Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Stuki w silniku, chodzi jak traktor.V6

  1. #1
    LukiZmc
    Gość

    Domyślnie Stuki w silniku, chodzi jak traktor.V6

    Witam wszystkich jestem fanem alfy romeo, 2 lata temu posiadałem 166 2.0TB , niestety musiałem się rozstac, panewki umarły, i nikt w okolicy nie mógł mi tego zrobic.
    Zakupiłem miesiąc temu alfe 166 3.0 v6 PLus sekwencja,, wyjezdzalem wczoraj ze statoila dosyć mocno przydusiłem i nagle pare mocnych uderzen jak by cos sie urwało. cos podobnego do urwania przegubu ( dokladnie niewiem do czego to bylo podobne). z delikatnymi odglosami zjechalem na parking, zgasilem, potem odpalilem. skrzynia biegi zmienia jak zmieniala, tylko slychac bylo jak bo jakies łożysko brzeczalo albo dwumasa stukala,
    A dzisiaj auto ciezko sie odpala i chodzi jak traktor , z pod spodu słuchac jakies odglosy. do tego doszły postrzepione w polowie paski. niewiem od czego sa i co napedzaja( stojac przed maska to znajduja sie po lewej stronie). jestem z lubelskiego ( Zamosc) nie wiem kto moglby mi pomoc, co to moglo sie stac...
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 09-05-2012 o 16:23

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej szlag trafił któryś z napinaczy od pasków . odkręć prawe koło zdejmij osłony nadkola i obejrzyj co się tam stało. Powiedz czy wymieniałeś rozrząd i ile masz przejechane ?

  3. #3
    LukiZmc
    Gość

    Domyślnie

    Słuchaj rozrzad wymieniony jakies , 20tys. km temu, jeszcze wszystko jest na gwarancji, wczoraj po tym wszystkim silnik normalnie chodzil, rano juz jak odpalil to klepal, a pozatym, paski porwane w polowie po lewej stronie,

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    pasek który widać to nie pasek rozrządu tylko pasek od osprzętu ( klima alternator wspoma ) . czy jak wstawiałeś to koła były skręcone? to może być półoś, przegub , musiał byś podlewarować alfę i pooglądać i pomacać , to rady i osobiście od tego bym zaczął .cała reszta to wróżenie z fusów.

  5. #5
    Guto
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    nawiązując do kolegów nasze sugestie, uwagi to tylko wróżenie z fusów.
    Od strony pasków to może być napinacz, bądź rolka prowadząca paska osprzętu, aby to wykluczyć trzeba zdjąć pasek od osprzętu,
    może tez być coś z napędem rozrządu.
    Jak wspominałeś pasek jest porwany, a w tym przypadku jazda jest ogromnym ryzykiem, bo resztki tego paska mogą się wkręcić pod pasek rozrządu,
    a wtedy to już po zawodach.
    Od strony przeniesienia napędu:
    półoś napędowa, podnieś auto na lewarku i ręką poruszaj ją , sprawdź luzy.
    mechanizm różnicowy, parę razy po garach na skręconych kołach i do wymiany.

    Mogły się tez dwie usterki nałożyć. Trudno więcej napisać, wszystko zależy od Twojej wiedzy technicznej.
    Jak nie czujesz się na siłach, to lepiej niech tym się zajmie ktoś w temacie, bo można więcej popsuć niż naprawić. Bo tak na odległość bez wszystkich danych , po prostu bez tego samochodu to......

    Pozdrawiam

  6. #6
    LukiZmc
    Gość

    Domyślnie

    Diagnoza.... pasek rozrzadu przeskoczyl, przez sparciale paski alternatora itp.
    W związku z tym pytanie czy glowica albo same zawory z 2.5 v6 do 3.0 v6 ,,, jesli ktos co kolwiek wie prosze dac znac, chodzi mi o konkretne odpowiedzi...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Kolego jeśli jesteś pewien tego że to pasek przeskoczył musisz to rozebrać i wyjąć wałki rozrządu, nie wiadomo co tam jest możliwe że cylinder uderzył w zawór i go wygiął. Tym bardziej że jeszcze odpalałeś auto i w pewien sposób pogorszyłeś sprawę.

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    ps. ani głowica ani zawory nie będą pasowały...

  8. #8
    LukiZmc
    Gość

    Domyślnie

    kolego,ja wiem o tym ze zawory szlag trafil,

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Ja bym oddał do naprawy głowice myślę że jej remont planowanie laski zaworów sprawdzenie uszczelniaczy sprawdzić wałki rozrządu max 400-500 zł kupić drugą głowice bez sensu tym bardziej i tak ktos musi ci ją sprawdzić i splanować. Swoje wiesz co masz

  10. #10
    LukiZmc
    Gość

    Domyślnie

    Panowie szukam wszędzie zaworów do 3.0 v6 i nigdzie nie moge znalesc? ma ktos w swoim domowym zaciszu na mały handelek?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 11-07-2017, 06:16
  2. [159] 1,9 jtdm chodzi jak traktor - problem silnika
    Utworzone przez dareeq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 13:49
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17
  4. po odpaleniu chodzi nierówno i "pyrka" jak traktor
    Utworzone przez janpl2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 16:23
  5. Chodzi jak traktor V6
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 15:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory