki najlepiej oryginał.
    - żarówka musi być D2S, philipsy czy osram xenarc (polecam) dostaniesz w oem'ie spokojnie za 130 zł sztuka
    - chinole nie wiem długo wytrzymają, kupiłem Xtec (japońskie) droższe od markowych i po niecałym roku powiedziały papa
    - mam obecnie philipsy 4300+, 15000 km i spokój narazie
    - dlaczego xenonki padają w 166? Dlatego że jeśli jeździsz cały czas na włączonych światłach tj. przekręcasz stacyjkę, przetwornica odpala palnik, zapalasz autko, na chwilę przygasają i znowu się odpalają...takie coś niszczy momentalnie żarnik....
    - szukałem rozwiązania i byłoby to ustawienie opóźnienia zapalenia świateł, dopiero po odpaleniu autka...ale jak to zrobić , no chyba że będziesz wyłączał przełącznik świateł za każdym razem...
    - widzę, że na allegro pojawiły się żarniki "GE" i "Bosma" też powinny być spokojnie lepsze od no name china
    - 6000K to idealna barwa, ale gdy mamy mokrą nawierzchnię to 4300 wygrywają
    Ostatnio edytowane przez Paazik ; 20-02-2012 o 18:45

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał KwachuGSE Zobacz post
    Kolego mi pare dni temu padl jeden zarnik i tez szukalem nowych a tak jak piszesz ceny orginalow wyrywaja z butow;/ Wiec w miare tanie znalazlem w Inter Carsie. Chinole oczywiscie Poprzednie mialem 35W barwa 4300K a teraz gosc mi doradzil kupic 6000K i jestem Mega zadowolony Barwa bardzo ladna i super widocznosc o wiele lepsza niz na tych 4300K. Jak by mi jeszcze raz padly to na pewno bral bym znow 6000K a cena bardzo przyzwoita bo zaplacilem 76 zl na komplet Pozdrawiam.
    Przystepne ceny miałeś w Intercarsie. Mi od sztuki liczyli za chińczyka 150zł. To samo z boschem czy osramem.

    Cytat Napisał Paazik Zobacz post
    - dlaczego xenonki padają w 166? Dlatego że jeśli jeździsz cały czas na włączonych światłach tj. przekręcasz stacyjkę, przetwornica odpala palnik, zapalasz autko, na chwilę przygasają i znowu się odpalają...takie coś niszczy momentalnie żarnik....
    - szukałem rozwiązania i byłoby to ustawienie opóźnienia zapalenia świateł, dopiero po odpaleniu autka...ale jak to zrobić , no chyba że będziesz wyłączał przełącznik świateł za każdym razem...
    Identyczną rade dostałem od poprzedniego właściciela alfy. Światła załączać dopiero po odpaleniu silnika

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    co prawda u mnie siedzą żarniki D1S ale kupowałem te dla grupy VW, po otwarciu pudełka na puszce żarnika widniało logo Osram, a z tego co wiem także trafiają się w owym pudełku Philipsy. Może i w przypadku D2S także żarniki Osram/Philips są.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Zielu ; 20-02-2012 o 19:29
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Coś z tym zapalaniem automatycznym musi być. Ja wymianiałem 1,5 roku temu żarniki na orginalne philipsa 4300k i padły jakiś czas temu. Teraz zapalam je włącznikiem po odpaleniu silnika. A zawsze cieszyłem się że nie muszę pamietać o światłach....

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Nie wiem skąd bierzecie te ceny.
    Osram czy Philips to conajmniej 200 zł za sztukę D2S oczywiście. Ja swego czasu kupowałem GE cena ok 120 zł/sztukę, barwa bardzo zbliżona do zwykłej żarówki halogenowej w porównaniu na przykład do OSRAMA , który świecił z poświatą fioletową. Ostatnio kupiłem chinole z alledrogo 5000K 17 zł/szt i muszę powiedzieć , że barwa bardziej przypomina OSRAMA niż GE. Ogólnie poleca kitajca również dlatego, że D2S jest konstrukcją "mało skomplikowaną" i najtańsze palniki mimo pewnie nieidealnego wykonania sprawują się jak OE.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_Zielu Zobacz post
    co prawda u mnie siedzą żarniki D1S ale kupowałem te dla grupy VW, po otwarciu pudełka na puszce żarnika widniało logo Osram, a z tego co wiem także trafiają się w owym pudełku Philipsy. Może i w przypadku D2S także żarniki Osram/Philips są.
    Jest jest...wydaje mi się, że sprawa przekaźnika (jego wymiany) rozwiązała by sprawę. Wystarczy jakieś 10 sekund zwłoki po przekręceniu stacyjki aby światła zapalały się i będzie gitess...
    Tutaj ciekawy cytat z prostego modułu świateł (takie coś rozwiązałoby sprawę):
    "Automat może załączać światła zarówno poprzez załączenie stacyjki (włączenie świateł po 6 sek. od włączenia zapłonu) jak i alternator - dzięki swojej konstrukcji nie obciąża przekaźnikami kontroli ładowania"

    żródło:

    http://jme.com.pl/sklep/index.php?pr...uct&prod_id=12
    Ostatnio edytowane przez Paazik ; 20-02-2012 o 21:09

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Pozwolicie, że odniosę się do dwóch kwestii:
    1. Jedną AR166 zrobiłem 100 tyś (kupiłem przy 100, sprzedałem przy 200), cały czas na oryginalnych żarnikach, światła włączały się przy przekręceniu stacyjki, standartowo. Jak sprzedawałem Alfę, nie było widać żadnych oznak zużycia.
    2. Jeżeli już ktoś mnie przekona, że częste uruchamianie silnika przy przekręconym włączniku powoduje skrócenie żywotności żarników, zamontowałbym sobie automat włączający światła kilka sek. po rozruchu i wyłączający następne kilka sekund po wyłączeniu silnika. Miałem takie coś jeszcze w Octavii i sprawdzało się bardzo dobrze. Kosztowało chyba coś ok. 50 zł, a montaż był banalnie prosty nawet dla domorosłego mechanika.
    prezes-tk

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Najprostszym i niezawodnym automatem załączenia świateł po rozruchu jest zwykły przekaźnik z cewką wpiętą pomiędzy masę a styk D+ alternatora. Czas po jakim załącza się to od 2s do 4s, w zależności od auta w którym zakładałem. W kilku jeździ to ok. 2 lat i nie ma z tym żadnych problemów, więc po co mi moduł za 50 zł, kiedy to samo robi przekaźnik za 5zł.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. [159] Jakie żarniki do ksenonów?
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 22:03
  2. Żarniki D2S PHILIPS ORYGINALNY?
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 17:24
  3. [156] Oryginalne żarniki
    Utworzone przez BMan w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 16:48
  4. Jakie żarniki D2S czy D2R ?
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 08:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory