Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Od jakiego modelu pasują światła do 166?

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Prosilem zebys zmierzyl jakie tam niby masz lustra w 146 niestety jakos mnie nie przekonujesz ze sa wieksze sila rzeczy nie moga byc wieksze niz srednica soczewki. A to sie nie zmienia prawie w ogole we wszystkich samochodach na swiecie (ok, moze jakis wyjatek sie znajdzie). Oczywiscie sa suptelne roznice, jakis milimetr czy trzy ale to tylk tyle. Wiec odblysnik tez ma ta sama wielkosc dopasowana do soczewki. Poszczegolni producenci optyki (bo nie kazda marka sobie produkuje) kombinuja cos nie cos ze sferycznoscia zarowno soczewki jak i lustra ale tak jak pisalem wczesniej to w testach soczewek roznice sa naprawde niewielkie.
    Jezeli chodzi o wypalanie odblysnika to faktem jest to ze nawet w nowych kilkuletnich autach juz czesto trzeba regenerowac. Czy to przez wypalenie czy po prostu matowieje powloka. Ja swoje jak odebralem to byl taki blysk ze patrzac od lica az trudno bylo ocenic glebokosc. Ile to posluzy nie wiem. Ale operacja jest smiesznie tania a roboty tez nie za wiele. Jeszcze po fakcie przyszed mi taki pomysl, zapewne sluszny. Aby nalozyc odblysnik tez na przeslone. Wtedy czesc swiatla wytracanego na przeslonie wracaloby na lustro i na droge. Co prawda przeslony juz sa cynkowane i ladne ale to nie to co lustro.

    Jezeli chodzi o polerke szkiel to szczerze ja poleglem. Kupilem cala palete papierow wodnych, tlenek ceru, polerke z filcem. Poswiecilem pol soboty na probach na halogenie i praktycznie brk efektu. To szklo jest nie do zdarcia. I drobne odpryski ktore czuje pod paznokciem nie ma szans usunac. Ale efekt po czyszczeniu srodka tak jak pisalem i tak jest zdumiewajacy.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    złota łopata dla mnie poproszę !
    odkopuję...

    a tak naprawdę to kilka spostrzeżeń które ostatnio zebrałem przygotowując się do regeneracji lamp w 166 przedlift - u mnie na H7 ale podejrzewam że różnicy poza samym osadzeniu żarnika ksenonowego brak


    1. w nawiązaniu do postu powyżej - odbłyśnik z AR146 jest jednak faktycznie większy - soczewka taka sama (zdjęcie) ale plama światła od H1 pomimo średniego stanu lustra dużo lepsza, porównywalna nawet ze zregenerowanym projektorem ze AR166

    2. odbłyśnik w AR166 jest w 99% zamienny z odbłyśnikiem montowanym w lampach audi A4 b5 polift / punto 2 przedlift
    te dwa na pewno, prawdopodobnie także któreś megane 2 czy tam scenic ...
    podejrzewam że jeszcze kilka wynalazków z tych lat
    ten 1 brakujący % to jeden z odbłyśników z zamiennika do audi (depo ale nie każde ) któremu brakuje 4 otworków centrujących położenie lustra względem koszyka trzymającego soczewkę
    sam na necie kupiłem uszkodzone lampy od łałdi żeby wydłubać lustro żeby oddać jako "kaucję" do regeneracji - koszt 30 pln a od biedy by jeszcze pojeździły
    trochę inaczej wyglądają koszyki soczewki i sam sposób montażu całego "projektora" - czasem to 4 przelotowe śrubki, czasem sprężynki...

    3. odbłyśniki z DEPO na starcie są gorzej wykonane (połysk)
    w kilku lampach (i kilkudziesięciu odnalezionych w internecie zdjęciach) zazwyczaj zamienniki mają tył odbłyśnika srebrny
    oryginały zazwyczaj są brązowe

    4. regeneracja też może być różna - u jednego gościa zamówiłem 2 sztuki - jeden idealny - drugi (być może był robiony na zamienniku) już taki gładko lustrzany nie był, delikatne wtrącenia jakby po niedoczyszczonym podłożu, dodatkowo w oprawce żarówki jednego ze zregenerowanych odbłyśników zebrało się za dużo farby którą powleczono tył odbłyśnika - efekt to krzywo ustawiona żarówka i nierówna plama światła... trzeba było podszlifować żeby ułożyła się równo...

    5. przy składaniu naprawdę ważna jest czystość - ale żadnego dotykania lustra !!!! - a soczewkę czyścimy koniecznie - łapie brud i duża jest starta na oświetleniu

    6. uwaga na wypalający się brud z żarówek - z tłuszczu może stworzyć się maź na lustrze - szczególnie uwaga na HIDy - te kiepskiej jakości potrafią ponoć i pół godziny "smolić"



    zregenerowane 2 odbłyśniki od REFLEK z Bogucina pod Lublinem i wyjęte z rozbitka łałdi DEPO
    obok różne koszyki na soczewkę (oryginał z AR166 aluminium surowe, dobra podróba z A4 aluminium w czarnym macie i kiepska podróba z A4 stalowa)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0033.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	251082


    porównanie projektora z AR166 na H7 i AR146 na H1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0034.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	45.4 KB
ID:	251083

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jeszcze takie same są w BBM i coupe po lifcie. Ale dlaczego Ci H1 świeci lepiej niż H7 ze 166 to nie wiem. Ja to sprawdzałem. Nawet mam teraz na stole dwa takie komplety i różnicy w świeceniu brak. Pomimo że odbłyśnik do H1 jest większy. Jest - oczywiście - ale dlatego bo żarówka H1 jest inna i ma inne ogniskowanie a nie dlatego że daje więcej światła. Nawet w samej 166 były dwa różne odbłyśniki H7 (różne wielkościowo) ale też różnic nie widziałem w świeceniu.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    co do projektorów z AR146
    obstawiam że jednak jest to jeden z przypadków gdy rozmiar ma znaczenie
    duży może więcej
    ogniskowa, inne usytuowanie żarówki H1 to raz, ale większe lustro jest też na pewno łatwiejsze w dokładnym wykonaniu

    jak już będę miał wyjęte lampy z mojej 166 to sprawdzę czy jest szansa zaadaptować projektory od 146
    tak z ciekawości w sumie - bo na razie i tak założę zregenerowane oryginały

  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, pomimo fizycznych różnic w rozmiarze to nie przekłada się to na ilość światła na drodze niestety.... odnośnie kompatybilności to soczewki i odbłyśniki są wzajemnie zamienne między 166 a BBM/coupe na 100%.

Podobne wątki

  1. 4HP18 od jakiego jest modelu Alfy??
    Utworzone przez ar145tss w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 07:44
  2. czy ktos rozpozna do jakiego modelu te drewienka ?
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 20:37
  3. Z jakiego modelu Alfy pochodzi ta kierownica ?
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 09:26
  4. zestawienie ile plynow do jakiego silnika i modelu
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory