Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Jazda z uszkodzonym łożyskiem alternatora

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    166 2.4 jtd 2002
    Postów
    231

    Domyślnie Jazda z uszkodzonym łożyskiem alternatora

    Panowie, prawdopodobnie padły mi rolki/ łozyska w alternatorze lub od "osprzętu", z okolic alternatora pojawia się dziwny dzwięk podobny do postukiwania/ocierania( jednak bardziej są to stuki). w czwartek mam trase 600km i boje się, że jutro nie uda mi się tego zrobić a auto potrzebuje... i moje pytania

    1. czy mogę na tym pojezdzic do soboty?
    2. jak może się skończyć jazda z tym?
    3. czy potrzebuję kanał do wyciągnięcia alternatora?
    4. jakie części ewentualnie zamawiać bo jeśli z rana zamówię to w południe będą w sklepie

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ściągnij sobie prawe nadkole i będziesz miał piękny dostęp do wszystkich rolek- od alternatora, napinacza, pompy wspomagania, itp itd. Wtedy odpal autko i obserwuj co się dzieje. Ściagasz koło i masz tam ze 3 śrubki- sprawa bardzo prosta
    Wg mnie żeby wyjąc alternator nie potrzeba kanału kolega marek234 wymieniał sprzęgło na trawniku i mu się udało
    Trasa 600 km z taką usterką może zakończyć się zatarciem łożyska i zerwaniem paska klinowego i wtedy i ładowanie i inne rzeczy nie działaja.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    166 2.4 jtd 2002
    Postów
    231

    Domyślnie

    i takiej awarii się boję... jutro od rana zerknę na to, mam nadzieję że uda mi się to zrobic gdyby ktoś miał jeszcze jakies sugestie to proszę pisać

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    no ryzyko jest spore. Jak to rzeczywiście łożysko alternatora to może 600 km nie przeżyć. Jeśli chodzi o wyjęcie to z 20 min i masz go. Tak jak pisał masa sciągasz plastiki pasek klinowy i masz dwie śruby od alternatora. Odłączasz aku i odkręcasz przewody. Wyciągasz górę przez szczelinę miedzy silnikiem a grodzią.

    Co do części to chyba nie ma skatalogowanych łożysk do konkretnych typów i modelów. Trzeba wyciągnąć rozebrać i dopasować

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    166 2.4 jtd 2002
    Postów
    231

    Domyślnie

    Panowie usterka zdiagnozowana okazało się, że jest uszkodzona rolka napinacza... lepiej wymienić cały napinacz czy wystarczy wymienić rolkę napinacza ? wiadomo ze jest różnica w cenie...

    jak sprawdzic kolo pasowe?- na odpalonym slychac szum ale nic nie trze i nie stuka
    jak sprawdzić rolkę alternatora? - kreci sie w obie strony bez wiekszych oporow, lekko szumi


    ps. jak moge zmienic temat ?
    Ostatnio edytowane przez skladak ; 02-05-2012 o 08:46

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    hmm ale co nazywasz napinaczem ?? bo napinacz to ta rolka z mimośrodem ( na klucz 15 i dwie dziurki obok) i którą naciągasz pasek a tłumik drgań to ta rolka na sprężynie o której chyba właśnie piszesz. Która by to nie bbyła to bym wymienił całość. Jak padł tłumik to po jego wymianie warto sie przyjżec własnie kołu pasowemu bo może już nie tłymić drgań i przenosiło sie wszystło na tłumik ale to zaobserwujesz dopiero jak wymienisz, założysz pasek i odpalisz auto.

    Z alternatorem jest o tyle problem że alternator pracuje pod obciążeniem paska. Jak go ściągasz to wszystko może być cacy a jak go założysz i naciągniesz to łożysko tylne może już grzechotać. Dlatego kręcąc nim pociągnij go mocno w dół za koło pasowe.

    a temat możesz zmienić pisząc ładną prośbę do moderatora

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    166 2.4 jtd 2002
    Postów
    231

    Domyślnie

    tak, chodziło o tłumik drgań ale praktycznie wszędzie określany jest on jako napinacz nawet w sklepie moto tak na to mowią reszta podzespołów jest ok po złożeniu tylko delikatnie szumi, bez niepokojących dzwięków dzięki za pomoc !

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Lekko off topujac napisze, że widziałem wczoraj zestaw naprawczy właśnie tego tłumika drgań jak to nazywacie w skłąd którego wczodzi sprężyna oraz rolka- cena 210 PLN, Kompletny tłumik to koszt kiele 350 pln. Ja chyba bym sie skusił na taki zestawik. Jak myślicie miało by to sens?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    daj link do zestawu :d a była w nim ta sprężyna ? jak nie to marny zestaw. Ja dawno temuwymieniłem ten tłumik ale stary po 270 tys już na prawdę był słaby a ta spręzynka to ewentualnie do długopisu sie nadawała

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    daj link do zestawu :d a była w nim ta sprężyna ? jak nie to marny zestaw. Ja dawno temuwymieniłem ten tłumik ale stary po 270 tys już na prawdę był słaby a ta spręzynka to ewentualnie do długopisu sie nadawała
    Proszę CIe uprzejmie.
    http://allegro.pl/napinacz-paska-pk-...296072296.html
    Zerknij pampik czy warto takie cos zamontować?

Podobne wątki

  1. Jazda z uszkodzonym wariatorem
    Utworzone przez revv w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 11:43
  2. Jazda bez alternatora
    Utworzone przez H_A_L_T_I w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 21:49
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 23:27
  4. [156] Problem z łożyskiem
    Utworzone przez Adrian R-sko w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory