Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Od jakiego modelu pasują światła do 166?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz93081 Zobacz post
    Witam!
    Mam następujący problem światła mijania w mojej alfie to prawdziwa masakra
    prawie nie świecą a to bardzo utrudnia jadę nocą i tu rodzi się moje pytanie.. a mianowicie
    czy do alfy 166 można zamontować światła od np 156? jeżeli nie od tego modelu to od jakiego bo z tego co zdążyłem się zorientować to każda 166 ma ten kłopot ze światła mijania są do bani dodam ze nie mam ksenonów
    n

    niestety co do świateł mijania.. to chyba każda Włoszka zaczyna ślepnąc po wyżej 7/8 lat..
    u mnie było to samo tragedia.. ale kupiłem HID ksenon 6000k i teraz bezpiecznie patrze do przodu..
    widoczność poprawiła się

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wypalanie odblysnikow to normalna srawa we wszystkich autach. Jak auto ma ponad 10lat to prawdopodobienstwo ze ma jeszcze fabryczny odblysnik jest bliskie zeru........ Skoro dobrze swieca to albo ktos to regenerowal wczesniej, albo wymianial juz lamy lub za granica jezdzilo tylko w dzien bez obowiazku uzywania swiatel. Hid oczywiscie poprawi sprawe gdyz emituje dwa razy wiecej lm. Jednak to nie zmienia postaci rzecy ze nadal nie swieca tak jak powinny. Jednak patrzac na ceny hidow jak za 100zl mozna miec zestaw to faktycznie taniej niz regenerowac lampy.

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Jak masz trochę zdolności manualnych to możesz zamiast całej lapmy wymontować soczewki i dać do regeneracji. Koszt 50-60zł za sztukę i masz spokój w razie kontroli drogowej.
    Mojemu koledze za takie przeróbki zabrali dowód rejestracyjny i wlepili mandat. Więc jaki jest sens kombinować?

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał cytryn Zobacz post
    Jak masz trochę zdolności manualnych to możesz zamiast całej lapmy wymontować soczewki i dać do regeneracji. Koszt 50-60zł za sztukę i masz spokój w razie kontroli drogowej.
    Mojemu koledze za takie przeróbki zabrali dowód rejestracyjny i wlepili mandat. Więc jaki jest sens kombinować?
    lampa nie skłąda sie tylko z samej soczewki jeśli wlanieta jest soczewka swaitło jest rozproszone i nie skupia sie na drodze tylko rozchodzi na boki ..
    jesli słąbo swiecą swiatła a widać ich wyraźny zarys na scianie to znaczy ze lusterko jest wypalone które odbija światło żarówki..

    nigy nie słyszałem zeby komuś zabrali dowod za swiatła.. hid pewnie jak kupił sobie z 8000k które są praktycznie niebieskio/fioletowe to fakt policja może sie czepiać ale przy 5000 czy 6000 k nie rzuca sie bardzo w oczy nawet na przeglądzie nie ma żadnego problemu..
    a po drugie jak znajdzie sie jakiś gliniarz upierdliwy to wymontwanie hid zajmuje ci 1 minute.. z podłaczeniem normalnej zarówki..

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Juz nie polemizujmy tu o legalnosci hida bo wszyscy wiedza ze sa dwa skrajne przypadki. Albo nic nie powie albo stracisz dowod bez wzgledu na to jak szybko wymieniasz. Barwa nie wzbudzajaca podejzrzen to 4300. Kazda wyzsza juz widac ze to ksenon i sprawdzi to szybko bo inaczej sie lampa zapala. Teraz tylko kwestia tego na kogo trafisz i nie debatujmy tu nad tym. Jezeli chodzi o regeneracje to tylko odblysnik sie regeneruje. Poniewaz soczewka jak jej recznie nie pocharatasz to jej nigdy nic nie bedzie , wystarczy umyc. Zawozi sie sam odblysnik. Kosztuje to grosze a samo zdemontowanie i rozklejenie lamp to zadna filozofia nawet dla malego majsterkowicza. Do tego dobra zarowka H7 (sprawdzona a nie droga) i lampki swieca lepiej niz niejedna stara z hidem. Ale dla fanow hida i wtedy wstawic mozna

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    ale trzeba wziąć pod uwagę auto do któego montujemy hid bo jesli mo0ntujemy je golfa 3 czy starej bmw, audi.. to wiadoma sprawa bo nie było w tych autach montowanych ksenonów ale alfa 166 ma montowane ksenony wiec nie wzbudza podejrzenia policji... czy nawet diagnosty..
    rozmawiałem na ten temat ze znajomym policjanetem z lotnej tak ze... nie obiawiam sie jazdy z tymi światłami.. tym bardziej ze poprawiaja moje bezpieczeństwo na drodze

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    wrazliwi sie znaleźli jak co drugi hidem w nocy napier...la w nocy po gałach... wątpie zeby te nasze świeczki przed liftem były w stanie kogos oslepić nawet bez przesłony..

    mam reflektor z alfy 155 i 146 w garazu tam są ze dwa razy wieksze odblysniki dlatego moja poprzednia 146 miała super swiatła oryginalne boscha..

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    trzeba byc jeszcze pewnym ze mamy dobrze ustawione światła i czy mamy jeszcze możliwość regulacji...

    "orginalne boscha" produkowane w chinach chociaż te stare może jeszcze były prawdziwe...

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie no rece opadaja jak to czytam...... Na kiego grzyba Ci regulacja jak przeslone wyciagnales???? Przecierz nie masz odciecia lini swiatla wiec Twoja niby regulacja daje tyle co w lampce rowerowej....... A jezeli chodzi o odblysnik to wez mi zmierz jakie to niby ma ogromne wymiary skro soczewka i tak wszedzie jest taka sama. Nawet jakbys tam mial lustro z garderoby to Ci nie pomorze. Na droge dojdzie i tak tyle swiatla ile wydostanie sie przez soczewke. Dlatego tu walka jest o naterzenie swiatla a nie o wielkosc odblysnika. Polepsz powloke odbysnika a nie zabieraj przeslone. Wszystkie lampy soczewkowe roznia sie tylko jakoscia wykonania. O ile w samych soczewkach nie ma druzgoczacych roznic to o tle w odblysniku tak. Poczytaj w necie o testach soczewek to zobaczysz. Zdarza sie tak nawet w nowych autach ze natryskiwany odblysnik juz z produkcji wychodzi powiedzmy nie tak blyszczacy jak gdzie indziej. Tam gdzie ja regenerwalem to po odbiorze odblysnik byl jak lustro. Doslownie. Krystaliczny.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    wrazliwi sie znaleźli jak co drugi hidem w nocy napier...la w nocy po gałach... .


    trzeba byc jeszcze pewnym ze mamy dobrze ustawione światła i czy mamy jeszcze możliwość regulacji zeby ustawuć hid..

    nic marek230482 nie pisałem o regulacji bez przesłony.





Podobne wątki

  1. 4HP18 od jakiego jest modelu Alfy??
    Utworzone przez ar145tss w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 07:44
  2. czy ktos rozpozna do jakiego modelu te drewienka ?
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 20:37
  3. Z jakiego modelu Alfy pochodzi ta kierownica ?
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 09:26
  4. zestawienie ile plynow do jakiego silnika i modelu
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory