Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Stuki w przednim prawym kole...

  1. #1
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie Stuki w przednim prawym kole...

    Witam, w sumie trochę dziwnie się czuję, bo pierwszy raz zadaję pytanie techniczne na AH, ale zgłupiałem już...

    Do rzeczy. Jadę powiedzmy 90km/h równa droga, powoli coś zaczyna stukac... Delikatnie dodałem gazu (wyprzedzałem) stukanie się nasiliło, skręt lekki w prawo, stukanie ustało... jadę znów prosto... stuka... Stop. Skręt ostry w lewo przy prędkości powiedzmy 15km/h STUK STUK STUK, koła prosto... stukanie ucichło i nadal stuka. Światla, but w podłogę od 1-3 zrobiło się 140km/h puszczam gaz... stuk.... Jadę dalej powiedzmy 70km/h nie dodając gazu ani nie ujmując, brak żadnych odgłosów, delikatnie gazu... stuk stuk stuk. Pod górę 2 bieg 3 tys obrotów, gaz w jednym położeniu dalej stuka, przejezdzam przez próg zwalniający stukanie znów ustaje i po chwili od nowa. Sorry że tak to dziwnie opisuję, ale zgłupiałem poprostu. Zdarzyło się to w sumie trzeci raz w przeciągu 2tys km. Z tym że jest coraz głośniej. Co to będzie? Przegub wew? zew? Łożysko na podporze, chyba nie... Miał ktoś taki przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ciężko tak teraz wywróżyć. Jedź na szarpaki niech wejdą po auto i spr co i jak. Albo sam podnieś auto sciągnij koła i spr te przeguby. Jak beda miały luzy to na pewno wyczujesz

  3. #3
    fackamaka
    Gość

    Domyślnie

    Siemanko. Ja zacząłbym od sprawdzenia opon. Miałem podobną sytuację i okazało się, że wbił mi się kawałek blaszki w oponę w taki sposób, że nie przebił jej ale w czasie jazdy słychać było właśnie takie dziwne stuki. Ponadto wybulona opona też może dawać taki efekt. Jeżeli tutaj będzie wszystko ok to wtedy szarpak lub podnośnik. Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    No faktycznie moze cos siedziec w gumie i stukac;/ albo ma bule i przenosi dziwne dzwieki.A jak by faktycznie bylo wybulenie opony to powinien czuc lekkie podskakiwanie samochodu?
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Proponuję zajrzeć do przegubów wewnętrznych Może pękła gumowa osłona, wyleciał smar i tak to się objawia

  6. #6
    MISZEL
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie ja też bym sprawdził najpierw opony bo to też może powodować dziwne stuki w kole,ostatnio to samo miałem u siebie tylko że w tylnym lewym kole okazało się że wylazł mi guz na oponie od wewnątrz i muszę wymienić oponę.

  7. #7
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Jak narazie stukanie się uspokoiło... jeśli znów zacznie, to do wymiany polecą obydwa przeguby wew.

  8. #8
    adrianbig
    Gość

    Domyślnie

    hmm mam taki problem albo też sobie coś ubzdurałem.
    1. Jak lekko skręcę koła i dynamicznie ruszę to słyszę z przodu jakby głuche bicie, ale mam wrażenie że jak wyłączę ESP to bicia nie ma. Czy może to być poprostu praca tego systemu ? Kiedyś w hondzie też jakiś dźwięk wydawał.
    2. Jak przyspieszam to odczówam jakby minimalne drgania. Wymieniłem krzyżak w jednym z przegubów wew. a tak nie ma na nich luzów. Jak sądzicie ? Mam też odczucie jakby kierownica lekko drgała.
    3. Na postoju jak silnik pracuje to mam odczucie jakby auto troszeczkę za bardzo wibrowało.

    Hmm może to tak w dieslach jest a przyzwyczajony jestem do benzyniaka (chodzi o drgania). Proszę poradźcie. Czytałem dziesiątki tematów podobnych ale jakoś nie mogę do siebie tego odnieść. Może jest ktoś z okolic Koszalina żebym mógł przejechać się inną alfą z tym silnikiem ?

    ---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

    aha te stukanie to nie jest zbyt głośne. Czy mogę tak jeździć czy moze to wpłynąć niekorzystnie ? Zakładając że to przegub wew to nie jest tania sprawa a teraz nie mam mamonki Profilaktycznie gdzei taki przegub można tanio nabyć i tak się zastanawiam po co kupowac przegub jeśli guma jest cała i kielich a tylko krzyżak można wymienić i powinno być ok. Czy tak ?

  9. #9
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Kolego pomyliłeś tematy Zapytaj na "pod forum" czy jak to się nazywa Alfy GT A tutaj są tematy tylko o Alfie 166 Więc raczej nikt z okolic Koszalina się nie odezwie z posiadaczy Alfy GT, bo prawdopodobieństwo że posiadacz ww. przeczyta Twojego posta jest znikome

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    40

    Domyślnie

    Odświeżę temat
    AR 166 2.4JTD 2005
    Stukot w prawym kole-prawa strona.
    Przy przyśpieszaniu cicho, jednostajna prędkość stukot wyraźny raz głośniejszy raz cichszy, głuchy nie metaliczny, hamuję, cicho...
    Obejrzał mechanik - diagnoza drążek kiery lewy!?, po wymianie lipa nic się nie zmieniło jeno geometria do zrobienia....
    Dziś szarpaki w OSD i nic, nie znalazł.
    Czy to może być od poduchy silnika? środkowej
    Jest do wymiany widziałem lekki szrocik.
    W Kappie efekt akustyczny dawała poduszka przednia prawa, mechanik usiadł na belce przy podniesionej masce i po stu metrach było wiadomo, że dźwiękowy efekt przegubu dawała poduszka silnika.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Pisk w przednim prawym kole
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:21
  2. Bicie w prawym przednim kole
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 21:29
  3. [159] swiszczenie w prawym przednim kole
    Utworzone przez wisnia3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 13:21
  4. Dziwne stuki z prawym przednim kole!!!
    Utworzone przez noelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 13:21
  5. Luz w przednim prawym kole.
    Utworzone przez adibe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory