Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 153

Temat: Tłumik końcowy Alfa 166 3.0

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie Tłumik końcowy Alfa 166 3.0

    Witam, od niedawna jestem użytkownikiem Alfy 166 3.0 V6, zdarzyłem już zauważyć że dostępność tłumików jest znikoma a ceny powalające, najprawdopodobniej mam rozwiązanie tylko potrzebuje odpowiedzi na nast pytanie, tu cytat:
    "Czy mógłby Pan jeszcze podać rozstaw śrub w kryzie (flanszy) łączącej ze środkowym tłumikiem ?"

    Jak się uda to będziemy mieć solidną firmę która zrobi tłumiki dwa razy taniej niż orginał...

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Projekt fajny, pytanie jak z jakością? Ja za swój oryginał dałem 700 więc sporo grosza jak za kawał rury z wygłuszeniem. Jak gość zrobi dobry, cichy nie gnijący tłumik za dobrą kase do V6 to zarobi sporo grosza, duzo ludzi szuka. Ale wszyscy jak i ja boja sie wtopy, bo nikt nie chce zmieniac dźwięku V6 na pierdzenie
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    Guto
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    pytanie tylko po co jakaś najtańsza podróba. Skoro np. na www.shop.alfisti., można kupić za rozsądne pieniądze markowe dedykowane tłumiki/całe układy wydechowe ze stali szlachetnej. Ja swego czasu kupiłem do mojej 3.0 V6 cały układ Noviteca, montaż bezproblemowy, cichy, ok. +9KM i.... trawały w stosunku do oryginału.
    A na koniec, tłumik to nie tylko rura z wypełnieniem, to odpowiednia rura z odpowiednim wypełnieniem do danego pojazdu.

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guto Zobacz post
    to odpowiednia rura z odpowiednim wypełnieniem
    A no to wiele zmienia heheh Ile jeśli można spytać kosztował Cie Novitec?
    Mowa jest o końcówce w zdrowych pieniądzach a nie układzie Novitec który raczej nie kosztował kilka stówek.
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Oryginał IMASAF do V6 z niemieckiego eBay wciąż wychodzi sporo taniej niż oferta na shop.alfisti.net

  6. #6
    Guto
    Gość

    Domyślnie Witam,

    Cały układ Noviteca kosztował ok. 2500,00 zł., końcowy tłumik ok. 1400,00 zł., dzisiejsza oferta w np. shop.alfisti, Novitec, to ok.1200-1400 zł., jak na samochód klasy 166, to i tak niewiele.. Jam mój cały układ kupiłem w 2007r. i do dziś jest bez zarzutu. Przy zakupie nie kierowałem się ceną, ale jakością.

    ---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

    Witam,

    co do tłumików IMASAF, przytoczonych z oferty eBay-a, to są normalne tłumiki ze zwykłej 2mm stali z powłoką aluminiowo-krzemową, przeciw korozji podobne do oryginalnych czyli na ok. 3-lata.
    166 mam już tak długo, że znam ja na wylot, części wyłącznie dobre kupuje w kraju lub sprowadzam z zagranicy, a że dzisiaj pomimo swoich lat to nadal absolutna igła, to widać dobra droga.

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    No to ja za IMASAFa dałem 700 zł z Niemiec właśnie. Więc za 1400 zł (zakładając ze wytrzyma 3 lata) mam dwa tłumiki w sumie na 6 lat, dla mnie OK. Kurde jednak na raz zainwestować 1400 to sporo na kawał specjalnej rury ze specjalnym wypełnieniem
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    Panowie spokojnie, nie będzie to jakieś chińskie dziadostwo ani od pana Józka i jego spawarki. Zajmuje się tym poważna firma Polska robiąca tłumiki, najpierw założe go u siebie i dam wam namiary ale wciąz nikt nie odpowiedział na moje pytanie a ja niestety niemam jak tego zmierzyć :/ tłumik tej firmy miałem w poprzedniej alfie i uważam że wykonane są lepiej niż orginały, dwa lata i chrom jak nowy a pucha bez śladów korozji a cena - na chwile obecną koło 500 zł xD no ja może zapłacę więcej bo inżynier musi zrobić i wyliczyć jedną sztukę, ale jak pójdzie produkcja to będzie bardzo miło, dlatego proszę podajcie mi wymiar rozstawu tych śrub. Pozdrawiam i na bieząco będę wrzucał info jak już będzie projekt

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    rozstawu Ci niestety nie podam, bo nie mam jak zmierzyć... chciałem tylko wspomnieć, że można dobrać tłumik z Lancii - tak mi zrobili chłopaki i jestem zadowolony
    dźwięk zmienił się bardzo niewiele: na wolnych jest fajniejszy (luźniejszy), a na wyższych odrobinę gorszy...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krispl Zobacz post
    dwa lata i chrom jak nowy a pucha bez śladów korozji a cena - na chwile obecną koło 500 zł
    Ooo i to jest dobra informacja. Kolego spróbuj zadzwonić do ASO, być może jakiś gość tam będzie miał pojęcie, choć wątpię...
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

Podobne wątki

  1. Tłumik końcowy alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez bialy009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 07:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory