Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [166] Pytań kilka

  1. #1
    Loczek
    Gość

    Domyślnie [166] Pytań kilka

    Obalanie stereotypów jest tak rzadkie w internecie, że szukanie normalnych wypowiedzi odnośnie Alfy jest bardzo karkołomnym zadaniem.
    Przed tym jak trafiłem na wasze forum nie mogłem nigdzie znaleźć konkretów. Większość wypowiedzi była tego typu - nie bierz Alfy, to Fiat przecież, a Fiaty się psują, nie kupuj jej bo za części zapłacisz więcej niż za auto, że koszty eksploatacji przewyższają kilkakrotnie koszty zwykłego samochodu.
    A ja mam swój rozum, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.
    Dlatego pytać będę w tym temacie kilkakrotnie o podstawowe rzeczy.
    Na wstępie :

    Chcę kupić Tylko i wyłącznie model 166.
    Po zakupie trzeba wymienić : no właśnie, jakie części i jaki koszt jest tych części.
    Czy samochód trzeba stawiać do ASO ? czy można u mechanika normalnego ?
    Jak wyglądają koszty wymiany podstawowych rzeczy - zawieszenie, rozrząd itd ?

  2. #2
    Artur_13
    Gość

    Domyślnie

    powiedzenie:
    Nie myl sie !
    Pisz seat nie mow fiat,bo fiat to przeciez alfy brat

  3. #3
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    ja nie pomogę bo mam 147 u mnie nie mam problemów z autem jakiś większych zawsze są to jakieś pierdołki które kosztują kilka złotych autko ma przejechane 190tys i jest ok wiadomo wszystko trzeba wymieniać po drodze ale jak będziesz dbał o auto to będzie ok

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Wiesz kolego,kupisz kiepski dojechany egzemplarz to bedziesz dokladał cały czas bezustannie...kupisz drozsze zadbane auto to nic nie musisz wymienic. Jak chcesz to pisz na priva moge sprzedac moja 166 2.4jtd i nic nie dolozysz jeszcze dlugo do tego auta. Wg mnie lepiej dołożyć i miec spokoj a nie cieszyc sie ze kupilo sie tanio autko ktore sie co chwile nie psuje,ale wymaga napraw podstawowych czesci eksploatacyjnych jak zawiecha,opony,rozrzad,filtry.

  5. #5
    Kate
    Gość

    Domyślnie

    Loczek, przede wszystkim nie kupuj Alfy sam. Weź ze sobą mechanika, a najlepiej mechanika z lakiernikiem "w jednym". Niech on dobrze obejrzy belle i wypowie się na jej temat. Dobrze by było podjechać na stację diagnostyczną by sprawdzić auto, poza tym z perspektywy kanału też dużo widać wprawnym okiem.

    Po zakupie:

    rozrząd, świece, olej, klocki i ewentualne rzeczy które należy naprawić.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loczek
    Po zakupie trzeba wymienić : no właśnie, jakie części i jaki koszt jest tych części.
    rozrząd i wszystko co do niego należy,olej,filtr.Jeśli chodzi o ceny to jest z tym różnie,trzeba szukać w sprawdzonych sklepach internetowych.

    Cytat Napisał Loczek
    Czy samochód trzeba stawiać do ASO ? czy można u mechanika normalnego ?
    ASO mało kto poleca,jest drogo.Najlepiej mieć swojego mechanika ale takiego który się zna i bez strachu naprawi Alfę a uwierz mi nie każdy potrafi zrobić dobrze .

    Cytat Napisał Loczek
    Jak wyglądają koszty wymiany podstawowych rzeczy - zawieszenie, rozrząd itd ?
    przejrzyj ceny na allegro,jeśli chodzi o zawieszenie to tylne jest dość drogie.

    Tak jak koledzy wspomnieli,lepiej dołożyć trochę kasy i kupić naprawdę zadbaną i dopieszczoną.Ja swoją kupiłem za troszkę wiecej niż 20 koła,rocznik 99.Wiem iż za taką kasę mógłbym mieć nawet rocznik 2001 ale napewno nie w tak idealnym stanie jak moja Alfka.Pamiętaj aby się nie napalać (przy Alfie jest ciężko się nie napalić) i rozsądnie podejmować decyzję.Wszystko dokładnie oglądaj czy jest ok,czy wszystko działa.Może ktoś z forum jest z tego samego miasta co Ty i Ci pomoże w oględzinach-co dwie głowy to nie jedna.
    A o jakim motorze myślisz?
    Życzę powodzenia.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  7. #7
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Loczek, zakrzyj do działu 147/156/166 tam już był podobny temat

  8. #8
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    kolego, na samym dole działu jest mała wyszukiwarka. wpisując hasła powinieneś znaleść wszystko na dany temat. i następnym razem też staraj się zakładać tematy w odpowiednim miejscu.
    pozdr
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Oleśnica
    Postów
    94

    Domyślnie

    Jakbys potrzebował na miary na dobrego mechanika z Wrocka chętnie pomoge. I nigdy ale to nieprzenigdy nie jedz do ASO !! Stracisz duzo kasy a nie zawsze problem zostanie rozwiązany. Lepiej jezdzic do sprawdzony i konretnych mechanikow.

  10. #10
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loczek
    Większość wypowiedzi była tego typu - nie bierz Alfy, to Fiat przecież, a Fiaty się psują,
    a ze wszystkich fiatów, alfy są najbardziej awaryjne, nawet bardziej niż lancie Zawsze można jednak kupić sobie civica lub nawet lanosa, albo z fiatów: punto :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. kilka pytań....:)
    Utworzone przez pawlo12 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 09:08
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. Kilka pytań
    Utworzone przez Pazur w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 12:59
  5. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory