Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Ćwierkanie z paska napędu akcesoriów

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie Ćwierkanie z paska napędu akcesoriów

    Witam mam trochę irytujący problem z ćwierkaniem dosyć głośnym z paska napędu akcesoriów więc zacząłem wymieniać zacząłem od paska micro i zużytej rolki napinacza, ich wymiana nic nie dała następnie poczytałem trochę i taki odgłos podobno daje zużyte dwu-masowe koło pasowe które też wymieniłem co nie było tanie bo kosztowało 250zł i co najgorsze nie przyniosło to żadnych skutków co mnie trochę zmartwiło bo zrobiłem się lżejszy z tego powodu o ponad 300zł a ten dźwięk wydobywa się ewidentnie z okolicy koła pasowego jedyny element który pozostał to napinacz czy może on wydawać takie dźwięki i czy jeżeli tak to lepiej wymienić cały czy wystarczy tylko taki zestaw: http://allegro.pl/napinacz-paska-pk-...366203581.html
    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Sorry, że głupio zapytam Ale zrobi Ci różnicę 100pln na napinaczu? Po drugie to napisz do autosklep24 albo to italparts i pewnie dostaniesz ten napinacz w normalnych pieniądzach, przynajmniej pewniejszej firmy niż to coś co jest sprzedawane na tej aukcji

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    a jaką długość paska masz?? powinien mieć 1740 mm.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie

    Witam wyjmij całkowicie napinacz nalezy odkręcic 3 sruby oraz srubę z wejsciem na klucz imbusowy i następnie wymontuj tulejkę przez którą przechodzi ta długa sruba co jest na klucz imbusowy,ona powinna chodzic luzno a pewnie nie chodzi ponieważ między tą tulejką a jej scianką jest rdza oczyść to i mocno nasmaruj to musi chodzic luzno.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Koledzy przepraszam, że swoje 3 grosze koledze tu wtrącam ale mam pytanko.
    Ostatnio znalazlem u siebie w garażu rolkę INA- kiedyś kupowałem zestaw rozrzadku do którejś z alf i okazało się, że ta rolka nie jest potrzebna(koleś ze sklepu internetowego przesłał mi ją razem ze zestawem rozrządu itp.) i mechanik mi ją oddał spowrotem.
    Średnica tej rolki jest taka sama jak rolki na napinaczu i w mojej chorej głowie zrodził się pomysł wymiany starej rolki z napinacza na tą którą posiadam.
    Rolka w napinaczy jest metalowa, ta którą mam to plastikowa rolka prowadzaca INA... Jak myślicie nic mi się nie rozleci jak podmienie te dwie roleczki? Szkoda żeby się walała w piwnicy i kurzyła skoro można ja zapodać do auta
    [C

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    rozumiem ze pasek jest napięty zgodnie ze sztuką w tych silnikach (czyli bolec w tłumik drgań i napinami rolką)

    dziwne dźwieki zawsze w 2.4 dają albo tlumik drgań albo koło

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Masa 625 sprawdź w katalogu w jakimś sklepie z częściami czy ten napinacz jest w widełkach tolerancji montażu w twojej alfie(szkoda zerwać wieloklin).
    A co do rolki napinacza paska wieloklinowego polecam oryginalną część i nie liczyłbym na cenę niższą jak 300 zl, kolego Andrzej ktoś zle ci zdiagnozował....

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    pasek jest napięty prawidłowo jak byłby luźny bym zauważył poza tym pracownicy sklepu w którym zaopatruje się w części są dobrze ogarnięci w te klocki ale co do samego ćwierkania to zanika przy dużym obciążeniu czyli jak włączę klime wszystkie światła i podgrzewanie tylnej szyby. Napinacz także wykręciłem rozebrałem i nasmarowałem tą tuleje na której pracuje praktycznie cały napinacz i nic bez efektu, mam jeszcze jedną teorie tego dziwnego dźwięku a dokładniej jest to sprężyna napinacza, która jest zalana gumą ale jak zauważyłem nie da się jej wygiąć na boki co oznacza że musi być w niej w środku tuleja prowadząca która mogła się zatrzeć przy długiej eksploatacji

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Ja też mam problem z tym paskiem wymieniłem wszystko prócz koła na wale, po wymianie koła na alternatorze jest dużo lepiej i teraz piszczy tylko jak jest wilgotno i tylko przez parę minut po odpaleniu.

  10. #10
    yattaman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_ Zobacz post
    pasek jest napięty prawidłowo jak byłby luźny bym zauważył poza tym pracownicy sklepu w którym zaopatruje się w części są dobrze ogarnięci w te klocki ale co do samego ćwierkania to zanika przy dużym obciążeniu czyli jak włączę klime wszystkie światła i podgrzewanie tylnej szyby. Napinacz także wykręciłem rozebrałem i nasmarowałem tą tuleje na której pracuje praktycznie cały napinacz i nic bez efektu, mam jeszcze jedną teorie tego dziwnego dźwięku a dokładniej jest to sprężyna napinacza, która jest zalana gumą ale jak zauważyłem nie da się jej wygiąć na boki co oznacza że musi być w niej w środku tuleja prowadząca która mogła się zatrzeć przy długiej eksploatacji
    Prawidłowe napięcie paska :http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...e_2_4_jtd.html
    W tej gumowej osłonie od napinacza co siedzi sprężyna nie ma tulei ,jedynie te dwie trzymające mogą być już wyrobione i luźne .
    Czasem drobne kamyczki mogą się powyrzynać w pasek i też będzie popiskiwało ,warto zdemontować i dokładnie oblukać rowki.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 05:39
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 17:22
  3. Piszczenie i stukanie z napędu akcesoriów
    Utworzone przez Andrzej_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 19:35
  4. [155] Okropne piszczenie z okolic napędu paska wielorowkowego - napinacz lub pompa
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 17:49
  5. [155] Wymiana paska napędu alternatora
    Utworzone przez Jerry1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory