Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Od jakiego modelu pasują światła do 166?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    jak można pisać że wyjęcie przesłony nic nie zmienia jak w tedy ma się na stałe światła drogowe zamiast mijania.A światła w 166 są do bani,bo jednak po lifcie zmienili wszystko i okazało się że można to zrobić dobrze

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A światła w 166 są do bani
    Oj w jakim Ty błędzie żyjesz..... Zapraszam fachowca do mnie po zmroku a pokażę Ci jak światła w 166 świeciły po zejściu z taśmy produkcyjnej. I nie będziesz już taki bzdur pisał. Jak masz do mnie za daleko to podjedź do kogo innego co jest po regeneracji.


    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    lifcie zmienili wszystko i okazało się że można to zrobić dobrze
    To Ty myślisz że je zmienili bo słabo świeciły??? heheheehehehe
    optyka i tak prawdopodobnie jest ta sama. Jest tylko klosz inny a on nie ma znaczenia w tym jak światła mijania świecą. Wyciągnę Ci moją soczewkę, wydłubię chamsko dziurę w zderzaku, wstawię soczewkę i będzie tak samo dobrze świecić. Większość ciągle myli reflektory z soczewkami...... Soczewki, czyli światłą projekcyjne są autonomicznym układem świetlnym i nie potrzebują nic w przeciwieństwie do tradycyjnych reflektorów w których ma znaczenie każde załamanie odbłyśnika i powierzchnia reflektora. Tak więc też uprzedzam komentarze w stylu "166 przed FL ma takie małe światła dlatego słabo świecą" - kolejna bzdura którą już parę razy przeczytałem. Wyjaśnienie wyżej


    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post

    jak można pisać że wyjęcie przesłony nic nie zmienia jak w tedy ma się na stałe światła drogowe zamiast mijania
    Dokładnie tak. Bihalogen działa właśnie na zasadzie usuwania przesłony. Lub biksenon jeżeli w takowe jest auto wyposażone.

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    marek tylko zauważ ze ty jeden sposrod tysiecy uzytkowników 166 przed liftem uważa ze swiatła w 166 są ok

    ja juz mam dosc tych swiateł na nafte i bede kombinował zeby zupełnie inne soczewki wsadzić w reflektor

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie jedyny tylko tak twierdza wszyscy ktorzy zregenerowali swiatla. A ze jest nas malo to juz wina takich jak Ty ale zabobony w naszym kraju to normalka. Skoro wiesz jaka bezmyslnoscia jest zdejmowanie przeslony to przy jej zakladaniu odzaluj te 100zl i zregeneruj odblysniki. Zobaczysz o czym pisze. A za nim sie wykosztujesz na nowe (uzywane) inne soczewki to sie zastanow i poczytaj bo bedziesz sobie potem plul w brode. Gdzies w sieci lata artykul portalu optycznego na ktorym rozkrecaja i testuja soczewki z wielu lamp. Co prawda dopatruja sie pewnych roznic ale jak popatrzysz na zdjecia to uswiadomisz sobie ze w praktyce nie odroznisz jednego strumienia swietlnego od drugiego. Tak wiec narobisz sie, wybulisz kase a jak odblysnik bedzie stary i wyplowialy (albo wypalony) to nic to nie poprawi.
    Rozumiem ze nie robia tego leniwce i Ci ktorzy nie potrafia. Ale Ty widze do takich nie nalezysz.
    Tak wiec wez zregneruj odblysniki, zamontuj obre przetestowane zarowki H7 i Cie oswieci. A jezeli jestes adoratorem hida to wtedy wstaw. Beda wtedy Ci swiecic jak w najnowszej beemce.

  5. #25
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tak czy inaczej światła w alfie to raczej słaba storna
    przynajmniej wg mnie
    156 , 166 , GT - wszystkie wg moich odczuć wzrokowych mają słabe oświetlenie niestety
    inwestycja w dobre żarówki przy częstej jeździe wieczorem i nocą bardzo wskazana --ale to tylko wg mnie
    ( jak komuś pasuje to jego sprawa )

    marek - w 156 i GT nawet po regeneracji lamp ( robiłem w obu ) oświetlenie drogi nadal pozostawia trochę do życzenia względem innych aut

    niestety








  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Mogłbym prosić o jakiś kontakt do firmy regenerującej lampy? jak dlugo to schodzi? bo bez lamp raczej nie pojeżdze rozumiem ze w skład takiej regeneracji wchodzi odnowienie, polerowanie odblysnika i klosza?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    ale to nie tylko alfy... wszystkie włochy maja problemy z tymi swiatłami tak samo lancie i fiaty
    nowa lampa tak sieci dobrze ale z wiekiem... troche ślepnie wiadomo...
    co do regeneracji... powinno być dobrze o ile dobrze zostanie wykonana regeneracja..

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W necie jak wpiszesz regneracja lamp to bedziesz mial spory wybor. Ja znam we wrocku i tu dawalem. Cena zalezy od powierzchni. Soczewki wychodza najtaniej bo maja najmniejsze odblysniki (tylko za soczewka). Ja niczego wiecej nie regenerowalem bo po co. Przy swiatlach projekcyjnych ma znaczenie tylko i wylacznie soczewka i jej odblysnik. Reszta to pic dla wygladu i nic nie wnosi do swiatel mijania. W 156 nie ma soczewek tylko zwykle reflektory. Dlatego trzeba tez reszte luster zregenerowac.

    A teraz odnosnie swiecenie. Na wstepie trzeba jasno i wyraznie napisac ze zwykle reflektory (np 156) nie maja szans z soczekami. Co prawda ilosc emitowanych lm bedzie wieksza ale niestety odciecie i skupianie swiatla jest mizerne w porownaniu do swiatel projekcyjnych. W dodatku co wazne. W tradycyjnych reflektorach wielkosc (powierzchnia odblysnika) jest kluczowa. Stad 156 moze miec gorsze swiatla od innych bo ma je poprostu male. Przy soczewkach to juz nie ma zanczenia. A teraz jezeli chodzi o porownanie. Ja porownywalem z kilkoma autami stajac leb w leb na ciemnej drodze. Pasek B4, stilo, kia carnival, laguna II wszystkie mialy gorsze oswietlenie ode mnie. Na soczewkach z hidem mam 406 coupe. I tu swieca tak samo, choc mylace moze byc ze hid ma 6000k. W pugu soczewki nie regenerowane. Takie konkretne porownania zrobilem.

  9. #29
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    marek tylko zauważ ze ty jeden sposrod tysiecy uzytkowników 166 przed liftem uważa ze swiatła w 166 są ok

    ja juz mam dosc tych swiateł na nafte i bede kombinował zeby zupełnie inne soczewki wsadzić w reflektor
    Nie jedyny Regeneracja lustra plus ewentualne polerowanie szkła reflektora (nie mylić z soczewką ) może zdziałać cuda
    Podpisuje się obiema łapkami pod tym co napisał marek.

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    zeby nie bylo ze nie regenerowałem swoich lamp to napisze ze rok temu regenerowałem jedną soczewke bo chciałem zobaczyć jaki to daje efekt, kosztowało mnie to całe 40zł. Fakt ze lustra nie połozyli idealnie (u mnie chyba mają małe doswiadczenie w tych sprawach) ale ok niech Wam bedzie jakość swiecenia była zauwazalnie lepsza. Z drugiej strony nie regenerowałem soczewki tylko odwrociłem wypalonym odbłysnikiem o 180 stopni (połowa odbłyśnika była idealna) i praktycznie oba światła swieciły tak samo z małym plusem dla tej zregenerowanej.. teraz po roku i przejechanym 40tys znowu jest tragedia ze światłami pewnie sie tam wszystko wypaliło a nie chce mi sie regenerować tych soczewek których MAŁYCH rozmiarów odbłyśnik błyskawicznie sie wypali.. podkreslam jeszcze raz ze gdyby dali wiekszy odbłysnik nie byłoby tego problemu i juz pomijam jakość świecenia.. mnie wystarczyłyby tylko takie swiatła jak mialem w 146, mocne soczewki na zwykłej zarówce H1 bez zadnych cudów zenonow itp...

Podobne wątki

  1. 4HP18 od jakiego jest modelu Alfy??
    Utworzone przez ar145tss w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 07:44
  2. czy ktos rozpozna do jakiego modelu te drewienka ?
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 20:37
  3. Z jakiego modelu Alfy pochodzi ta kierownica ?
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 09:26
  4. zestawienie ile plynow do jakiego silnika i modelu
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory