Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71

Temat: Wahacze firmy - FAST

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Gdy wymieniałem wahacze oddawałem koła do prostowania - opony były zużyte równomiernie. Po wymianie wahaczy, podczas której wymieniłem również drążki, końcówki itp została ustawiona zbieżność na obu osiach - po pół roku gdy zmieniałem opony na zimowe, przednie opony były zjedzone od środka. Pojechałem do innego zakładu na sprawdzenie zbieżności i usłyszałem, że zbieżność ustawiona jest prawidłowo, ale jest zbyt duże pochylenie koła, posprawdzane zostały inne elementy zawieszenia i Pan diagnosta celował w dolny wahacz.

    Specjalistą nie jestem, mierzyć też nic nie mierzyłem, poprzednie wahacze były produkcji TRW.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil10 Zobacz post
    Piszecie o geometrii, że jednym trzymają a innym nie trzymają, a moglibyście te stwierdzenia podeprzeć jakimiś wynikami z pomiarów?
    Wartości pochylenia kół z przodu są nieregulowane, dokumentacja techniczna mówi o wymianie dwóch sprężyn przednich w przypadku kiedy wartości nie trzymają się norm.
    Przed wymianą wahaczy dobrze byłoby zmierzyć pochylenie kół i zmierzyć to też po wymianie, wtedy mielibyśmy obraz na czy rzeczywiście jest taka różnica w wymiarach wahaczy producentów
    Jeszcze bardzo ważną sprawą jest czy po wymianie części jest sprawdzona/ustawiona zbieżność i czy tnie opony.

    A poza tym nie polecam tulei MOOG do górnych wahaczy, po ok. 15kkm już był luz.
    podeprę psuedo-wartościami (w milimetrach bo scanu bo mi się nie chce wydruków z geometrii szukać z kątami)
    przed wymianą było OK - i na pomiarach i na oponach
    wymieniłem oba górne na DELPHI a dolne pozostały oryginały i efekt że pochylenie skoczyło poza normę tak że dolne podkładki pod "cukierki" musiałem zmniejszyć po 4 mm i dopiero kąty są w granicach (ale na krawędzi)
    poza tym po około 35tkm znowu zaczęły trzeszczeć (luzów brak ale odgłos denerwuje)

  3. #63
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    156 1.8 T Spark 144km; Doblo 1.9 JTD; Punto II 1.2; Chrysler Newport 1967
    Postów
    6

    Domyślnie Jakość wahaczy FAST

    Witam,
    Poruszę temat, który chyba nikt nie wspominał, czyli ‘fit and finish’ części Fast. Jakieś 4 lata temu założyłem dolne wahacze Fast do swojego Doblaka i spędziłem absurdalną ilość czasu przy montażu. Mówiłem nigdy więcej z częściami FAST. Oczywiście po roku padły i kupiłem wahacze firmy Moog. Weszły jak masełko.

    Teraz popełniłem ten sam błąd z swoją 156. Dolne wahacze FAST były ok. 50% tańsze niż konkurencja więc postanowiłem ryzykować. Lewa weszła sprawnie, ale przy prawej stronie nie mogłem śruby włożyć do tego bloczka alum. Po prostu rozstaw dziur różnił się o 1mm w porównaniu do starej części. Po 2 godzin jakiś cudem udało się. No i znowu mówię – nigdy więcej Fast!

    ...do następnego razu kiedy cena wygra przed rozsądkiem

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    A mój górny lewy przód póki co (11tys km) jest ok
    Poprawka - Fast w aucie już od 20tys

  5. #65
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    U mnie dolne fast juz 2 rok na aucie. I malina. Mam też jeden górny prawy założony w 2013 XD
    O dziwo tuleje już w nim padly po 2 latach chyba Ale stworzeń nadal dzielnie walczy z nierównymi poboczami naszych szos piąty rok
    Ja nienwiem czy nie najlepsza opcja to PU zamiast tulei i jakiś chiński wahacz gorny..I spokój na minimum kilka lat. Bo 300 zeta za gorny trw to kpina
    Przed momentem byłem na przeglądzie i ładnie na szarpakach mi męczył auto heniek diagnosta. Jak zobaczył tylny zawias ile tam jest połączeń to ręce mu opadly Ale po pół h szarpania namierzyl co ja boli i co powoli zdycha.
    Z tylu mam też PU z Olkusza i też malinowo.
    Wywalona mam zaś tuleje pływające w zwrotnicy tylej lewej. Zakładałem trw kilka lat temu. I łączniki staba już zaczely mieć dość. A łączniki miałem jgr czy jakoś tak te polskie i też kilka dobrych lat dawały rade także polecam je ..
    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 02-06-2018 o 12:35
    [C

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Czy mogłaby się pojawić w temacie ankieta na zasadzie

    1. Dają radę
    2. Szmelc

    ???

    Byłyby jakieś konkretne wnioski oparte na doświadczeniach tych którzy wahacze Fast montowali i poparte słupkami ankiety

  7. #67
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ja na fastach jeżdżę. dol i góra. prawy gorny mam od 2013 i wymienialem w nim już tuleje po 2latach . Ale sworzeń cały czas caly. ja nie narzekam. za te kasę są ok i w miarę sprawdzone. dużo krzaków się pojawiło na allegro ale ja tam.wole te fasty ni jakies quap

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Twiti2 Zobacz post
    Czyli temat odświeżony na nowo jest bardzo przydatny bo z tego co czytałem w starym to wszyscy prawie narzekali na Fasta i SRL że problemy i wogóle i potem zbieżności nie można ustawić i geometrii, widać auto było wyciągane na starej zawieszce i potem wychodzą takie rzeczy, różne cuda w życiu się zdarzają. Ja za dwa tygodnie wymieniam dolne i zakładam Fasta, zobaczymy jak będzie tylko nie wiem czy górę też od razu zmieniać jak narazie jest ok.
    Witam kupiłem SRL ....dno podmokłe, jeden wymieniony ponad rok, drugi pół roku temu, gumy sworzni szmelc,
    może ktoś wie jakiej średnicy są gumy sworzni duża i mała średnica?
    pozdrawiam

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał skyblu Zobacz post
    Witam kupiłem SRL ....dno podmokłe, jeden wymieniony ponad rok, drugi pół roku temu, gumy sworzni szmelc,
    może ktoś wie jakiej średnicy są gumy sworzni duża i mała średnica?
    pozdrawiam
    A ja zgłaszam zdanie odrębne co do SRL. Kupiłem je na dół (na górze mam TRW) i zrobiłem już na nich 80 tys. km i auto po tym przebiegu przeszło przegląd techniczny bez uwag.
    warsztat nie zgłaszał mi też problemów z ustawieniem zbieżności po założeniu.
    Poleciłem je synowi i też je założył do swojej 166 ale za mało jeszcze na nich przejechał aby coś powiedzieć.

  10. #70
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    156 wagon
    Postów
    4

    Cool Wahacze 156

    Nie wiem jak Fasty ale wiem jak spisuje się SRL. Mam założony komplet na przodzie lewa+prawa , góra+dół. Zrobiłem na nich już ponad 30 tys. i nie dzieje się nic złego.
    Z zawieszenia nie mam żadnych hałasów ani stuków, ze zbieżnością ani przeglądem też nie było problemu.
    Więc zdaje mi się, że wszystko zależy od tego jak kto podchodzi do tematu.
    Napisał skyblu:
    "Witam kupiłem SRL ....dno podmokłe, jeden wymieniony ponad rok, drugi pół roku temu, gumy sworzni szmelc,
    może ktoś wie jakiej średnicy są gumy sworzni duża i mała średnica? "
    pozdrawiam
    Znając życie wymieniany był wahacz sztuka po sztuce bo przecież szkoda kasy... a to jest po prostu tak, że jak wymienisz jeden a pozostałe są zajechane to on bardziej po dupie dostanie i dużo szybciej się zużyje.
    Takie jest moje zdanie. Kumplowi poleciłem SRL, założył cały komplet ich zawieszenia do passata i mówi, że wszystko git i oszczędził 50% kasy.

    Pozdro

Podobne wątki

  1. Wahacze FAST [156] REKLAMCJA
    Utworzone przez Lexus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 11:50
  2. [156] Wahacze trw góra i dół czy dół fast?
    Utworzone przez r-sokol w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 23:31
  3. Wahacze górne przód firmy FAST opinie
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 18:28
  4. Które lepsze wahacze: FAST czy QAP??
    Utworzone przez grzlab w dziale 156
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory