Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 147

Temat: Klejace sie plastiki - czy jest jakis sposob

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, dziś rano sprawdziłem i o dziwo ten najgorszy uchwyt jakby się nie kleił i praktycznie nie brudzi. Doczyszczę go jeszcze tą benzynką, jak i pozostałe elementy tego wymagające

  2. #82
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal76 Zobacz post
    Dokładnie aceton i do boju potem na to lakier do plastiku i tyle ewentualnie ja bym pokusił się o warstwę bezbarwnego na koniec

    Tomaz ma rację a Michał co do lakieru bezbarwnego to nie rób tego bo te elementy będą Ci się błyszczeć jak szkło, kiepsko to wygląda chyba że ktoś lubi to nie dyskutuje, po zmyciu sam lakier a dla bardziej zaawansowanych przed lakierowaniem należy nałożyć uplastyczniacz czy jakoś tak się nazywa, kładzie się to z reguły na plastikowe zderzaki żeby przy nagięciu później lakier nie pękał ale ja bym nie nakładał bo te elementy nie będą naginane. Podstawa tylko żeby przed lakierowaniem zmyć suchym nitro, żeby tłuszcz usunąć. Wygląd będzie ok ponieważ plastik już ma swoją strukturę.

    ps. nie ma lakieru do plastiku tylko specjalny podkład na plastik przed lakierem.

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Na szczęście ja mam czarne te elementy więc u mnie pójdzie w ruch tylko aceton, jeśli efekt będzie zadowalający czyli czarny matowy to tak zostanie najważniejsze żeby pozbyć się tego cholerstwa

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Czy problem z plastikami jest jednorazowy, czy raczej powraca niczym bumerang?

    Kilka dni temu zauważyłem klejącą się plastikową otoczkę wokół klamki pasażera, dziś z nią walczyłem. Nie jest idealnie, ale już się praktycznie nie lepi. Ten sam element z tyłu już ponad 3 tygodnie jest OK, ale zastanawiam się, czy za kolejne kilka tygodni/miesięcy będzie w porządku? Delikatnie lepi mi się również kierownica na godzinie 2 i 10, ale nie brudzi. Zdecydowanie bardziej odczuwam na cieple czy przede wszystkim słońcu.

    Dziś przejechałem paznokciem po kółkach od pokręteł (nie mam climatronica) i... został wyraźny ślad. Plastikowe kółka upaćkane, ale bardziej jakby szarym klejem niż tym czarnym dziadostwem z plastików na drzwiach. Zdarłem tę kleistą maź i plastik zdecydowanie bardziej błyszczy Mam nadzieję, że za miesiąc problem nie powróci... I w ogóle jestem ślepy, bo ta powłoka musiała być od początku, a samochód mam już 2 miesiące

  5. #85
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Klejące plastiki to tak na prawdę rozpuszczająca się od brudu i chemii powłoka gumopodobna jaką były pokryte plastiki przy produkcji. Im bardziej dbane było auto tym później albo wcale ten problem się nie pojawia. Dotyczy to prawie wszystkich aut z tamtych i podobnych lat. Jak raz tą warstwę usuniesz to nigdy już tego problemu nie będziesz miał.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Uff, tyle dobrze Ciekaw jestem, czy sama wilgotna szmatka (gorąca woda) + mocne szorowanie + przetarcie na sucho (trochę to trwało) wystarczy, a jak tak, to na jak długo. Acetonu czy benzynki ekstrakcyjnej jednak jeszcze nie próbowałem.

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Benzyna nic nie daje pozostaje tylko aceton

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Michałku aceton techniczny daje rade, niestety zmywanie całości i lakierowanie,najuciążliwsze jest zmywanie plus zmywanie dwóch elementów przy kokpicie których nie możesz zdjąc. tak poza tym zwykły lakier dobierasz bez bezbarwnegi i nic wiecej i cieszysz się dalej.

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Ja mam czarne wnętrze więc lakierowac nie będę tyle dobrego z tego ale muszę nad tym w końcu przysiąść

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Muszka
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    3

    Domyślnie

    z racji, że to mój pierwszy posta poza powitalnią wszystkich serdecznie Witam
    Miałm w 166 także problem z klejącymi się plastikami, konkretnie ze schowkiem na środku deski i przed pasażerem a także z tunelem środkowym. Próbowałem beznyn, denaturatów ale była lipa... Doraźnie pomagał za to zwykły plak, o ile nie przeszkadza komuś błyszczące wnętrze.

Podobne wątki

  1. czy jest sposob na odniowienie lamp
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 16:07
  2. Czy jest jakis sposob ????
    Utworzone przez osaalfa146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory